Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Najlepšie články (kandidáti)

Vymaž serverovú vyrovnávaciu pamäť

Award-star-gold-3d.png

Tu určíme, ktoré články označíme ako najlepšie a posunieme ich do zoznamu najlepších článkov. Najlepší článok musí byť skutočne príkladný a veľmi dobrý wikipedický článok. Pozri aké kritéria by mal spĺňať najlepší článok.

Ak nominujete nejaký článok, očakáva sa, že budete bojovať o to, aby sa dostal medzi najlepšie. To znamená, že vaša by mala byť prvotná snaha o odstránenie nedostatkov. Ak nominujete vlastný článok, napíšte, prosím, poznámku vlastná nominácia. Snažte sa pridávať naraz iba jeden článok.

Heslá so spoločnou tematikou:

 • Zoznamy
 • Logy:
 • Pravidlá a odporúčania:


Procedúra


Pridanie nominácie
 • Umiestnite šablónu {{nčk}} na diskusnú stránku k nominovanému článku.
 • Odtiaľ, kliknite na text „tejto stránke“ nachádzajúci sa vo vete „...vyslovte námietky proti jeho zaradeniu na tejto stránke“.
 • Umiestnite ===[[názov nominovaného článku]]=== na začiatok.
 • Pod to napíšte dôvod nominácie.
 • Umiestnite {{Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)/názov nominovaného článku}} na začiatok zoznamu na tejto stránke.
 • Nakoniec, uveďte odkaz na nominačnú stránku na komunitnej stránke Wikipédia:Portál komunity/Čo sa deje v sekcii Hlasovania: Najlepšie články.
 • Pre kontrolu automaticky generovaný zoznam diskusií , v ktorých je umiestnená {{nčk}}


Podpora a námietky

Prosím prečítajte si celý článok predtým ako ho podporíte alebo sa vyslovíte proti nominácii.

 • Ak súhlasíte s nomináciou, napíšte {{Za}} (zobrazí Symbol support vote.svg Za) spolu s dôvodmi.
 • Ak ste proti nominácii, napíšte {{Proti}} resp. {{Neutral}} (zobrazí Symbol oppose vote.svg Proti resp. Symbol neutral vote.svg Neutral) spolu s dôvodmi. Každú námietku musí sprevádzať špecifické zdôvodnenie, na základe ktorého je možné článok opraviť. Ak neexistuje nič, čo by sa dalo urobiť pre „opravu“ článku, námietka nebude braná do úvahy.
 • Ak chcete odstrániť námietku, radšej ako ju vymazať, odpoznámkujte ju (funkciou <s>...</s>).


Kritéria pre potvrdenie/zamietnutie nominácie

Pripomienkovanie nominácii trvá jeden mesiac. Aby sa článok mohol posunúť medzi najlepšie musí získať podporu aspoň troch redaktorov a všetky pripomienky v námietkach, týkajúcich sa obsahu článku (nie formálne) musia byť odstránené alebo zavrhnuté.

Kandidát bez referencií bude automaticky vyradený z procesu nominácie.

Ak po uplynutí jedného mesiaca článok získa potrebnú podporu a neostanú žiadne otvorené námietky, zapíše sa medzi najlepšie články a presunie do logu. Ak sa počas tejto doby neodstránia vymenované nedostatky, článok sa odstráni z nominácií a presunie sa do neschválených.

Nominácie[upraviť zdroj]

Flexotlač[upraviť zdroj]

Mnou vytvorený článok, ktorý vytvoril pomocou kníh a internetových stránok zaoberajúcich sa problematikou polygrafie. Myslím že aj keď nemá extémnu dĺžku tak popisuje všetko dôležité o tejto tlačovej technike. --–MRunner 09:37, 21. apríl 2017 (UTC)

Za[upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za --–MRunner 09:37, 21. apríl 2017 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti Nevím, no. Nechci to nějak kritizovat, ale přijde mi to takové... No, divil jsem se už dobrému článku. Když koukám třeba i na dvonásobné heslo na enwiki, něco rozhodně ještě napsat půjde, dost mi vadí pahýlovité sekce i krátký úvod, který by, myslím, měl shrnovat celý obsah článku ve zkráácené formě. Dále málo referencí, chtělo by to prohledat třeba i anglické zdroje, ne jen česko-slovenské, aby jich tam alespoň bylo víc, navíc si myslím, že při opakovaní by je šlo zkrátit. Ref [1] voní spamem. To by se mělo pořešit. Bohužel zatím takhle. ---OJJ 10:21, 21. apríl 2017 (UTC)

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]

Pripadá mi to veľmi zložito a málo podmanivo napísané. Už z úvodu a prvého odstavca som ako laička príliš nezmúdrela. Čo je to obalový priemysel? Čo si má pod tým laik predstaviť? Čo si mám predstaviť pod spojením "flexibilné fotopolymérne tlačové formy"? Alebo pod spojením "fotopolymérnych kompozícií fotochemickou cestou"? Aj keby tie pojmy boli nalinkované na existujúce lčánky (čo nie sú), malo by to byť jasné aj bez rozklikávania. --Eryn Blaireová (diskusia) 12:21, 21. apríl 2017 (UTC)

Trošku som to poupravoval, nemám ale pri sebe momentálne knihy, z ktorých som čerpal, aby som to upravil do pre laika zrozumiteľnejšiej podoby. --–MRunner 14:35, 21. apríl 2017 (UTC)


Attalos I.[upraviť zdroj]

Krátky popis prečo myslíte, že by mal byť článok najlpeším. Uveďťe či ide o vlastnú nomináciu. podpis--Luppus (diskusia) 15:19, 21. apríl 2017 (UTC)

Za[upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]