Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Najlepšie články (kandidáti)

Vymaž serverovú vyrovnávaciu pamäť

Award-star-gold-3d.png

Tu určíme, ktoré články označíme ako perfektné a posunieme ich na Wikipédia:Najlepšie články. Perfektný článok musí byť skutočne príkladný a veľmi dobrý wikipedický článok. Pozri aké kritéria by mal spĺňať perfektný článok.

Ak nominujete nejaký článok, očakáva sa, že budete bojovať o to, aby sa dostal medzi najlepšie. To znamená, že vaša by mala byť prvotná snaha o odstránenie nedostatkov. Ak nominujete vlastný článok, napíšte, prosím, poznámku vlastná nominácia. Snažte sa pridávať naraz iba jeden článok.

Heslá so spoločnou tematikou:

 • Zoznamy
 • Logy:
 • Pravidlá a odporúčania:


Procedúra


Pridanie nominácie
 • Umiestnite šablónu {{nčk}} na diskusnú stránku k nominovanému článku.
 • Odtiaľ, kliknite na text „tejto stránke“ nachádzajúci sa vo vete „...vyslovte námietky proti jeho zaradeniu na tejto stránke“.
 • Umiestnite ===[[názov nominovaného článku]]=== na začiatok.
 • Pod to napíšte dôvod nominácie.
 • Nakoniec, umiestnite {{Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)/názov nominovaného článku}} na začiatok zoznamu na tejto stránke.
 • Pre kontrolu automaticky generovaný zoznam diskusií , v ktorých je umiestnená {{nčk}}


Podpora a námietky

Prosím prečítajte si celý článok predtým ako ho podporíte alebo sa vyslovíte proti nominácii.

 • Ak súhlasíte s nomináciou, napíšte {{Za}} (zobrazí Symbol support vote.svg Za) spolu s dôvodmi.
 • Ak ste proti nominácii, napíšte {{Proti}} resp. {{Neutral}} (zobrazí Symbol oppose vote.svg Proti resp. Symbol neutral vote.svg Neutral) spolu s dôvodmi. Každú námietku musí sprevádzať špecifické zdôvodnenie, na základe ktorého je možné článok opraviť. Ak neexistuje nič, čo by sa dalo urobiť pre „opravu“ článku, námietka nebude braná do úvahy.
 • Ak chcete odstrániť námietku, radšej ako ju vymazať, odpoznámkujte ju (funkciou <s>...</s>).


Kritéria pre potvrdenie/zamietnutie nominácie

Pripomienkovanie nominácii trvá jeden mesiac. Aby sa článok mohol posunúť medzi najlepšie musí získať podporu aspoň troch redaktorov a všetky pripomienky v námietkach, týkajúcich sa obsahu článku (nie formálne) musia byť odstránené alebo zavrhnuté.

Kandidát bez referencií bude automaticky vyradený z procesu nominácie.

Ak po uplynutí jedného mesiaca článok získa potrebnú podporu a neostanú žiadne otvorené námietky, zapíše sa medzi najlepšie články a presunie do logu. Ak sa počas tejto doby neodstránia vymenované nedostatky, článok sa odstráni z nominácií a presunie sa do neschválených.

Nominácie[upraviť zdroj]

Grunge[upraviť zdroj]

Článok som vytvoril prekladom z anglickej wikipédie, kde už tento článok je "featured". Myslím si, že je dostatočne dlhý, v rámci možností obsahuje primerané množstvo obrázkov a citácií. Možno by nemusel obsahovať toľko červených odkazov, lenže jednoducho v rámci tejto témy nemám na čo odkazovať. 29. február 2016. Alygator

Za[upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]

Wikipédia:Najlepšie články (kandidáti)/Makak dlhochvostý


Queen (skupina)[upraviť zdroj]

Článok je dôkladne spracovaný a ozdrojovaný. Nemalo by byť prekážkou, že ide o preklad, hlavne kvôli ozdrojovaniu a univerzálnom zábere: Queen je Queen celosvetovo.

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za --Jetam2 (diskusia) 12:58, 8. máj 2015 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za --–MRunner 17:29, 8. máj 2015 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za --Gepetito (diskusia) 17:33, 8. máj 2015 (UTC)
 • Vám tá katastrofálna slovenčina nevadí? --M 11:19, 21. máj 2015 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti K obsahovej štruktúre nedokážem zaujať stanovisko. Viem sa vyjadriť k štylistickému a typografickému aspektu, ale, bohužiaľ, ten je na veľmi slabej úrovni. Hlas môžem po vykonanej náprave zmeniť. --M 22:19, 20. máj 2015 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg Proti V referenciách je príliš veľa nefunkčných linkov na to, aby to bol najlepší článok. A treba odkontrolovať aj závady uvedené nižšie Mariánom2.--Nelliette (diskusia) 22:26, 20. máj 2015 (UTC)
 3. Symbol oppose vote.svg Proti. V prvom rade chcel poznamenať, že si vážim, že si niekto niečo všimol a aj ten spontánny pokus o podporu. Považujem ale za zbytočné snaženie pozdvihnúť úroveň článku. Je zbytočné strácať drahocenný čas a akokoľvek sa pokúšať o to, aby sa z takéhoto „katastrofálneho diela“ stal najlepší článok... nikdy som si to o ňom nemyslel... moja úprava toho, čo tam bolo nebola mienená ako prestížna vec a už sa s tým článkom zaoberať ani nebudem. Kľudne to revertnite do pôvodnej verzie. Tú nomináciu som sem nedal a (už naozaj) o ňu ani nestojím. Ak môžem, poprosím o jej promptné zrušenie. --bojars 21:13, 22. máj 2015 (UTC)

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]

Zatiaľ nemôžem dať za. Čitala som len prvú kapitolu, ale už z nej je zrejmé, že text je jazykovo dosť zlý. Občas pravopis, ale najmä veľmi ťažkopádne štylizácie, z ktorých jasne vidno, že ide o doslovný preklad. Priveľa trpného rodu, zložité vetné konštrukcie. Článok nespĺňa kritérium na to, že je podmanivo napísaný. --Eryn Blaireová (diskusia) 18:27, 8. máj 2015 (UTC)

Ako napr: Po Staffellovom odchode v roku 1970. Mercury sa pripojil k skupine skoro nato, a skupina si krátko nato zmenila názov na „Queen“.--ILoveJuice (diskusia) 19:20, 8. máj 2015 (UTC)

A nebolo by lepšie túto kandidatúru stiahnuť? :-) --bojars 19:54, 8. máj 2015 (UTC)

Spoločnými silami ho tam dotiahneme :-) --Jetam2 (diskusia) 19:39, 9. máj 2015 (UTC)
Jetam2: Súhlas, len ešte treba preložiť citácie - pár som preložil ale je ich tam množstvo :-) --–MRunner 19:49, 9. máj 2015 (UTC)
tak len pre tú srandu: jeden môj kamarát, vola sa "Nahradiť"... nie je síce bohvieaký ynteligent (iba niečo ako bot), ale mi to sem tam ochotne pomôže urobiť... ale nechám to na neskôr... sídli v mojom PSPad-e: ráno si s ním pokecám :-) --bojars 21:46, 9. máj 2015 (UTC)
citácie sú preložené. :-) --bojars 12:01, 10. máj 2015 (UTC)

Nastala zmena názoru? Ďalšie vyjadrenia? Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 13:56, 15. máj 2015 (UTC)

 • Štylistika, typografia sú zlé. Letkom som si vybral jeden odsek. Popravde, neviem ako niekto mohol zahlasovať Symbol support vote.svg Za.
 1. Skupina Queen mala úspechy v Spojenom kráľovstve už so svojím debutom a taktiež nasledujúcim albumom – pravdepodobne doslovný preklad z angl.
 2. Posledný spomenutý album obsahoval skladbu „Bohemian Rhapsody“ – názov albumu je v úvodzovkách?
 3. Ich album z roku 1977, News of the World, obsahoval – začínať vetu zámenom ich... Názvy albumov sa píšu kurzívou a názvy skladieb nie kurzívou a v úvodzovkách?
 4. dve z ich najznámejších rockových hymien, „We Will Rock You“ a „We Are the Champions“. - najznámejších – referencia chýba
 5. Skupina Queen mala úspechy v Spojenom kráľovstve už so svojím debutom a taktiež nasledujúcim albumom – akým debutom? debutovým a taktiež nasledujúcim albumom, nie? článok sa nepíše pre odborníkov v tejto oblasti, ale pre bežného človeka – toto by mu mohlo byť nejasné
 6. Tiež obsadila prvé priečky v niekoľkých ďalších krajinách – osobne by som dal taktiež.
 7. Ich vystúpenie počas Live Aid v roku 1985 sa považuje za jedno z najlepších v rockovej histórii. – zdroj, kto to považuje?
 8. V roku 1991 zomrel Mercury na bronchopneumóniu – na encyklopédii dávame celé mená, ak sa mýlim, opravte ma
 9. ktorú spôsobilo zlyhanie imunity ovplyvnené ochorenie AIDS. – pád
 10. V roku 1997 z kapely odišiel John Deacon. – neštandardný slovosled
 11. Odvtedy May a Taylor mávali príležitostné spoločné vystúpenia - ďalší doslovný anglický preklad
 12. Vosková figurína koncertného postoja Freddieho Mercuryho. - za popisom sa nedáva bodka, ak ide o jednu vetu. koncertný postoj nie je najšťastnejšie riešenie.
 13. Autor: Grandville (1803-1847). – celé meno, ak teda tam nie sú ani iniciálky. medzi rokmi spojovník s medzerami, nie pomlčka bez
 14. kopec červených linkov, aspoň tie v infoboxe by mali byť eliminované --M 22:15, 20. máj 2015 (UTC)
 15. Brian May hrajúci na jeho gitaru, nazvanú Red Special. - na koho gitaru?
 16. Flag of the United Kingdom.svg Flag of England.svg Pôvod Londýn, Anglicko - vlajka je tu aj britská, aj anglická, avšak neskôr sa píše iba Anglicko
 17. Mercuryho socha stojí v švajčiarskom Montreux máva z brehu do diaľky až za Ženevské jazero. - je iba jedna jeho socha? nepriamo to z toho vyplýva. osobne by som to stojí vynechal. Ona vykonáva pohyb mávaním až za Ženevské jazero?
 18. Queen na pódiu s Paulom Rodgersom v roku 2005 na koncerte Queen + Paul Rodgers Tour - názov koncertu nie je kurzívou? v texte ňou je
 19. Koncert zoskupenia Queen + Paul Rodgers 12. septembra 2008 na Námestí slobody v ukrajinskom Charkove. - v ukrajinskom meste Charkov, pretože Charkov nie je tak známe mesto pre Slovákov.
 20. Mercuryho socha nad Dominion Theatre v londýnskom West Ende, kde bol medzi rokmi 2002-2014 hraný muzikál We Will Rock You. - pasív, bolo by vhodné doplniť o slovko divadlom - nad divadlom Dominion..., plus samozrejme spojovník s medzerami medzi roky
 21. neviem či by nebolo všetky obrázky dať napravo - takto pomiešane to pôsobí rušivo. --M 22:33, 20. máj 2015 (UTC)
 22. jedna zmienka o Česko-Slovesku. viac ich naozaj nebolo?
 23. Fonetická transkripcia výslovnosti podľa IPA a aj nahrávka. --M 00:07, 21. máj 2015 (UTC)
Bolo by lepšie chyby opraviť priamo v článku. Obrázky by som nedával na jednu stranu, pôsobilo by to zbytočne stroho.--Jetam2 (diskusia) 09:19, 21. máj 2015 (UTC)
Na to momentálne určite nemám čas. --M 11:06, 21. máj 2015 (UTC)
 • Určite tu doplňte niečo viac v spojitosti so Slovenskom, takisto aj Česko-Slovenskom, prípadne strednou Európu. --M 20:56, 21. máj 2015 (UTC)
 • Článok som označil ako dobrý článok.--Jetam2 (diskusia) 13:51, 23. september 2015 (UTC)
  • Ani náhodou! --M 11:04, 30. september 2015 (UTC)
Nuž dobrý článok je nižší stupeň ako najlepší. Podľa návodu sa článok dá ohodnotiť ako dobrý bez procesu/hlasovania.--Jetam2 (diskusia) 12:25, 1. október 2015 (UTC)


Arsenal FC[upraviť zdroj]

Osobne si myslím, že je spracovaný dôkladne. Obsahuje množstvo zdrojov, obrázkov, faktov a ešte niečo naviac, čo iné stránky nemajú.

Za[upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]

Momentálne nemôžem podporiť: článok nie je celý odreferencovaný.--Jetam2 (diskusia) 13:55, 15. máj 2015 (UTC)

 • K slovenčine: pasívy, čo som si zbežne prečítal. Detailnejšie sa vyjadrím neskôr. --M 22:46, 20. máj 2015 (UTC)Cicavica obrovská[upraviť zdroj]

Tento článek je tu už od roku 2009, dle mého akorát dlouhý, dobře ozdrojovaný, na české wiki nejlepší, povýšit by se mohl. --OJJ (diskusia) 15:28, 22. január 2016 (UTC)

Za[upraviť zdroj]

Symbol support vote.svg Za

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti

Neutral[upraviť zdroj]

Symbol neutral vote.svg Neutral

Diskusia[upraviť zdroj]

Nerada som zase zlá, ale musím. Článok je kvalitný, neutrálny, dobre odzdrojovaný a dúfam, že stále aktuálny (vzhľadom na dávnosť jeho prekladu). Jediné, čo mi v ňom chýba, je žiaľ dosť podstatné – telesná stavba živočícha. Okrem zmienky v úvode, že je to červ s dvoma prísavkami, sa o tele tohto organizmu nedozvedáme nič. Popis druhu je ale podľa mňa pri každom druhu základ a veľmi ma prekvapuje, že na českej wiki napriek jeho absencii kandidatúrou prešiel. --Eryn Blaireová (diskusia) 10:49, 27. január 2016 (UTC)

@Eryn Blaireová: Proč byste byla "zlá"? ;) Pokusím se udělat, co se dá. OJJ (diskusia) 13:55, 27. január 2016 (UTC)
Pretože znova (zatiaľ) nepodporím kandidatúru, hoci by som rada... a ďakujem za ocenenie. --Eryn Blaireová (diskusia) 14:31, 27. január 2016 (UTC)
@Eryn Blaireová: Už se na tom začíná pracovat... --OJJ (diskusia) 16:00, 16. február 2016 (UTC)