Wikipédia:Otázky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Vrátiť sa Pomoc:Obsah
Návod

Na tejto stránke môžete písať otázky, ktoré sa netýkajú Wikipédie. Nemusíte sa prihlasovať, stačí, ak budete postupovať nasledovne:

  1. Kliknite na záložku pridať tému, alebo na tento link, ktorý vytvorí novú sekciu na konci článku
  2. Do riadku „Predmet:“ napíšte stručný názov otázky.
  3. Do prázdneho poľa napíšte svoju otázku.
  4. Kliknite na tlačidlo „Publikovať zmeny“.

Pamätajte však:

  • zaoberáme sa tvorbou encyklopédie a preto nie sme povinní vám odpovedať.
  • nie sme pisári vašich referátov a ani iných písomných prác
  • nepíšte sem svoju emailovú adresu (kvôli spamu), príďte sa sem pozrieť neskôr, či bola vaša otázka zodpovedaná,

Alebo chcete:


Úprava chybných údajov v článku[upraviť | upraviť zdroj]

Dobrý deň,

je o mne na wikipédii článok ktorý obsahuje nepravdivý údaj.

Už viackrát som sa ho snažil upraviť alebo editovať, no stále ho redaktor od Vás upravil naspäť a povedal mi že ho už ďalej nesmiem upravovať.

Ide pre mňa dosť dôležitú vec. Dnes by sa nazval hoaxom, pred dvadsiatimi rokmi to bolo trochu inak. Ide o to, že v článku o mne sa uvádza že som mal nehodu pri ktorej som mal drogy. Nič také sa ale nestalo.

Pár náckov v polícii, ktorí mi chceli zavariť, lebo som robil v Komisii pre extrémizmus na ministerstve vnútra, vypustilo túto falošnú správu. Samozrejme, aby aj organizácia Ľudia proti rasizmu ktorú som založil a ktorej som šéfoval bola poškodená. Neviem či sú medzi redaktormi wikipédie aj ľudia, ktorí si pamätajú 90te roky, ale v tej dobe tu bolo množstvo násilných útokov v uliciach, dobodaných ľudí, tvrdé jadro neonacistov bolo veľmi nebezpečné a my sme proti nim bojovali. Bolo to ťažké, lebo medzi policajtami bolo nemálo sympatizantov. Pomaly sa nám to darilo čistiť a meniť. Toto je jeden z mála dôsledkov.

Samozrejme, že to nebola pravda, čo preukázal aj súd. To už samozrejme nikoho nezaujímalo, no neviem prečo sa má táto vymyslená informácia uvádzať v článku aj dnes(?)

To keď si niekto o niekom niečo vymyslí, bude sa to uvádzať, aj keď to nie je pravda? Nepríde mi to seriózne.

Nechcem byť takto spájaný s témou drog, nikdy som drogy neužíval, nie dosť že som si to vtedy vyžral, keďže pán policajt to zavolal do markízy a dávali to vo večerných správach, ale mám to stále znášať? Po dvadsiatich rokoch? Aj napriek tomu že mám dokonca právoplatný rozsudok ktorý dokazuje opak. Nechem byť lacným terčom útokov za toto klamstvo a označovaný za feťáka, čo je dnes populárne robiť, keď s vami niekto nesúhlasí.

Vopred ďakujem za pomoc. Ide o tento článok Ladislav Ďurkovič

Prípadný kontakt na mňa je lacodurkovic@gmail.com, telefón 0905 987 283 --Durkovic (diskusia) 15:47, 3. júl 2023 (UTC)[odpovedať]

@Durkovic: Dobrý den, omluvte prosím, že píšu česky, je to pro mne pohodlnější. Základním principem Wikipedie je mj. nezaujatý úhel pohledu na věc a ověřitelnost. To vše je v dané sekci článku splněno. V článku je za užití zdrojů jasně případ dané autonehody popsán: V roku 2003 zapríčinil autonehodu, po ktorej sa v médiách objavila správa, že havaroval pod vplyvom drog. Ďurkovič však túto skutočnosť poprel a vyjadril že išlo o pomstu polície. V roku 2006 následné vyšetrovanie aj súdnoznalecký posudok potvrdil že pod vplyvom drog nebol a bol súdom právoplatne zbavený obvinenia z brania drog, či jazdy pod vplyvom drog. a je v něm jasně uvedena časová posloupnost případu a konečný rozsudek ve Váš prospěch. Taková informace, ať si to přejete, nebo ne, pakliže je ozdrojovaná a psána z neutrálního úhlu pohledu (viz odkazy výše), může mít a má na Wikipedii své místo. Není důvod pro vymazávání a už vůbec ne pro použití tohoto jednoznačně zaujatého pohledu. --V0lkanic (diskusia) 16:28, 3. júl 2023 (UTC)[odpovedať]

Dobrý deň, som Francúz, chcel by som vedieť, ako po slovensky povieme nižšie uvedený text v češtine, prosím? To by od vás bolo veľmi milé.

(cs)"Na kryoniku se vědecká komunita dívá skepticky kvůli poškození buněk způsobeném chladem, navzdory kryoprotektivům. V roce 2018 byl vyvinut nový proces, vitrifixace, ale postrádal zachování prahu excitability synapse. V roce 2023 je proto naléhavé zaměřit výzkum na zachování prahu dráždivosti synapsí během vitrifixace." --90.110.182.248 09:25, 27. august 2023 (UTC)[odpovedať]