Wikipédia:Otázky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vrátiť sa Pomoc:Obsah
Návod

Táto stránka je správne miesto na otázky, ktoré sa netýkajú Wikipédie. Buďte si však vedomí toho, že sa zaoberáme tvorbou encyklopédie a nie sme povinní vám odpovedať. Nemusíte sa prihlasovať, stačí, ak budete postupovať nasledovne:

  1. Kliknite na záložku „Pridať tému“ v hornej časti stránky.
  2. Do riadku „Téma/nadpis:“ napíšte stručný názov otázky.
  3. Do prázdneho poľa napíšte svoju otázku.
  4. Kliknite na tlačidlo „Uložiť článok“.

Pamätajte však:

  • možno sa nikto z nás nezaoberá problematikou, na ktorú sa pýtate
  • nie sme pisári vašich referátov, seminárnych, ročníkových, polročných, koncoročných, zápočtových či iných písomných prác,
  • nepíšte sem svoju emailovú adresu (kvôli spamu), príďte sa sem pozrieť neskôr, či bola vaša otázka zodpovedaná,
  • najradšej budeme, ak sa zapojíte do komunity Wikipediánov a sami chýbajúci článok do Wikipédie doplníte.

Alebo chcete:


Archív[upraviť zdroj]

Diskusie staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Samuel Hruškovič (geológ) - nemožné[upraviť zdroj]

Dobrý den, toto ani nie je otazka skor dotaz. V članku Samuel Hruškovič (geológ) su pravdepodobne uvedené chybné udaje. Rok narodenia je 1960, no hneď za tým, v životopise sa spomína, že uz od roku 1958 Samuel Hruškovič pracoval (čo, uznajte, je nemožné). Za opravu ďakujem. --212.89.230.234 sa nepodpísal(a)

Autorské práva[upraviť zdroj]

Pekný deň,

viem, že ak pri úprave článku na wiki chcem použiť texty, ktorých som ja autorom, ale sú súčasne zverejnené aj na iných stránkach (som autorom stránok), je potrebne na najakú adresu zastat vopred definovany text (uz som to tak robil). Ale bohuzial sa neviem dopatrat , co presne a kam. Mozete mi dat link? Dakujem

Skratky[upraviť zdroj]

Prosím čo znamená skratka: ˝ PČR ˝. Ďakujem.

  Na dresu: alfonz.lukac@gmail.com

Milan Alexander Getting a tato vasa ne-encyklopedia.[upraviť zdroj]

Dobrý den, prosim Vas, odkial ste prisli na taku sprostost, ze Milan Alexander Getting, ako uvadzate na svojej stranke, sa vraj "pôvodne Göttin"? Alebo to ma naznacit nejaky jeho "nevhodny" rasovy povod? Fantazii sa medze nekladu, vsakze; ale priezvisko Getting je v Bytci (rodisko M. A. Gettinga) dochovane uz v 17. storoci, teda peknych par rokov predtym nez vznikla vasa trapna ne-encyklopedia. PG

Mohol to byť omyl, zatiaľ som to dal neviditeľným. Vylučujem naznačovanie čohokoľvek. Ak máte informácie o histórii priezviska Getting (podložené zdrojmi), uveďte ich prosím do článku Getting, ktorý idem založiť. --Kelovy (diskusia) 13:24, 30. apríl 2013 (UTC)
A naučte sa chovať a argumentovať slušne, tu nie sme v krčme. --Saskardin diskusia 18:48, 30. apríl 2013 (UTC)
Naozaj tu nie sme v krčme? Wikipédia:Krčma "...Vitajte v krčme. Táto stránka sa používa na diskusie o..."
Nie, toto sú Wikipédia:Otázky :) --Kelovy (diskusia) 19:09, 30. apríl 2013 (UTC)

prechádza UV žiarenie cez Sklo?[upraviť zdroj]

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či prechádza UV žiarenie cez Sklo. S kamarátom sme skúšali rozsvietiť fluorescein UV žiarením cez sklo nádoby. Vyšlo to. Ale hovorí sa že cez sklo sa človek neopáli.

archiv filmov z jednotlivych rocnikov festivalu[upraviť zdroj]

Rada by som zistila kde mozem zistit archiv hranych fest,filmov v jednotlivom roku napr.konkretne rok 2000 dakujem

archiv filmov z jednotlivych rocnikov festivalu[upraviť zdroj]

Rada by som zistila kde mozem zistit archiv hranych fest,filmov v jednotlivom roku napr.konkretne rok 2000 dakujem,,odpoved poprosim na mail gabrielite@azet.sk

Aké sú možnosti pri pridávaní fotografií umeleckých diel, ak autor diel nemá možnosť používať internet?[upraviť zdroj]

Čo sa dá robiť v prípade, že žijúci autor umeleckých diel nemôže osobne publikovať fotografie týchto diel na Wikipédii? Má možnosť udeliť písomný súhlas so zverejnením, podobne ako pri zverejňovaní textov?

Otázka pre ľudí z Virt?[upraviť zdroj]

Prosím ospravedlňte prípadné chyby, nemôžem hovoriť slovenské.
Virt 47.751207, 18.319418 50x25m Má niekto predstavu, čo dolná obrázok znamená? (Hat jemand eine Ahnung, was das Bodenbild bedeutet?)

It is a castle https://www.google.sk/maps/place/47%C2%B045'04.3%22N+18%C2%B019'09.9%22E/@47.751088,18.3200661,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s40029044!2e1!3e10!6s%2F%2Flh6.googleusercontent.com%2Fproxy%2FIeyXHK0LIOGmTq1pRv1SPbTrqPO3ZINWs3AtrabWgAaYW1HByeixyDtbqKgXZ_TCK8U4IUDE2oQJP19GPu1XnPzucIuI8PhwDA%3Dw203-h152!7i1632!8i1224!4m2!3m1!1s0x0:0x0 --Starekolena (diskusia) 19:21, 1. november 2015 (UTC)

Vesmírne vzdialenosti.[upraviť zdroj]

Zaujímam sa o astronómiu a pri veľkom množstve článkov nie sú uvedené vzdialenosti objektov o ktorých pojednáva ten ktorý článok,preto prosím uvádzať tieto údaje. Ďakujem.

Wedding photographs at Bratislava Technical museum[upraviť zdroj]

Hello,

Sorry for writing in English, I don't know any Slovak.

When I visited Bratislava last July, I also visited the Technical museum near the main railway station. Out of sheer coincidence, there was a newly-wed couple getting their wedding photographs taken there. Seeing as it was a public place and not their church or home or whatever, I decided to also photograph them. I took great care to always stand behind the official professional photographer so as not to disturb his work at the slightest. I don't know who the couple or the professional photographer are, and I didn't ask for their permission. But none of them seemed to mind. They were too busy with taking their wedding photographs taken to pretty much even notice me. At least none of them approached me or said anything to me.

I would want to publish some of these photographs on WikiMedia Commons. Does anyone know what is the situation regarding privacy rights in Slovakia? Am I allowed to publish the photographs because they were taken at a public place and no one seemed to mind me taking them? JIP (diskusia) 18:45, 17. marec 2015 (UTC)

Donačný systém cez SMS[upraviť zdroj]

Dobry den,rada by som prispela na W. ale paypal nevyuzivam a cez kartu cez internet neplatim. Nemozete napr zorganizovat donacny system napr cez sms? --85.237.234.206 sa nepodpísal(a)

Šablóna[upraviť zdroj]

Prečo nieje v Slj wikipédii šablóna, ktorá sa používa pri žel.staniciach (S-Rail) v Anj wikipédii?

Autorské práva k slovenským poštovým známkam[upraviť zdroj]

Zdravím! Chcem sa spýtať, či (slovenské) poštové známky podliehajú autorským právam, alebo či sú to slobodné diela a či by som ich mohol použiť (či už mimo Wikipédie, v mojich iných aktivitách, alebo vo Wikipédii nahraním na Wikimedia Commons). --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 14:34, 14. júl 2017 (UTC)

Otázka[upraviť zdroj]

Chcem byť správca nejakého portálu. Kde sa mám pýtať? --RONALDO-SK (diskusia) 20:20, 13. máj 2018 (UTC)

Ak máš nejaký portál vytipovaný, kontaktuj redaktora, ktorý ho spravuje a dohodnite sa na aktivitách. Tie, ktoré nemajú svojho správcu môžeš upravovať, no zásadnejšie zmeny odkomunikuj v Krčme.--Pe3kZA 20:24, 13. máj 2018 (UTC)
Chcel by som byť v sekcii Biológia ale redaktor Elyn Blaireová (sorry ak zle napísal), tak tá ževraj tu už skončila--RONALDO-SK (diskusia) 20:33, 13. máj 2018 (UTC)
Neskončila, ešte sa tu občas ukáže ;). Napíš jej.--Pe3kZA 20:34, 13. máj 2018 (UTC)
Vďaka --RONALDO-SK (diskusia) 20:35, 13. máj 2018 (UTC)