Wikipédia:Pieskovisko

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie


Nadácia Kvapka Nádeje je slovenská charitatívna organizácia, ktorej cieľom je trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí a to predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením.

História[upraviť]

Nadáciu založila v júli 2010 v Bratislave česká filantropka a vdova po českom skladateľovi [Karlovi Svobodovi] [Vendula Svobodová] a slovenský podnikateľ Štefan Bernát.

S prihliadnutím na aktuálne priority v oblasti detskej onkológie a hematológie, sa Nadácia Kvapka Nádeje rozhodla prvým projektom podporiť a pomôcť pri rekonštrukcii a dostavbe transplantačnej jednotky kostnej drene na Hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktoré je jediným a jedinečným pracoviskom s celoslovenskou pôsobnosťou.

S významným prispením Ministerstva zdravotníctva SR sa Nadácii Kvapka Nádeje v DFNsP v Bratislave podarilo v rekordne krátkom čase na Deň Detí t. j. 01. júla 2011 otvoriť novovybudovanú transplantačnú jednotku kostnej drene, ktorá sa tak stala najmodernejším onkologickým lekárskym pracoviskom na Slovensku.

Nadácia Kvapka Nádeje prostredníctvom každoročne vyhlasovaných verejných zbierok, vďaka štedrosti darcov a sponzorov podporila charitatívne projekty zamerané na detskú onkológiu na Slovensku sumou prevyšujúcou 1 milión Euro.

Prostredníctvom takto získaných zdrojov boli okrem zakúpenia viacerých diagnostických prístrojov, vybudované aj nové ambulancie pre vysokodávkovú fototerapiu, ktorá je súčasťou liečby onkologických pacientov a je vybavená najmodernejšou lekárskou technikou.

V roku 2014 Nadácia Kvapka Nádeje financovala sumou takmer 300 tisíc Euro, rekonštrukciu a modernizáciu Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) v DFNsP Bratislava, ktorá bola otvorená 7. októbra 2014.

Ciele[upraviť]

Aktivity Nadácie Kvapka Nádeje sú zamerané na:

- Pomoc pri financovaní prístrojového vybavenia a prevádzky Transplantačnej jednotky kostnej drene, Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave

- Pomoc pri zlepšení diagnostických postupov a liečebných metód,

- Pomoc v oblasti psychosociálnej opatery,

- Podporu vedeckých aktivít,

- Podpora hemato–onkologických centier v regionálnych nemocniciach na celom Slovensku,

Externé Odkazy[upraviť]

Kategorie:Nadácie na Slovensku