Wikipédia:Potrebujem pomoc

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Upozornenie: Táto stránka nie je všeobecnou internetovou poradenskou službou. Otázky, ktoré tu položíte, sa musia týkať výlučne Wikipédie.

Nielen nové wikipediánky a noví wikipediáni potrebujú občas pomôcť s rôznymi problémami, stáva sa to aj skúsenejším. Táto stránka má slúžiť na riešenie takýchto otázok. Ďalšia z možností, kde môžete skúsiť hľadať pomoc, je slovenský IRC kanál #wikipedia-sk na servere irc.freenode.net.

Dbajte pritom na nasledujúce:

  • Presvedčte sa, či otázka už nie je zodpovedaná na stránkach pomocníka
  • Ak máte požiadavku na správcov, uveďte ju na nástenke správcov
  • Ak máte otázku pre nejakého konkrétneho wikipediána, spýtajte sa ho prosím na jeho diskusnej stránke.
  • Ak máte otázku k nejakej konkrétnej stránke, zverejnite prosím svoju otázku na jej diskusii.
  • Než tu položíte otázku ohľadne niečoho, čo vám nefunguje, pozrite sa, prosím, najprv na Wikipédia:Známe problémy
  • Požiadavky na robotické úpravy uplatnite na stránke Úlohy pre botov – potenciálne sporné požiadavky ale najprv prediskutujte vo wiki krčme.
  • Ak nemáte jednoduchú prosbu alebo otázku, na všeobecnejšiu diskusiu o Wikipédii je určená stránka Krčma a jej podstránky.

Na tomto mieste by mali byť kladené len také otázky, ktoré nikde inde „nevojdú“, teda otázky, ktoré majú celkom všeobecný charakter a presahujú obsah jednotlivých tém. Formulujte každú otázku ako novú kapitolu, pričom je vhodné najprv sa presvedčiť, či už nebola položená; formulujte otázku tiež zrozumiteľne, predovšetkým nakoniec zhrnite Váš problém krátko a výstižne v okienku zhrnutie úprav.

Archivácia[upraviť zdroj]

Diskusie staršie ako 30 dní (dátum poslednej poznámky) sú presúvané do archívu:

Levíček černý[upraviť zdroj]

Heslo jsem přeložil udělátkem z české wikipedie, objevila se tam ale šablonka na urgentní úppravu. byl bych rád za jazykovou korekturu. --OJJ (diskusia) 11:35, 18. október 2015 (UTC)

pozrem sa na to ;) --Hromoslav (diskusia) 13:46, 18. október 2015 (UTC)

Patrola[upraviť zdroj]

Zdravím, pouze bych se rád zeptal, jestli Vám tu vyhovuje má výpomoc při patrole. OJJ (diskusia) 18:29, 11. november 2015 (UTC)

Áno, si super.ILoveJuice (diskusia) 18:33, 11. november 2015 (UTC)
Jasné, každá pomocná ruka je dobrá. ;) --BT 18:36, 11. november 2015 (UTC)

makak jávský[upraviť zdroj]

Zdravím! Obracím se tu tedy docela často a omlouvám se, že vám přidělám práci. Na cswiki jsem napsal článek, který bych rád dostal mezi DČ a přišlo by mi dobré, kdybych se o to pokusil i tady. Bohužel, moje slovenština je tak akorát na to, že se tu s vámi domluvím a i na to používám spíše češtinu (vy si pište slovensky). Pomohl by mi tedy někdo s případnými nedostatky překladu? --OJJ (diskusia) 16:04, 18. november 2015 (UTC)

Rollback[upraviť zdroj]

Zvolil jsem v nastavenie bezpečný rollback, ale bez jakéhokoli upozornění to opět vrátilo. Proč? Na vandalismy se to hodí, tak bych chtěl vědět důvod. OJJ (diskusia) 15:49, 3. január 2016 (UTC)

o túto funkciu treba požiadať, čítaj: Wikipédia:Rollback --Gepetito (diskusia) 15:58, 3. január 2016 (UTC)
@Gepetito: Já ji mám, aby mi to nepřekliklo, dal jsem si bezpečný, ale nefunguje. OJJ (diskusia) 16:02, 3. január 2016 (UTC)

ja bezpečný rollback nemám odkliknutý a funguje mi to aj bez toho. --Gepetito (diskusia) 16:07, 3. január 2016 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! Už funguje normálně, mám ho zabezpečený a už se nikdy náhodně nespustí. OJJ (diskusia) 18:39, 8. január 2016 (UTC)

Logo futbalového klubu[upraviť zdroj]

Dobrý deň

Editoval som stránku FK MŠK Považská Bystrica. Všimol som si, že z nej zmizlo logo futbalových klubov, onkrétne toto - http://www.mskpb.eu/img/logomsk/logo_fk_msk_vectorized.png. Pridanie nie je možné, pretože vraj bolo zmazané, asi za porušovanie podmienok. Logo sa pritom nachádza na hlavnej stránke www.mskpb.eu, všetky kategórie ho nosia na dresoch a dá sa skontrolovať aj na stránkach slovenskéého futbalového zväzu - www.futbalnet.sk. Autor loga som ja osobne. neviem ako sa to dokazuje, či mám poslať GIMP image, alebo ako. Poprosím o úpravu a pridanie loga. Ďakujem.

Soubor byl smazán, protože nebyl volný. Další otázky patří sem, jak načíst soubor je tady. -OJJ 05:09, 12. apríl 2016 (UTC)

Program pre IRC[upraviť zdroj]

Zdravím! Chcel by som sa spýtať, kde sa dá legálne a zadarmo stiahnuť nejaký program prea IRC, prípadne kde sa dá nájsť a ako sa dá zobraziť. Ďakujem! --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 18. 10. 2016, 17:33 (UTC)

Obligátne viď Comparison of Internet Relay Chat clients a heslá/stránky relevantných klientov... Plus existujú aj klienty vo forme pluginov do mainstreamových internetových prehliadačov, treba pozrieť úložiská pluginov. Čo sa ale týka wiki IRC kanála, neviem nakoľko je živý. --Teslaton (diskusia) 18. 10. 2016, 17:38 (UTC)

Jakubuk-Organizácie[upraviť zdroj]

Dobrý deň, čo mám prosím urobiť, aby môj príspevok nebol odstránený? Ďakujem--78.128.161.185 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Pozrite sa na Wikipédia:Príručka a Wikipédia:Uvádzanie zdrojov, ako má vyzerať článok.--Pelex (diskusia) 11:51, 29. november 2016 (UTC)

Nahranie obrázku vytvoreného verejnou inštitúciou[upraviť zdroj]

Rád by som nahral fotku vytvorenú počas jednej politickej udalosti na pôde Európskeho parlamentu. Túto fotku vytvorila administratívna služba EP. Vzhľadom na charakter inštitúcie, predpokladám, že jej použitie je v poriadku. Mohli by ste mi pls poradiť, či je uploadovanie takejto fotky bez výslovného súhlasu autora prípustné?--Bobsterandlobster (diskusia) sa nepodpísal(a)

Dobrý deň. Treba zistiť, pod akou licencnou umožňuje EP šírenie súborou, ktoré sú vytvorené jeho zamestnancami. A pozrieť sa na Commons:Licencie (resp. ešte skôr anglický originál), či je to kompatipilné s Commons. Vasiľ (diskusia) 06:05, 10. apríl 2017 (UTC)

Zrusenie clanku[upraviť zdroj]

Zdravim

chcel by som sa opytat, ako je mozne zrusit clanok, pricom ucet ( e-mail) pod ktorym som ho vytvoril uz nepouzivam a neviem si vyresetovat heslo. Esistuje nejaky helpdesk, kde by som zae-mailoval a poriesili by sme to ?

dakujem

OSUD VKMK[upraviť zdroj]

Ahojte editujem autorov prózy a poezie a mnoho z nich má odkaz na OSUD VKMK ktorý je alenefunkčný. Mazať to alebo nechať? Pretože mnoho z nich žiaden iný odkaz ani nemá...

Ide o zdroje alebo len externý odkaz?--Jetam2 (diskusia) 21:27, 12. máj 2018 (UTC)
Prave ze o zdroje.. A teraz neviem čo mám s tým robiť. Skúsim ich nahradiť niečim čo nájdem na nete? --Taanoo (diskusia) 21:30, 12. máj 2018 (UTC)
Pokiaľ sú to zdroje tak bez náhrady nevyhadzuj.--Jetam2 (diskusia) 21:34, 12. máj 2018 (UTC)
OK skúsim nájsť k autorom ďalšie zdroje a pridať k tomu OSUD-u ,dik za radu--Taanoo (diskusia) 21:56, 12. máj 2018 (UTC)
Odporúčam nechať to (jednotlivo) tak. Ak sú tie URL skutočne dlhodobo nefunkčné (môže ísť aj o dočasný výpadok), dá sa to eventuálne vyriešiť hromadnou strojovou náhradou (za archívne URL prípadne aktuálne funkčné URL, ak to bolo len premiestnené inam a pod.). --Teslaton (diskusia) 21:39, 12. máj 2018 (UTC)
Testalon, tu je problem,ze domena je jednoducho presmerovana na nejaku cesku stranku, takze sa nejedna o vypadok. Mozem sa pokusit podla Archive.org vypátrať posledného majitela webu a poziadat ho o zalohu, ale aj ked ju dostanem nemam ju kde dat... Skusim to pofixovat tam kde sa bude dat nahradnymi zdrojmi. Ak by si mal nejaky hosting tak sa pokusim tu zalohu zohnat v celku /Na archive org su iba niektore stranky/ --Taanoo (diskusia) 21:56, 12. máj 2018 (UTC)

Autorstvo fotiek[upraviť zdroj]

Dobrý deň, chcem nahrať fotky. Autorom fotiek nie som ja, ale náš fotograf. Je problém to pridať pod mojim menom, keď viem, že tomu fotografovi to nebude vadiť? Ďakujem za odpoveď. --Andrej.pinak (diskusia) sa nepodpísal(a)

@Andrej.pinak: Výrazne jednoduchšie a čistejšie (z hľadiska napadnuteľnosti aj korektnosti voči autorovi) je, ak diela nahrá ich skutočný autor. Ak ich nahráva niekto iný, treba dokladať písomný súhlas autora, spracovaný cez OTRS, komplikovanejšie sa uvádza autorstvo pomocou šablón, atď. --Teslaton (diskusia) 16:49, 26. jún 2018 (UTC)

Ako zistím či mám hlasovacie právo?[upraviť zdroj]

Zdravím, nikde som nenašiel, ako jednoducho zistiť, či spĺňam podmienky na hlasovacie právo z hľadiska editov? Je na to nejaký nástroj ? Daevid (diskusia) 23:10, 18. august 2018 (UTC)

Zoznam častí seriálu Simpsonovci[upraviť zdroj]

@Teslaton: Do článku Zoznam častí seriálu Simpsonovci chci přidat tabulku z Simpsonovci – 30. séria pomocí vložení šablony :Simpsonovci – 30. séria. Vždy mi šablona "pohltí" text v seznamu dílů a tabulka je deformovaná. Prosím o pomoc, díky Patriccck (diskusia) 12:08, 23. august 2018 (UTC)