Wikipédia:Potrebujem pomoc

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Upozornenie: Táto stránka nie je všeobecnou internetovou poradenskou službou. Otázky, ktoré tu položíte, sa musia týkať výlučne Wikipédie.

Nielen nové wikipediánky a noví wikipediáni potrebujú občas pomôcť s rôznymi problémami, stáva sa to aj skúsenejším. Táto stránka má slúžiť na riešenie takýchto otázok. Ďalšia z možností, kde môžete skúsiť hľadať pomoc, je slovenský IRC kanál #wikipedia-sk na servere irc.freenode.net.

Dbajte pritom na nasledujúce:

  • Presvedčte sa, či otázka už nie je zodpovedaná na stránkach pomocníka
  • Ak máte požiadavku na správcov, uveďte ju na nástenke správcov
  • Ak máte otázku pre nejakého konkrétneho wikipediána, spýtajte sa ho prosím na jeho diskusnej stránke.
  • Ak máte otázku k nejakej konkrétnej stránke, zverejnite prosím svoju otázku na jej diskusii.
  • Než tu položíte otázku ohľadne niečoho, čo vám nefunguje, pozrite sa, prosím, najprv na Wikipédia:Známe problémy
  • Požiadavky na robotické úpravy uplatnite na stránke Úlohy pre botov – potenciálne sporné požiadavky ale najprv prediskutujte vo wiki Kaviarni.
  • Ak nemáte jednoduchú prosbu alebo otázku, na všeobecnejšiu diskusiu o Wikipédii je určená stránka Kaviareň a jej podstránky.

Na tomto mieste by mali byť kladené len také otázky, ktoré nikde inde „nevojdú“, teda otázky, ktoré majú celkom všeobecný charakter a presahujú obsah jednotlivých tém. Formulujte každú otázku ako novú kapitolu, pričom je vhodné najprv sa presvedčiť, či už nebola položená; formulujte otázku tiež zrozumiteľne, predovšetkým nakoniec zhrnite Váš problém krátko a výstižne v okienku zhrnutie úprav.

Archivácia[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusie staršie ako 30 dní (dátum poslednej poznámky) sú presúvané do archívu:

Šablóna Klikateľné tlačidlo[upraviť | upraviť zdroj]

Vedel by sa niekto technicky zdatný pozrieť na túto šablónu a dať ju do takej podoby, ako je na cs wiki? Šablóna zatiaľ nie je nikde použitá, takže celkovo ju nahradiť by nemal byť problém. Ďakujem za pomoc, --Luky001 (diskusia) 16:34, 16. január 2019 (UTC)

Vianočná Slza - Christmas Tear (Official Short Film)[upraviť | upraviť zdroj]

Môžete mi pomôcť alebo napísať a urobiť, ako by to mal byť tento krátky film na wikipédii zakaždým, keď odstránite stale môj článok ??

Nie, článok je nevýznamný, preto do encyklopédie nepatrí. --2A02:AB04:27BD:D900:955:1473:96B3:880B 16:31, 4. jún 2020 (UTC)

Black Lives Matter Logo in different languages[upraviť | upraviť zdroj]

Please help to translate the Black Lives Matter Logo for this wikipedia.
Follow this Link to get to the request. Thank you --Mrmw (diskusia) 20:01, 7. jún 2020 (UTC)

Účet[upraviť | upraviť zdroj]

Zabudla já som heslo môjho účtu a meno môjho účtu je Juliana ako ja bysom získala heslo alebo Ján bysom sa dostala na môj účet ďakujem Juliana

Premenovanie Účtu[upraviť | upraviť zdroj]

Dobrý Deň. Chcel by som sa opýtať na to, ako si premenovať účet.

Xrup jútub (diskusia) 08:36, 14. august 2020 (UTC)

Otázka na spam[upraviť | upraviť zdroj]

Neviem akým nástrojom boli urobené tieto profily, ale pravdepodobne nie ručne. Navyše sme lokálna wiki.cz kde by mali byť umiestňovaný SK(CZ/SK) a významní zahraniční hráči, mýlim sa? https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0peci%C3%A1lne:Pr%C3%ADspevky/Dangan_Star --Reconquista null (diskusia) 14:50, 9. február 2021 (UTC)

Pôvodné texty aj obrázky - problém publikovať na wikipédii[upraviť | upraviť zdroj]

Vytvorila som 2 články, sú pôvodné, našťastie sú aj ako seminárna práca, ale zdrojom je súčasník, ktorý to všetko zažil. Obrázky - fotky - mám tiež originál a od autora fotografií mám povolenie ich tu opublikovať. Prekvapilo ma, že k článku bol priradený obrázok, pričom tam mohli byť originálne slovenské, týkajúce sa len slovenskej verzie. Celkovo ma to odradilo od ďalšieho publikovania. Nedá sa tu s nikým skontaktovať. Zistila som tiež, že text nemôžete predtým inde publikovať, inak tu vyzeráte ako plagiátor, preto s tým aj končím. Vlastne som prekvapená, že články som už nemohla stiahnuť. Jejka25 (diskusia) 05:51, 30. marec 2021 (UTC).

@Jejka25:Interpretácia rozprávania akéhokoľvek človeka je bez použiteľných referencií považované za vlastný výskum. Neochota oboznámenia sa s pravidlami wiki potom často vedie k opakovaniu chýb, násilnému pretláčaniu obsahu a znechuteniu. Bolo by vhodné neskúšať, ale do akceptovateľnej podoby upraviť pôvodný článok. Je nevyhnutné prekusať sa príručkou a osvojiť si základy, inak je to práca zbytočná. Radi pomôžeme, no nefunguje to tu na princípe ja tu skopírujem seminárku a vy mi to dorobte na zápočet. Pozri si iné tematicky podobné články a urob ten svoj podľa nich.--Pe3kZA 08:04, 30. marec 2021 (UTC)

Prosím odstrániť oba moje príspevky, chcem ich pubilkovať na inom mieste. Zdroje boli uvedené. Texty vznikli z rozprávania súčasníka, bude lepšie dať ho na iné miesto. Ďakujem za pochopenie.

Prosím, odstrániť aj moje konto úplne a všetky texty, ktoré som sem zadala vymazať. Ďakujem za pochopenie.

Ospravedlňujem sa za zlé pochopenie myšlienky wikipédie, ako aj príručiek. Nepatrím do tejto komunity.