Wikipédia:Stránky na zmazanie/Ivan Donoval

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ivan Donoval[upraviť | upraviť kód]

Myslím, že ide o nateraz encyklopedicky nevýznamnú osobu. --–Bubamaradisk. 13:30, 11. september 2019 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť kód]

Za[upraviť | upraviť kód]

  1. Symbol support vote.svg Za Zatiaľ nevýznamný.--Jetam2 (diskusia) 13:16, 15. september 2019 (UTC)
  2. Symbol support vote.svg Za Málo významný. Daevid (diskusia) 16:07, 15. september 2019 (UTC)
  3. Symbol support vote.svg Za Nevýznamné, možno tak populárne (chvíľkovo). Vasiľ (diskusia) 19:51, 15. september 2019 (UTC)
  4. Symbol support vote.svg Za Nevýznamný Pe3kZA 20:09, 15. september 2019 (UTC)
  5. Symbol support vote.svg Za --aRychlik (Diskusia) 17:20, 16. september 2019 (UTC)
  6. Symbol support vote.svg Za --Lišiak(diskusia) 14:36, 18. september 2019 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť kód]

Zdržal sa[upraviť | upraviť kód]

Diskusia[upraviť | upraviť kód]

Je jasné, že ide o diskutabilnú tému. Doteraz bol na wikipédii trend byť obzvlášť skeptický voči Youtuberom, či podobným osobnostiam - najmä súčasného sveta. Ja osobne sa stotožňujem s tým, že daná vec je citlivá a musí byť riešená jednotlivo pre každý prípad. Zároveň si však myslí, že by na túto tému mala prebehnúť obšírnejšia diskusia. Vidím totiž, že napríklad na anglickej wikipédii sú voči danej otázke povoľnejší. Zároveň je otázne, o koľko významnejší boli niektorí umelci, či spisovatelia, ktorí žili v 19. či 20. storočí (stačí sa pozrieť tu Kategória:Slovenskí spisovatelia). Ich vtedajší význam často nemusel byť príliš veľký (minimálne celoplošne) a ich diela mohlo a zrejme i čítalo menej ľudí, než majú napr. pozretia na YT. Čiže v porovnaní s nimi by bol aj youtuber významnejší. Takisto na wikipedii sú často stránky o rôznych filmoch, či seriáloch, či hercoch ktorí v nich hrali - i v porovnaní s nimi môže mať často youtuber viac zhliadnutí, môže byť známejší a významnejší. Preto je môj názor práve teraz skôr za vymazanie (googlil som ho a zmienka o ňom bola najmä na miestnych regionálnych novinách alebo rôznych blokoch), zároveň však si myslím, že by sa mala otvoriť obšírnejšia diskusia o youtubingu a wikipédii, či inom šoubiznise a wikipédii - síce tu je istá politika, no predsa, čas a myslenie sa vyvíja, podobne i wiki politika a myslím, že daná téma by mala byť (alebo mala byť znovu) riadne prediskutovaná. -- ScholastikosSVK (diskusia) 17:10, 15. september 2019 (UTC)

@ScholastikosSVK: Súhlasím s tebou, keď píšeš o otvorení diskusie k youtubingu. K heslu Ivan Donoval, nateraz ide o nadšenca amatéra. Jeho príspevky na YT aj napriek istému počtu zhliadnutí, podľa mňa spadajú do kategórie "amatérske". --–Bubamaradisk. 18:18, 15. september 2019 (UTC)
V minulosti tu diskusia už bola pri Gogovi a boli tu radikálne názory, že youtuberi na wikipédiu nepatria. Ja mám v tomto miernejší názor, ale nemôže tu byť každý youtuber a robiť si aj takto reklamu (a nejde len o youtuberov, ale aj začínajúce hudobné skupiny a pod.). Ja som dokonca dávnejšie nejaké videá Ivana Donovala videl, ale zatiaľ ide o nevýznamného tvorcu. Až to bude robiť dlhšie a napr. urobia s ním rozhovor v nejakom celoštátnom médiu, tak by už skôr mohol byť aj na wikipédii. On s tým začal niekedy v roku 2017, takže ja zatiaľ celú jeho tvorbu beriem len ako (dočasné) hobby. Daevid (diskusia) 19:09, 15. september 2019 (UTC)

Pokiaľ nemáme nejaké špecifické konvencie o významnosti, pri youtuberoch sa hodí postupovať podľa štandardného odporúčania dvoch nezávislých netriviálnych zdrojov, teda dve spoľahlivé zdroje, ktoré sú nezávislé na danej osobnosti (teda napr. osobný web tu spadať nebude) a zároveň nezávislé navzájom od seba (t. j. agentúrna správa z Teraz.sk, ktorá je zároveň uverejnená napr. v denníku SME sa počíta len ako jeden zdroj), ktoré poskytujú viac než zbežnú zmienku o osobnosti (teda sa neráta napr. meno v zozname).--Lišiak(diskusia) 14:36, 18. september 2019 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť kód]

ZMAZANÉ.

-OJJ 09:14, 19. september 2019 (UTC)