World of Warplanes

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

World of Warplanes je druhým dielom v sérii online vojnových hier od spoločnosti Wargaming. Ide o pokračovanie World of Tanks, na World of Warplanes naväzuje hra World of Warships. Prináša letecké bitky s medzivojnového obdobia a z druhej svetovej vojny. Otvorená beta verzia bola spustená 4.7. 2013.

Zo začiatku boli dostupné iba americké, japonské, nemecké a sovietske lietadlá, ale do hry neskôr boli doplnené aj britské lietadla.

Vývoj[upraviť | upraviť zdroj]

V júni 2011 oznámil Wargaming novú hru World of Warplanes, ktorá bude vystavená na podobných základoch ako ich veľmi úspešný World of Tanks. Hra vstúpila do alfa testu vo februári 2012, do uzavreného beta testu o tri mesiace neskôr. Otvorený beta test sa začal 4. júla 2013 a v novembri 2013 bola hra úplne spustená.

Hratelnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Základom hry sú, tak ako u World of Tanks, tímové bitky, v ktorých je nutné ničiť lietadlá nepriateľského tímu. Hráč má na výber z troch typov lietadiel – stíhačov, ťažkých stíhačov a bombardérov.[1]

Mapy[upraviť | upraviť zdroj]

Hra má priniesť realitou inšpirované oblasti s premenlivým počasím, ktoré by sa malo podpisovať na ovládateľnosti lietadiel.

Módy[upraviť | upraviť zdroj]

Takisto ako World of Tanks, aj World of Warplanes disponuje veľkou toleranciou k užívateľským módom, ktoré menia hru na strane klienta. Všetko sa teda deje iba u užívateľov a celková hra nie je týmito zmenami ovplyvnená.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. http://mujsoubor.cz/magazin/world-of-warplanes-tipy-a-triky-ovladani

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku World of Warplanes na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]