Yvonne Strahovski

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Yvonne Strahovski
Yvonne Strahovski (9345420991).jpg
Celé menoYvonne Jacqueline Strzechowski
Narodenie 30. júl 1982 (40 rokov)
Sydney, Austrália
Povolanieherečka
Roky pôsobenia2004– súčasnosť
ManželTim Loden (od 2017)
Deti2

Yvonne Jacqueline Strzechowski (* 30. júl 1982, Sydney, Austrália) tiež profesionálne známa ako Yvonne Strahovski je austrálska herečka poľského pôvodu.

Detstvo a mladosť[upraviť | upraviť zdroj]

Strahovski sa narodila poľských emigrantom vo Werrington Downs, v Novom Južnom Walese, v Austrálii. Od dvanástich rokov navštevovala hodiny herectva.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý krát sa objavila pred kamerami objavila v televíznych seriáloch v Austrálii. Zúčastnila sa konkurzu na rolu Sarah Walker, v televíznom seriály Chuck. Počas pôsobenia v televíznom seriály si pozmenila svoje meno z Strzechowski na Strahovski, kvôli lepšej výslovnosti.

V roku 2011 si zahrala po boku Jasona Stathama, Clivea Owena a Roberta De Nira vo filme Killer Elite. O rok neskôr, sa pripojila k hereckému obsadeniu televízneho seriálu Dexter. V roku 2014 získala hlavnú ženskú úlohu vo filme Ja, Frankenstein. V rovnakom roku stvárnila agentku Kate Morgan, v televíznom seriály 24 hodín: Dnes neumieraj.

Od roku 2017 do 2021 stvárnila jednu z hlavných postáv v úspešnom televíznom seriály Príbeh služobníčky. Strahovski za svoj herecký výkon bola dva krát nominovaná na cenu Emmy Award. V roku 2019 si zahrala v austrálskom dramatickom filme Materský cit a v roku 2021 sa pripojila k hereckému obsadeniu ako Chris Pratt, Betty Gilpin a J.K. Simmons v sci-fi filme Vojna zajtrajška.

Súkromný život[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2017 sa Strahovski vydala za Tima Lodena, s ktorým predtým, tvorila pár šesť rokov. Ich prvé dieťa sa narodilo v októbri 2018 a v júli 2021 priznala, že čaká svoje druhé dieťa, ktoré porodila v decembri 2021.

Strahovski hovorí plynule anglicky a poľsky. V rokoch 20092013 bola umiestnená časopisom Maxim v rebríčku HOT 100. Podporuje orgánizáciu PETA a žije v Los Angeles.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Yvonne Strahovski na anglickej Wikipédii.