Yvonne Strahovski

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Yvonne Strahovski
Celé menoYvonne Jacqueline Strzechowski
Narodenie 30. júl 1982 (41 rokov)
Sydney, Austrália
Povolanieherečka
Roky pôsobenia2004– súčasnosť
ManželTim Loden (od 2017)
Deti2

Yvonne Jacqueline Strzechowski (* 30. júl 1982, Sydney, Austrália) tiež profesionálne známa ako Yvonne Strahovski je austrálska herečka poľského pôvodu.

Detstvo a mladosť[upraviť | upraviť zdroj]

Strahovski sa narodila poľských emigrantom vo Werrington Downs, v Novom Južnom Walese, v Austrálii. Od dvanástich rokov navštevovala hodiny herectva.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý krát sa objavila pred kamerami objavila v televíznych seriáloch v Austrálii. Zúčastnila sa konkurzu na rolu Sarah Walker, v televíznom seriály Chuck. Počas pôsobenia v televíznom seriály si pozmenila svoje meno z Strzechowski na Strahovski, kvôli lepšej výslovnosti.

V roku 2011 si zahrala po boku Jasona Stathama, Clivea Owena a Roberta De Nira vo filme Killer Elite. O rok neskôr, sa pripojila k hereckému obsadeniu televízneho seriálu Dexter. V roku 2014 získala hlavnú ženskú úlohu vo filme Ja, Frankenstein. V rovnakom roku stvárnila agentku Kate Morgan, v televíznom seriály 24 hodín: Dnes neumieraj.

Od roku 2017 do 2021 stvárnila jednu z hlavných postáv v úspešnom televíznom seriály Príbeh služobníčky. Strahovski za svoj herecký výkon bola dva krát nominovaná na cenu Emmy Award. V roku 2019 si zahrala v austrálskom dramatickom filme Materský cit a v roku 2021 sa pripojila k hereckému obsadeniu ako Chris Pratt, Betty Gilpin a J.K. Simmons v sci-fi filme Vojna zajtrajška.

Súkromný život[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2017 sa Strahovski vydala za Tima Lodena, s ktorým predtým, tvorila pár šesť rokov. Ich prvé dieťa sa narodilo v októbri 2018 a v júli 2021 priznala, že čaká svoje druhé dieťa, ktoré porodila v decembri 2021.

Strahovski hovorí plynule anglicky a poľsky. V rokoch 20092013 bola umiestnená časopisom Maxim v rebríčku HOT 100. Podporuje orgánizáciu PETA a žije v Los Angeles.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Yvonne Strahovski na anglickej Wikipédii.