Zach Blair

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Zach Blair
Zach Blair, rok 2022.
Zach Blair, rok 2022.
Základné informácie
Narodenie 26. december 1974 (49 rokov)
Sherman, Texas
Pôsobenie Hagfish, The Loved Ones, The Mag Seven, Only Crime (do roku 2007), Rise Against
Žáner hardcore punk, melodic hardcore
Hrá na nástrojoch gitara

Zach Blair (* 26. december 1974, Sherman, Texas) je gitarista a jeden zo skladateľov americkej melodic hardcorovej skupiny Rise Against.

Pred príchodom do Rise Against na začiatku roku 2007, bol členom hardcore punkovej skupiny Only Crime spolu so svojim bratom Doni Blairom, ktorý v súčasnosti hrá v skupine Toadies. Zach Blair bol zakladajúcim členom skupiny Hagfish. Bol takisto druhým turné gitaristom skupiny The Loved Ones a bol druhým gitaristom inštrumentálnej skupiny The Mag Seven na ich albume The Future Is Ours, If You Can Count.

Zach Blair je vegetarián, obhajca práv zvierat a aktívne podporuje organizáciu PETA s ostatnými členmi Rise Against, [1] ktorí vydali svoj piaty štúdiový album Appeal to Reason 7. októbra 2008. Bol to prvý štúdiový album Rise Against spolu so Zachom Blairom.

V súčasnosti žije v Austine v Texase. Dodržuje Straight Edge životný štýl, rovnako ako jeho spoluhráči Tim McIlrath a Joe Principe.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. PETA2 // Out There // Top 10 Reasons PETA2 Loves Rise Against [online]. [Cit. 2010-09-04]. Dostupné online. Archivované 2012-02-08 z originálu.