Zayn Malik

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zayn
Zayn Wiki.jpg
Základné informácie
Popis umelca britský spevák
Rodné meno Zain Javadd Malik
Umelecké mená Zayn
Narodenie 12. január 1993 (27 rokov)
Bradford, Spojené kráľovstvo
Žáner R&B
Hrá na nástroje spev
Roky pôsob. 2010 – súčasnosť
Vydavateľstvá Syco, Columbia, RCA
Súvisiace
články
One Direction
Webstránka inzayn.com

Zain Javadd „Zayn“ Malik (* 12. január 1993, Bradford, Spojené kráľovstvo) je bývalý člen skupiny One Direction.V roku 2015 sa po jeho odchode zo skupiny One Direction rozhodol pokračovať v sólovej kariére.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Matka Tricia je írsko-anglického a otec Yaser britsko-pakistanského pôvodu. Má dve mladšie sestry menom Waliyhia a Safaa a jednu staršiu menom Doniya. Je moslimského vierovyznania.[1] Navštevoval Lower Fields Primary School. Kvôli svojmu pôvodu mal v prvých dvoch stredných školách problémy, preto nakoniec študoval na Tong High School. Vynikal predovšetkým na hodinách angličtiny. Jeho schopnosť čítať ďaleko presahovala normu. „Keď som mal osem, čítal som zhruba ako osemnásťročný čitateľ.“[2]

Jeho koníčkom je kreslenie, ktorému sa venuje od piatich – šiestich rokov. Kreslil komiksy, najskôr Caspera a neskôr Power Rangers, v súčasnosti sa venuje aj grafiti. V auguste 2013 sa zasnúbil s Perrie Louise Edwards, členkou dievčenskej skupiny Little mix, ktorá v roku 2011 vyhrala britský X Factor.[3]

V roku 2015, krátko po Zaynovom odchode z One Direction sa dvojica rozišla.

Zayn momentálne randí s modelkou Gigi Hadid.

X FACTOR[upraviť | upraviť kód]

Do X Factoru sa chcel prihlásiť už v rokoch 2008 a 2009, no nenašiel odvahu. Nakoniec sa mu to podarilo až v roku 2010. Hlavným dôvodom bolo získanie skúseností. Na konkurze sa rozhodol zaspievať pieseň od Maria – „Let me love you“, s ktorou postúpil ďalej. V nasledujúcom kole – Bootcamp – ako sólový spevák neuspel, no stal sa súčasťou novo vytvorenej chlapčenskej skupiny One Direction. 21.11.2011 vydala skupina svoj prvý album s názvom Up All Night.

One Direction[upraviť | upraviť kód]

Skupinu dali dohromady Nicole Scherzinger, Simon Cowell a Louis Walsh v súťaži X-FACTOR. Spolu so Zaynom Malikom boli členmi skupiny Harry Styles, Liam Payne, Niall Horan a Louis Tomlinson. V roku 2011 vydala skupina svoj prvý album s názvom Up All Night. Nasledovali albumy Take Me Home v roku 2012, Midnight memories v roku 2013 a album s názvom Four v roku 2014.

25. marca 2015 vydal Zayn Malik stanovisko v ktorom oznámil, že sa rozhodol opustiť skupinu. Ako dôvod uviedol to že chce žiť život normálneho človeka bez pozornosti médií a fanúšikov. Skupina teda ďalej pokračuje v 4-člennom zložení. Neskôr nahral pesničku s Naughty Boy-om. Jeho nová sólová pieseň sa volá Pilowtalk v ktorom si zahrala aj Gigi Hadid.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. . Dostupné online.
  2. Mick O'Shea, One direction, 2013, CooBoo, 128
  3. . Dostupné online.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Zayn Malik