Zuzana Vejvodová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová, portrét.jpg
Narodenie 19. september 1980 (39 rokov)
Praha
Povolanieherečka

Zuzana Vejvodová (* 19. september 1980, Praha)[1] je česká herečka.

Ako desaťročná si zahrala hlavnú úlohu v seriáli Území bílých králů. Počas štúdia na štátnom konzervatóriu v Prahe hosťovala v Divadle na Vinohradoch a v Divadle na Fidlovačke. Fidlovačka sa stala jej domovskou scénou. Stvárnila tu titulnú úlohu v hudobnej komédii Mamzelle Nitouche, trojúlohu Nele-Betkina-Anna v Thylovi Ulenspieglovi, nevestu Agatu v Ženidbe, Rosalindu v shakespearovej komédii Ako sa vám páči, titulnú postavu Millie Dillmount v muzikáli Hledá se muž. Zn: bohatý! (Thoroughly Modern Millie) či Irinu v hre Tri sestry. Od roku 2013 hrá v Divadle na Vinohradech.

V roku 2003 vyhrala konkurz na hlavnú úlohu v muzikáli Rebelovia (Divadlo Broadway Praha). O rok neskoršie zvíťazila v konkurze na rolu Júlie v dramate Rómeo a Júlia (Letné shakespearovské slávnosti). Nasledujúce leto ju diváci letných shakespearovských slávností mohli vidieť ako Violu vo Večeri trojkráľovom a v roku 2006 stvárnila Desdemonu v Othellovi.

Natočila niekoľko seriálov, rozprávok a inscenácií produkovaných Českou televíziou.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Zdeněk A. Tichý, Helena Šimáčková, Boris Hlaváček, Obrozené divadlo : Divadlo Na Fidlovačce 1921-2001, ASA 2001, ISBN 80-902895-1-7

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]