Zvolenská sedmička

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zvolenská sedmička
Právna formaobčianske združenie
SídloZvolen
Vznik20. januára 1994
Ďalšie odkazy
Webzvolenskasedmicka.sk

Zvolenská sedmička je dobrovoľné združenie výtvarných umelcov Zvolena. Združenie právne vystupuje ako občianske združenie výtvarníkov, bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra SR 20. januára 1994.

Poslaním združenia je združovať neprofesionálnych a profesionálnych výtvarníkov, umelcov, fotografov a dávať im možnosť širšej realizácie a konfrontácie svojej tvorby vo vnútri združenia, ale aj možnosť rozvinutia vzájomnej výtvarnej komunikácie s inými výtvarníkmi a aj s inými združeniami podobného zamerania. Taktiež sa snaží podchytiť mladých začínajúcich výtvarníkov a pomôcť im nielen konfrontáciami, skúsenosťami, či konzultáciami, ale aj možnosťou zúčastňovať sa spoločných výstav.

Združenie sa okrem organizácie vlastných výstav, zúčastňuje aj iných výstav, akcií a projektov s výtvarným zameraním, zameriava sa na akcie v prospech detí. Zrealizovalo akciu MLYN ART - tvorivé stretnutie na Mlyne v Pstruši, spojené s realizáciou spoločných výtvarných projektov za použitia rôznych výtvarných techník a materiálov. Každoročne organizuje spoločnú výstavu pod názvom Zvolenský výtvarný salón.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]