Service pack: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Bez shrnutí editace
d robot Pridal: ar:حزمة خدمات
Riadok 28: Riadok 28:
[[Kategória:Softvér]]
[[Kategória:Softvér]]


[[ar:حزمة خدمات]]
[[de:Service Pack]]
[[de:Service Pack]]
[[en:Service pack]]
[[en:Service pack]]

Verzia z 10:14, 4. október 2008

Service pack (skrátene SP) je sadou aktualizácií, opráv a/alebo vylepšení počítačového programu, ktorý je dodávaný vo forme jedného inštalačného balíku. Mnoho spoločností ako napr. Microsoft alebo Autodesk obvykle uvoľňujú service pack vtedy, keď počet individuálnych záplat pre konkrétny program presiahne určitý (ľubovoľne stanovený) limit. Inštalácia service packu je jednoduchšia a menej náchylná na chyby ako inštalácia veľkého množstva individuálnych záplat, toto platí ešte viac pri aktualizácií viacerých počítačov cez sieť.

Service packy sú obvykle číslované a odkazuje sa ne skrátene ako na SP1, SP2, atď.[1] Treba však spomenúť, že niekedy môžu okrem oprav chýb priniesť úplne nové vlastnosti, ako to bolo v prípade SP2 pre Windows XP.

Inkrementálne a kumulatívne SP

Service pack môže byť inkrementálny, čo znamená, že obsahuje aktualizácie, ktoré neboli súčasťou predchádzajúcich service packov alebo, čo býva častejšie, kumulatívny, čo znamená, že jeho súčasťou je obsah jeho predchodcov. V prípade produktov Microsoftu sa inkrementálne aktualizácie označujú ako service release. Napríklad, Office 2000 musí byť upgradovaný na service release 1 (SR1) pred inštaláciou SP2.

Pre konkrétny program je bežné, že jeho service packy sú buď inkrementálne alebo kumulatívne. Z tohto dôvodu sa často označujú ako celá sada programových service packov ako napr. Service packy pre Microsoft Windows sú kumulatívne.

Pozri aj

Poznámky

  1. Opačným príkladom je Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3a

Externé odkazy