Selbst: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Legobot (diskusia | príspevky)
d Bot: Odstránenie 3 odkazov interwiki, ktoré sú teraz dostupné na Wikiúdajoch (d:q1982425)
d Oprava preklepu.
 
Riadok 1: Riadok 1:
'''Selbst''' je termín, ktorým švajčiarsky psychológ [[Carl Gustav Jung]] definoval ako súhrn celej ľudskej osobnosti vrátane vedomého ega a nevedomých archetypov. Zavřšenie [[individuácia|individuácie]] v múdrosti. Harmonická osobnosť, dosahujúca ľudskú dokonalosť, udržuje vedomé i nevedomé zložky svojej psychiky v rovnováhe. Archetypálnym obrazom Selbst je štvorica, božské dieťa, [[mandala]], náboženský kvadratický symbol známy z [[India|Indie]] a [[Tibet]]u.
'''Selbst''' je termín, ktorým švajčiarsky psychológ [[Carl Gustav Jung]] definoval ako súhrn celej ľudskej osobnosti vrátane vedomého ega a nevedomých archetypov. Zavŕšenie [[individuácia|individuácie]] v múdrosti. Harmonická osobnosť, dosahujúca ľudskú dokonalosť, udržuje vedomé i nevedomé zložky svojej psychiky v rovnováhe. Archetypálnym obrazom Selbst je štvorica, božské dieťa, [[mandala]], náboženský kvadratický symbol známy z [[India|Indie]] a [[Tibet]]u.


== Externé odkazy ==
== Externé odkazy ==

Aktuálna revízia z 18:04, 22. november 2014

Selbst je termín, ktorým švajčiarsky psychológ Carl Gustav Jung definoval ako súhrn celej ľudskej osobnosti vrátane vedomého ega a nevedomých archetypov. Zavŕšenie individuácie v múdrosti. Harmonická osobnosť, dosahujúca ľudskú dokonalosť, udržuje vedomé i nevedomé zložky svojej psychiky v rovnováhe. Archetypálnym obrazom Selbst je štvorica, božské dieťa, mandala, náboženský kvadratický symbol známy z Indie a Tibetu.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • FILIT – zdroj, z ktorého pôvodne čerpal tento článok.