Mark Harmon

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Mark Harmon
Mark Harmon 1 edit1.jpg
Celé meno Mark Thomas Harmon
Narodenie 2. september 1951 (63 rokov)
Burbank, Kalifornia, USA
Povolanie Herec
Roky pôsobenia 1973 – súčasnosť
Manželka Pam Dawber (s. 21. marec 1987 – súčasnosť)
Deti 2
Rodičia Tom Harmon, Elyse Knox

Thomas Mark Harmon (viac známy ako Mark Harmon, nar. 2. septembra 1951, Burbank, Kalifornia, Spojené štáty americké) je americký herec známy hlavne pre svoju rolu vyšetrovateľa Leroya Jethra Gibbsa v seriáli NCIS: Námorný vyšetrovací úrad.

Biografia[upraviť | upraviť zdroj]

Mark Harmon sa narodil v Burbanku v Kalifornii. Jeho otec Tom Harmon bol hráčom baseballu a tiež rozhlasovým hlásateľom. Jeho matka Elyse Knox je bývalá herečka. Mark má dve sestry Kelly a Kristin. V roku 1988 sa oženil s Pam Dawber, s ktorou má dvoch synov.

V roku 1986 bol vyhlásený časopisom People najpríťažlivejším mužom planéty. Navštevoval štátnu univerzitu (University of California, Los Angeles), kde bol úspešným hráčom futbalu a obdržal cenu najlepšieho hráča univerzitných tímov. Harmon si zahral v mnohých filmoch. Medzi najznámejšie patrí Pevnosť (The Presidio), Na večné časy (For All Time), Po sľube (After the Promise), Nenechám ťa odísť (And Never Let Her Go), Tajomstvo pod vodou (Magic in the Water), Honba za slobodou (Chasing Liberty) a mnoho iných.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Mark Harmon na českej Wikipédii.