As I Lay Dying

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
As I Lay Dying
As I Lay Dying-8331.jpg
Základné informácie
Pôvod USA San Diego, Kalifornia, USA
Žáner(-re) Metalcore
Thrash metal
Deathcore
Pôsobenie 2001 - súčasnosť
Vydavateľstvá Metal Blade Records
Pluto Records
Webstránka www.asilaydying.com
Členovia skupiny:
Tim Lambesis
Jordan Mancino
Phil Sgrosso
Nick Hipa
Josh Gilbert
Bývalí členovia
Noah Chase, Aaron Kennedy, Evan White, Jason Krebs, Clint Norris

As I Lay Dying je päťčlenná americká metalcore/deathcore skupina z Californie. Jej meno je prebraté z knihy takého istého názvu od Wiliama Faulknera, aj ked nieje medzi textami skupiny a touto knihou nijaké prepojenie. Skupina nedávno vyhrala ocenenie "Ultimate Metal God" (vo voľnom prekl. Definitívny Metalový Boh) od televízie MTV 2 na prvom výročnom "All That Rocks" špeciáli.

Skupina vznikla v roku 2001 spevákom Timom Lambesisom po odchode zo skupiny Society's Finest, kde hral na gitaru. Táto skupina zo San Diega sa rýchlo pripojila k Pluto Records a vydala svoj prvý album Beneath the Encasing of Ashes v júni roku 2001. Po vydaní začala cestovať a získavať popularitu. V roku 2003 sa pripojila k Metal Blade Records a vydala druhý album Frail Words Collapse, ktorý podporila veľkým koncertným turné so skupinami Himsa, Shadows Fall, The Black Dahlia Murder, Killswitch Engage, In Flames a inými populárnymi heavy metalovými kapelami. V júni v roku 2005 vydala tretí album Shadows Are Security.

V lete v roku 2006 As I Lay Dying potvrdili že budú headlinermi vo festivale Sounds of the Underground. Na tomto festivale vystúpili tiež skupiny ako In Flames, Cannibal Corpse, Trivium, Gwar a Terror.

Zostava[upraviť | upraviť zdroj]

Súčasní členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Bývalí členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]