Ashley Tisdalová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Ashley Tisdale
Ashley Tisdale (2009)
Ashley Tisdale (2009)
Základné informácie
Rodné meno Ashley Michelle Tisdale
Narodenie 2. júl 1985 (29 rokov)
West Deal, New Jersey, USA
Bydlisko Los Angeles, Toluca Lake
Pôsobenie speváčka, herečka, televízna producentka
Žáner pop-music,
Roky pôsobenia 1997 – súčasnosť
Vydavateľstvá Warner Bros
Webstránka AshleyTisdale.com

Ashley Michelle Tisdale (* 2. júl 1985, West Deal, New Jersey, USA) je americká herečka, speváčka, modelka a televízna producentka, ktorá sa preslávila vďaka úlohe Maddie Fitzpatrickovej v seriáli Disney Channel, Sladký život Zacka a Codyho (The Suite Life of Zack & Cody) a namyslenej blondínky Sharpay Evans vo filmovej sérii High School Musical. Táto úloha požadovala, aby nahrala niekoľko piesní na filmový soundtrack.

Po jej účinkovaní v High School Musical podpísala nahrávaciu zmluvu s Warner Bros v roku 2006 a začala sólovú hudobnú kariéru. Jej debutový album Headstrong bol uvedený na trh vo februári 2007 a bolo z neho predaných 64 000 kópii. Druhý album s názvom Guilty Pleasure bol vydaný v roku 2009.

Tisdale má prominentnú hlasovú úlohu Candace Flynn v Disney Channel animovanom seriáli Phineas & Ferb. V roku 2009 bola obsadená v jej prvej hlavnej úlohe vo vysielaní televízie CW v televíznom seriáli Hellcats ako Savannah Monroe, veľmi intenzívnej a náboženskej roztlieskavačky. Ashley Tisdale momentálne žije v Los Angeles.

Projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]