David Nonis

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Dave Nonis (* 25. máj 1966, Burnaby, Britská Kolumbia, Kanada), narodený ako David M. Nonis je bývalým kanadským hokejistom, viceprezidentom a generálnym manažérom hokejového klubu Vancouver Canucks, hrajúceho v NHL.

Je bratrancom športového komentátora Darrena Dragera, ktorý pracuje v TSN.

Hráč[upraviť | upraviť zdroj]

Nonis hrával hokej v univerzitnej lige NCAA počas svojho štúdia na University of Maine v Spojených štátoch, kde nazbieral 14 gólov a 78 bodov v 153 zápasoch v období rokov 1984 až 1988. Posledné dva roky pôsobil ako kapitán Bears, kde opakovane priviedol tím University of Maine až do majstrovských šampionátov NCAA. V roku 1988 získal titul Bakalára umení. Po jeho získaní hral Nonis 1 rok profesionálny hokej v Dánsku. V roku 1989 sa vrátil na University of Maine ako asistent trénera.

Generálny manažér[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2004 nahradil Briana Burkea na poste generálneho manažéra Canucks. Predtým strávil v organizácii Canucks šesť rokov ako viceprezident a riaditeľ hokejových činností.

V sezóne 2007-08 sa Vancouver neprebojoval do Playoff, následne, 14. apríla 2008 bol Nonis uvoľnený zo svojej funkcie generálneho manažéra Canucks.