Dwayne Johnson

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
The Rock
Dwayne Johnson at the 2009 Tribeca Film Festival 2.jpg
Rodné meno Dwayne Douglas Johnson
Výška 1,96 m
Váha 120 kg
Narodenie 2. máj 1972 (42 rokov)
Hayward, Kalifornia, USA
Bydlisko Miami, Florida
Tréneri Rocky Johnson
Pat Patterson
Debut 1996
Ďalšie odkazy
Webstránka dwaynetherockjohnson.net

Sports icon.png Pozri aj Športový portál

Dwayne Douglas Johnson (* 2. máj 1972, Hayward, Kalifornia, USA) je americký profesionálny wrestler a herec. Vo wrestlingovom svete je známy pod prezývkou The Rock.

Väčšinu svojej kariéry strávil v spoločnosti WWE, kde získal celkovo 16 titulov. Vrátane 9 Heavyweight titulov, 7 WWE titulov, 2 WCW svetový titul,2 Intercontinental tituly, a 5 WWE Tag Team titulov. Bol 6 ako WWF/E Triple Crown Champion. Tiež je víťazom 2000 Royal Rumble. Neskôr sa začal viac venovať hereckej kariére. Robí príležitostné návštevy na Raw brand. Naposledy sme ho v ringu videli 1 Apríla 2012 na Wrestlemanii 28 v Miami, Florida kde porazil John Cenu. Objavil sa aj 2 Apríla kde povedal, že sa chce vrátiť k wrestlingu. Objavil sa na Raw 1000 kde pomohol svojmu dlhoročnému nepriateľovi John Cenovi z rúk Big Show-a ale napadol ho CM Punk. Je očakávané, že sa objaví na prvej Raw roku 2013 7. Januára. A tiež sa objaví na 2013 Royal Rumble kde ma sľúbený zápas proti WWE Champion-ovi kde pôjde o WWE titul. Je to prvý wrestler ktorý v WWE je 3 generácia. Jeho starý otec je Peter Maivia a otec Rocky Johnson. Prvýkrát sa objavil v WWE ako Rocky Maivia. Je často kreditovaný ako "Dwayne The Rock Johnson." Na vysokej škole hrával Americký futbal. Johnson bol zvolený ako tretí najlepší wrestler ktorý má schopnosť rozprávať a obhajovať sa. Po Roddy Piperovi a Steve Austinovi ktorý sa umiestnili na prvom a druhom mieste. Johnson je považovaný za jedného z najlepších wrestlerov.

V roku 2000 napísal autobiografiu "The Rock Says," Debutoval ako číslo 1 na The New York Times Best Seller. Bola to najpredávanejšia kniha po niekoľko týždňov. Filmoví Debut mal v roku 2002 vo filme The Scorpion King. Za túto rolu mu bolo zaplatené 5.5 miliona amerických dolárov čo bolo najviac čo kedy zaplatili hercovi za jeho prvú rolu. Odvtedy sa objavil v úspešných filmoch ako sú The Rundown, Be Cool, Walking Tall, Gridiron Gang, The Game Plan, Get Smart, Race to Witch Mountain, Planet 51, The Rock, Tooth Fairy, Doom, The Other Guys, Faster, Fast Five, a Fast Six.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]