Wade Barrett

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Wade Barrett
Wade Barrett 2010 Tribute to the Troops.jpg
Rodné meno Stuart Alexander Bennett
Výška 2,01 m
Váha 112 kg
Narodenie 10. august 1980 (34 rokov)
Penwortham, Anglicko
Bydlisko Tampa , Florida
Tréneri Jon Richie
William Regal
Al Snow
Debut 2004
Ďalšie odkazy
Webstránka profil na WWE.com

Sports icon.png Pozri aj Športový portál

Stuart Alexander "Stu" Bennett (* 10. august 1980), známy pod wrestlingovým menom Wade Barrett je anglický profesionálny wrestler, ktorý pôsobí v asociácii WWE.

Stal sa víťazom prvej sezóny šou NXT v roku 2010 a v júny toho istého roku debutoval v pondelkovej šou Raw. Bennett si získal slávu najmä ako vodca skupiny Nexus, ktorej členovia boli záporné postavy z prvej sezóny NXT. Bennett, do konca roku, bol hlavnou postavou piatich pay-per-views, pričom až 5-krát vyzýval WWE šampióna. Neskôr sformoval The Corre s bývalými členmi Nexusu a ako člen The Corru vyhral v marci 2011 vyhral svoj prvý Intercontinentálny titul.

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Bennet sa narodil v Penworthame v Lancashiry v Anglicku ale do svojich šietich rokov žil v Prestone, kým sa aj s rodinou presťhoval do Walesu. Ku kariére profesionálneho wrestlera Bennetta inšpiroval jeho idol Davey Boy Smith a neskôr nazval zápas Daveyho Boya Smitha a Breta Harta počas hlavnej udalosti SummerSlamu 1992, ako najobľúbenejší zápas. Bennet taktiež získal diplom z morskej biológie na University of Liverpool.

Pästiarstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Počas svojho života v Liverpoole sa Bennett stal pästiarskym šampiónom a súťažil po celej Európe. Po jednom zo svojich nelegálnych zápasov v Budapešti, ktorý bol v pästiarskom svete známy ako "The Batte of Buda", zdolal jedného zo súperov pre veľkú finančnú odmenu. Po zápase, hľadajúc taxík na letisko, ho neznámy páchateľ napadol a bodol vyše 20 centimetrovou čepeľou, zrejme kvôi finančnej hotovosti, ktorú mal Bennett pri sebe. Keďže však išlo o nelegálny zápas Bennet odmietal spoluprácu s úradmi a aj napriek významnej strate krvi a viac ako 30 centrimetrovej jazve, Bennett vyviazol a neskôr sa mu podarilo očariť člena siene slávy WWE Dustyho Rhodesa, ktorý ho priviedol do hladáčika WWE.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]