Hearthstone: Heroes of Warcraft

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Hearthstone: Heroes of Warcraft
Základné informácie
Vydavateľ Blizzard Entertainment
Séria Warcraft
Engine Unity
Dátum vydania Windows, OS X
11. marec 2014
iPad
16. apríl 2014
iPhone, Android, Windows 8
druhá polovica 2014
Žáner Zberateľská kartová hra
Platforma Microsoft Windows, OS X, iPad, iPhone, Android

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Hearthstone: Heroes of Warcraft je kartová bojová videohra od spoločnosti Blizzard Entertainment. Táto hra je zadarmo k stiahnutiu od januára 2014.

Princíp hry[upraviť | upraviť zdroj]

Hra je zostavená na jednoduchom princípe - zabiť protivníka, ktorý ma 30 života. Na to budete potrebovať vaše karty. Jeden hráč začína prvý, no má len 3 karty, zatiaľ čo druhý ma 4 karty + jednu bonusovú "The Coin", ktorá mu dá 1 mana kryštál naviac (len na jedno kolo). Na začiatku svojho kola si potiahneš kartu. Každé kolo hráč dostane 1 mana kryštál, až pokiaľ nedostanú maximálny počet kryštálov a to je 10. Každý hráč má jedinečný balík kariet, ktorý si sám vytvorí alebo bude hrať s náhodným. Tento balíček (ang. Deck) pozostáva z 30 kariet. V jedno balíčku môže byť 1 karta maximálne 2 krát, aby sa zachovala rovnosť medzi kartami a postavami. V každej hre máš k dizpozícii svojich 30 zvolených kariet. Keď už potiahneš všetkých 30 tak, logicky už nepotiahneš ďalšiu kartu ale dostaneš 1 poškodenie (ang. Fatigue). Každým kolom sa toto poranenie zvyšuje o 1.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Nachádza sa tu 9 postáv z hry World of Warcraft. Prvá postava z ktorou začnete je Kúzelník (Mage). Nasledovne si môžete otvoriť Kňaza (Priest), Čarodejníka (Warlock), Tuláka (Rogue), Druida, Šamana (Shaman), Lovca (Hunter), Paladina a Bojovníka (Warrior). Každá z týchto postáv ma inú schopnosť (Hero Power).

Schopnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Všetky schopnosti stoja 2 mana kryštály a môžu byť použité len raz za kolo. U kúzelníka je schopnosť "Fireblast", ktorá dokáže dať 1 poškodenie hociktorému cieľu. U Kňaza je to schopnosť "Lesser Heal", čiže liečenie ľubovoľného cieľa. U Čarodejdníka to je "Life Tap", stratí 2 života a potiahne si 1 kartu. U Tuláka to je "Dagger Mastery", čo mu dá zbraň, ktorá ma 1 poškodenie a môžeš ňou zaútočiť dvakrát. U Druida to je "Shapeshift", ktorý mu dá 1 útok na 1 kolo a 1 brnenie. U Šamana to je "Totemic Call" kde si vyvolá jeden zo štyroch totemov. U Lovca to je "Steady shot", výstrely šíp ktorý vezme 2 života nepriateľskému hrdinovi. Paladin si vyvolá "Reinforce", to je vlastne poskok 1/1 (1 život a 1 útok). A Bojovník má "Armor Up!". To znamená že si pridá 2 body ku brneniu.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]