Hearthstone: Heroes of Warcraft

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Hearthstone: Heroes of Warcraft
Základné informácie
Vydavateľ Blizzard Entertainment
Séria Warcraft
Engine Unity
Dátum vydania Windows, OS X
11. marec 2014
iPad
16. apríl 2014
iPhone, Android, Windows 8
druhá polovica 2014
Žáner Zberateľská kartová hra
Platforma Microsoft Windows, OS X, iPad, iPhone, Android

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Hearthstone: Heroes of Warcraft je kartová bojová videohra od spoločnosti Blizzard Entertainment. Táto hra je zadarmo k stiahnutiu od januára 2014.

Princíp hry[upraviť | upraviť zdroj]

Hra je zostavená na jednoduchom princípe zabitia protivníka, ktorý ma 30 života pomocou vašich karát. Jeden hráč začína prvý ale má len 3 karty zatiaľ čo druhý ma 4 karty a jednu bonusovú, ktorá mu dá 1 mana kryštál na 1 kolo. Na začiatku svojho kola si potiahnu jednu kartu. Keď použiješ všetky tvoje karty tak ti príde karta ktorá ti spôsobí jedno poranenie. Za každé kolo sa toto poranenie zvyšuje o 1. Obaja hráči dostanú každé kolo 1 mana kryštál až pokiaľ nedostanú maximálny počet kryštálov a to je 10. Každý hráč bude mať balík karát pozostávajúci z 30 karát ktoré si môžete sami určiť. V balíku môže byt 1 karta maximálne 2 krát aby sa zachovala rovnosť medzi kartami a postavami.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Nachádza sa tu 9 postáv z hry World of Warcraft. Prvá postava z ktorou začnete je Kúzelník (Mage). Nasledovne si môžete otvoriť Kňaza (Priest), Čarodejníka (Warlock), Tuláka (Rogue), Druida, Šamana (Shaman), Lovca (Hunter), Paladina a Bojovníka (Warrior). Každá z týchto postáv ma inú schopnosť (Hero Power).

Schopnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Schopnosti stoja 2 mana kryštáli a môžu byť použité iba raz za kolo. U Kúzelníka je schopnosť menom Fireblast ktorá dá 1 poškodenie do hociktorého cieľu. U Kňaza je to schopnosť Lesser Heal, čiže oliečenie ľubovoľného cieľa. U Čarodejdníka to je Life Tap, stratí 2 života a potiahne si 1 kartu z balíčku. U Tuláka to je Dagger Mastery, dá mu to zbraň ktorá ma 1 poškodenie a môžeš ňou zaútočiť 2krát. U Druida to je Shapeshift, ktorý mu dá 1 útok na 1 kolo a brnenie. U Šamana to je Totemic Call kde si vyvolá jeden zo štyroch totemov. U Lovca to je Steady shot, výstrely šíp ktorý vezme 2 života nepriateľskému hrdinovi. Paladin si vyvolá Reinforce, to je vlastne poskok s 1 životom a 1 útokom. A Bojovník má Armor Up! To znamená že si pridá 2 body ku brneniu.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]