Taškent Open

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Tashkent Open
Current competition Tashkent Open 2009
Sony Ericsson WTA Tour
Miesto Taškent
Uzbekistan Uzbekistan
Kategória WTA International
Povrch tvrdý
Počet 32D/32K/16Š
Dotácia 220 000 $

Tashkent Open je ženský profesionálny tenisový turnaj, ktorý sa hrá v hlavnom meste Uzbekistanu na otvorených dvorcoch s tvrdým povrchom. Od roku 1999 do roku 2008 bol tento turnaj zaradený ako Tier IV do okruhu WTA. Od roku 2009 figuruje ako WTA International.

Víťazky turnaja[upraviť | upraviť zdroj]

Dvojhra[upraviť | upraviť zdroj]

Rok Víťazka Finalistka Výsledok
2011 Rusko Xenija Pervaková Česko Eva Birnerová 6-3, 6-1
2010 Rusko Alla Kudriavcevová Rusko Jelena Vesninová 6-4, 6-4
2009 Izrael Šachar Peerová Uzbekistan Akgul Amanmuradovová 6-3, 6-4
2008 Rumunsko Sorana Cîrsteová Nemecko Sabine Lisická 2-6, 6-4, 7-64
2007 Francúzsko Pauline Parmentierová Bielorusko Viktoria Azarenková 7-5, 6-2
2006 Čína Sun Tchien-tchien Uzbekistan Iroda Tuliaganovová 6-2, 6-4
2005 Holandsko Michaëlla Krajiceková Uzbekistan Akgul Amanmuradová 6-0, 4-6, 6-3
2004 Česko Nicole Vaidišová Francúzsko Virginie Razzanová 5-7, 6-3, 6-2
2003 Španielsko Virginia R. Pascualová Japonsko Saori Obatová 6-2, 7-62
2002 Švajčiarsko Marie-Gayanay Mikaelianová Bielorusko Tatiana Pučeková 6-4, 6-4
2001 Nemecko Bianka Lamadeová Holandsko Seda Noorlanderová 6-3, 2-6, 6-2
2000 Uzbekistan Iroda Tuliaganovová Taliansko Francesca Schiavoneová 6-3, 2-6, 6-3
1999 Izrael Anna Smašnovová Belgicko Laurence Courtoisová 6-3, 6-3

Štvorhra[upraviť | upraviť zdroj]

Rok Víťazky Finalistky Výsledok
2011 Grécko Eleni Daniilidouová
Rusko Vitalija Diačenková
Ukrajina Ľudmila Kičenoková
Ukrajina Naďa Kičenoková
6-3, 6-4
2010 Rusko Alexandra Panovová
Bielorusko Tatiana Pučeková
Rumunsko Alexandra Dulgheruová
Slovensko Magdaléna Rybáriková
6-3, 6-4
2009 Bielorusko Oľga Govorcovová
Bielorusko Tatiana Pučeková
Rusko Vitalija Diačenková
Bielorusko Jekaterina Dzegalevičová
6-2, 6-71, 10-8
2008 Rumunsko Ioana Raluca Olaruová
Ukrajina Oľha Savčuková
Rusko Nina Bratčikovová
Nemecko Kathrin Wörleová
5-7, 7-5, 10-7
2007 Bielorusko Jekaterina Dzehalevičová
Bielorusko Anastasija Jakimovová
Bielorusko Tatiana Pučeková
Rusko Anastasija Rodionovová
2-6, 6-4, 10-7
2006 Bielorusko Viktoria Azarenková
Bielorusko Tatiana Pučeková
Taliansko Maria Elena Camerinová
Švajčiarsko Emmanuelle Gagliardiová
bez boje
2005 Francúzsko Emilie Loitová
Taliansko Maria Elena Camerinová
Rusko Anastasija Rodionovová
Rusko Galina Voskobojevová
6-3, 6-0
2004 Taliansko Adriana Serra Zanettiová
Taliansko Antonella Serra Zanettiová
Francúzsko Marion Bartoliová
Taliansko Mara Santangelová
1-6, 6-3, 6-4
2003 Bielorusko Tatiana Pučeková
Ukrajina Julija Bejgeľzimerová
Čína Li Tching
Čína Sun Tchien-tchien
6-3, 7-60
2002 Bielorusko Tatiana Pučeková
Ukrajina Tatiana Perebijnisová
Nemecko Mia Buricová
Rusko Galina Fokinová
7-5, 6-2
2001 Rakúsko Patricia Wartuschová
Maďarsko Petra Mandulová
Bielorusko Tatiana Pučeková
Ukrajina Tatiana Perebijnisová
6-1, 6-4
2000 Čína Li Na
Čína Li Tching
Uzbekistan Iroda Tuliaganovová
Ukrajina Anna Zaporožanová
3-6, 6-2, 6-4
1999 Rakúsko Patricia Wartuschová
Rusko Jevgenia Kulikovská
Španielsko Eva Besová
Španielsko Gisela Rierová
7-63, 6-0

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]