Torrey DeVitto

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Torrey DeVitto
Torrey DeVitto 2012.jpg
Narodenie 8. jún 1984 (30 rokov)
USA Long Island, New York, USA)
Povolanie herečka
Manžel Paul Wesley
(2011–súčasnosť)

Torrey DeVitto (rodená Torrey Joëlle DeVitto, * 8. jún 1984, Long Island, New York, USA) je americká herečka a bývalá modelka. Najviac známa je ako Melissa Hastings zo seriálu Pretty Little Liars a Meredith Fell zo seriálu Upírske denníky.

Detstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Torrey sa narodila v štáte New York. Jej otec Liberty DeVitto bol dlhoročným bubeníkom v kapele Billy Joela. Má dve sestry Devon a Maryelle. Jej sestra Maryelle hrala v TV seriáli Endurance. Ako dieťa Torrey strávila veľa času na cestách s rodičmi. Navštevovala základnú školu Fort Salonga, potom Kings Park Central School District. Vo veku šiestich rokov začala hrať na husle, hrala i v školskom zbore. Po absolvovaná Winter Park High School vo Winter Parku na Floride strávila leto v Japonsku kde pracovala ako modelka; predtým strávila nejaký čas v Chicagu.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Torrey začala svoju kariéru účinkovaním v reklamách, ktoré popísala ako odrazový mostík k televíznej a filmovej práci. Podpísala zmluvu s Ford and Avenue One modeling agencies, keď si však uvedomila, že v modelingu nemá budúcnosť, zamerala sa výlučne na svoju hereckú kariéru. Občasne sa venuje aj hre na husle. V roku 2002 hrala s kapelou Tommy Davidson na Sunset Room v Hollywoode.

Torrey hrala v sérii TV stanice ABC Family Beautiful People ctižiadostivú modelku Karen Kerr. Jej filmový debut bol vo filme Starcrossed. V roku 2006 sa objavila vo filmovom pokračovaní Tajomstvo minulého leta 3 ako Zoe. Ako hosť hrala v seriáloch Drake & Josh, Scrubs a Jack & Bobby. Mala malú rolu vo filme Forbidden Love, hrala v LA Sierru Young vo filme Shooting Holiday, vo filme Green Flash s Davidom Charvetom a Christin Cavallari, Pheobe Hilldale vo filme Killer Movie.

V 5. a 6. sérii dramatického seriálu TV stanice The CW One Tree Hill hrala postavu opatrovateľku Carrey. Bola hosťom v seriáli CSI Miami v roku 2008.

V roku 2010 Torrey začala hrať v seriáli Roztomilé mrchy, ktorý je natočený podľa kníh Sary Shepardovej. Hrá tu Mellisu Hastings, sestru jednej z hlavných postáv. Od 10. novembra 2010 hrá Meredith Fell, inteligentnú doktorku uchvátenú schopnosťou Alarica Saltzmana rýchlo sa uzdravovať, v seriáli Upírske denníky.

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Rok Film Rola
2005 Starcrossed Maura
2006 Tajomstvo minulého leta 3 Zoe
2007 Heber Holiday Sierra Young
2008 Killer Movie Phoebe Hilldale
Green Flash Mia Fonseca
2011 Cheesecake Casserole Margo
Rituál Nina
Televízia
Rok Film Rola
2003 Dawsonov svet Dievča #1
Scrubs Gorgeovo dievča zo psom
2004–2005 Drake & Josh Denise Woods / Tori
2005 Dvaja z Queensu Traci
Jack & Bobby Tiffany
2005–2006 Beautiful People Karen Kerr
2006 Runaway Soccer Coach
2006 ...The Making Of I'll Always Know What You Did Last Summer Torrey
2008 CSI: Miami Kelly Chapman
One Tree Hill Carrie
2009 Vtierka Castle Sierra Goodwin
2010–súčasnosť Roztomilé mrchy Melissa Hastings
2011 Marcy Torrey
2012-súčasnosť Upírske denníky Meredith Fell

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Torrey DeVitto a Paul Wesley

V apríli 2011 si vzala Paula Wesleyho s ktorým sa zoznámila pri natáčaní Killer Movie v roku 2007. V roku 2013 sa rozviedli.[1]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. http://www.imdb.com/name/nm1722914/bio?ref_=nm_ov_bio_sm

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Torrey DeVitto na anglickej Wikipédii.