Waterfront Researchpark

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Waterfront Research Park je obchodný park, ktorý sa zameriava na spin-off, malé a stredne-veľké podniky a nadnárodné spoločnosti pôsobiace v oblasti high-tech odvetviach.

Spoločnosti so sídlom vo Waterfront majú príležitosť presadzovať aktivity v úzkej spolupráci s výskumnými skupinami a zariadeniami Univerzity Antwerpy, rovnako ako s Antwerpskou inovačnou sieťou.

Waterfront Research Park je výsledkom úzko spojeného partnerstva medzi University of Antwerp, Antwerp Provincial Development Agency (POM), Soficom Development (ESDE), Antwerp University Business Centre (UBCA) a obcou Niel.

Partneri[upraviť | upraviť zdroj]

University of Antwerp – je významným partnerom Waterfront Research Park a inovačná politika v rámci univerzity a Asociácia univerzít a vysokých škôl v Antverpách sa zameriava na výrobu nových poznatkov a kreatívnych výsledkov výskumu do aplikácia, ktoré sú ekonomicky alebo sociálne dôležité.

Antwerp Provincial Development Agency (POM) – je poverená orgánom provincie plne sa venovať len sociálno-ekonomickému rozvoju v provincii Antverpy.

Soficom Development (ESDE) – spoločnosť pokrýva skúsenosti z vývoja nehnuteľností v najrôznejších oblastiach (byty, kancelárie, hotely, obchody)

Antwerp University Business Centre (UBCA) – je inkubačné a inovačné centrum univerzity v Antverpách a je umiestnené na univerzitnom kampuse Drie Eiken v Edegem.

Obec Niel – mestská rada pripisuje veľký význam trvalo udržateľnej hospodárskej činnosti a tvorbe pracovných miest, čo je dôvod, prečo je mesto partnerom v rozvoji Waterfront Research Park.

Waterfront sa rozkladá na ploche 32 hektárov a za svoj názov vďačí vegetácii a vodným útvarom. Navyše miesto je len neďaleko od diaľnice A12 spájajúcej Antwerpy a Brusel.

Územný plán poskytuje na výstavbu 55 000 m² plochy na viac budov. Dve z nich – Archimedes a Copernicus – už boli postavené. Archimedes obsahuje takmer tucet malých spoločností, zatiaľ čo Copernicus bol šitý na mieru pre Cell Factory, vodca na trhu v oblasti kryogénne skladovania kmeňových buniek. Waterfront má špeciálnu atmosféru, a toto zhromaždenie spoločností založených na vedomostiach vedie ku krížu – fertilizácie a súčinnosti.

Lokalizácia[upraviť | upraviť zdroj]

Waterfront Research Park sa nachádza v Niel na Bruselsko-Antwerpskej osi a je ľahko prístupný cez diaľnice A12 a E19. Univerzita Antwerp Drie Eiken Campus je iba desať kilometrov od parku. Každá spoločnosť má do Waterfront Research Park jednoduchý prístup cez diaľnicu A12, ktorá je posilnená výstavbou kruhového objazdu, ktorý má priame vetvy na A12. Cesta N171 bude čoskoro napojená na diaľnicu E19, čo bude tak isto viesť k ľahšiemu prístupu. Do parku sa tiež dostaneme vlakom zo železničných staníc Boom a Niel na trati Antwerp-Puurs. Je tu aj autobusová zastávka asi 250 metrov od parku (Matenstraat). Od letiska Bruxelles-National (Zaventem) je to asi 30 minút a od letiska Antwerp (Deurne) je to asi 20 minút.

Spoločnosti[upraviť | upraviť zdroj]

  • Advanced Bionics – cochlearne implantáty
  • Smartflow – indukčná liečba kvapalinou
  • ChipSoft – softvérové produkty pre zdravotníctvo
  • Contraload – združovanie a prenájom opakovane použiteľných plastových paliet
  • JooS Consulting – poradenstvo v oblasti financií a účtovníctva
  • Tri-Vizor – ponúka špecializované služby zamerané na vznik, podporu a organizovanosť cezhraničného partnerstva spoločností v oblasti logistiky.
  • Unithink – poskytovateľ riešení pre farmaceutický a biolekársky priemysel
  • 3WIN – mikromechanické implantovateľné zdravotnícke pomôcky
  • The Cell Factory – kryogénne skladovanie kmeňových buniek

Externý odkaz[upraviť | upraviť zdroj]

http://www.ua.ac.be/main.aspx?c=.WATERFRONTEN