Spoločná nomenklatúra územných jednotiek pre štatistické účely: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
chýba zhrnutie úprav
'''Spoločná nomenklatúra územných jednotiek pre štatistické účely''' alebo '''spoločná nomenklatúra územných jednotiek na štatistické účely''' (po anglicky ''common classification of territorial units for statistics''; do roku 2002: ''Nomenklatúra územných jednotiek na/pre štatistické účely'' - po anglicky ''Nomenclature of territorial units for statistics''; súčasná aj historická medzinárodná skratka: '''NUTS''' je odvodená z fr. názvu platného do roku 2002, t.j. ''Nomenclature des unités territoriales statistiques'' - doslova: Nomenklatúra štatistických územných jednotiek)<ref>Nariadenie Komisie (EÚ) č. 31/2011
'''Nomenklatúra územných jednotiek pre štatistické účely''' (skr. '''NUTS''' z fr. Nomenclature des unités territoriales statistiques - doslova: nomenklatúra štatistických územných jednotiek) je štandard hierarchického členenia územných oblastí štátov Európskej únie na účely regionálnej štatistiky. Tento štandard bol vyvinútý v Európskej únii a preto pokrýva podrobne iba jej členské štáty. Delenie ŠÚJ nemusí nevyhnutne zodpovedať administratívnemu deleniu štátu.
zo 17. januára 2011, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1059/2003 o zostavení spoločnej nomenklatúry územných jednotiek pre štatistické účely (NUTS)</ref><ref>Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1059/2003 z 26. mája 2003 o zostavení spoločnej nomenklatúry územných jednotiek pre štatistické účely (NUTS)</ref><ref>Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 176/2008 z 20. februára 2008, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 1059/2003 o zostavení spoločnej nomenklatúry územných jednotiek na štatistické účely (NUTS) z dôvodu pristúpenia Bulharska a Rumunska k Európskej únii</ref><ref>[http://iate.europa.eu/iatediff/SearchByQueryEdit.do] IATE ID: 781617</ref> je štandard hierarchického členenia územných oblastí štátov Európskej únie na účely regionálnej štatistiky. Tento štandard bol vyvinútý v Európskej únii a preto pokrýva podrobne iba jej členské štáty. Delenie ŠÚJ nemusí nevyhnutne zodpovedať administratívnemu deleniu štátu.
131 806

úprav

Navigačné menu