Preskočiť na obsah

Wikipédia:Portál komunity

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Vitaj na Portáli komunity

Vitaj! Ak si v tomto skvelom projekte nováčik, chceš pomôcť, ale ešte nevieš ako, v sekcii Užitočné stránky sme pre teba pripravili zoznam článkov, ktoré ti pomôžu začať. Okrem užitočných stránok sa tu dozvieš aj o momentálnom dianí na slovenskej Wikipédii (v sekcii Čo sa deje) a takisto aj o dianí v slovenskom aj svetovom wikimedickom hnutí (v sekcii Aktuality). Na konci nájdeš sekciu Tip mesiaca, ktorá každý mesiac prináša zaujímavé tipy. V prípade nejasností smelo oslov nasledujúcich redaktorov (najlepšie bude, ak sa najprv prihlásiš).




Čo sa deje

Hlasovania

Žiadosť o komentár

Revízia/denominácia najlepších článkov

Nedoriešené

Ostatné


Tip mesiaca
Ako robiť sekcie na konci článku

Na slovenskej Wikipédii je zaužívaný spôsob, akým sa robia sekcie na konci článku a aj ich poradie.

Poznámky

Tu sa zobrazujú poznámky, na ktoré sa odkazuje v texte. Aby sekcia fungovala správne, musí sa v nej nachádzať tento kód: <references group=pozn/>. Za text, kde chcete umiestniť poznámku, musíte priamo v texte umiesniť nasledujúci kód: {{#tag:ref|Text poznámky|group=pozn}}.

Tento kód sa potom zobrazí nasledovne: Veta s poznámkou.{{#tag:ref|Text poznámky|group=pozn}} == Poznámky == <references group=pozn/> .

Veta s poznámkou.[pozn 1]

Poznámky
  1. Text poznámky

Referencie

Pre správne fungovanie tejto sekcie sa v nech musí nachádzať kód: {{Referencie}}. Pokiaľ sa v článku nachádza veľa referencií, môžete ich zobraziť vo viacerých stĺpcoch a skrátiť tým dĺžku stránky. Počet stĺpcov definujete nasledovne, kde číslo je počet stĺpcov: {{Referencie|2}}.

Použitá literatúra

Tu sa nachádza zoznam použitej literatúry. Vkladajú sa sem citácie pomocou šablóny Citácia Harvard.

Odporúčaná literatúra

Toto je priestor na vloženie literatúry a neelektronických zdrojov, ktoré môžu čitateľovi ponúknuť doplnkové informácie. Ostatné, elektronické zdroje, sa uvádzajú v sekcii Externé odkazy.

Pozri aj

Sem sa vkladajú odkazy na súvisiace články, ktoré by mohli čitateľa zaujať.

Iné projekty

Táto sekcia funguje pomocou šablóny Projekt. Návod na jej použitie nájdete na stránke Pomoc:Projekt.

Externé odkazy

Táto sekcia slúži na vkladanie odkazov na externé webové stránky, ktoré môžu čitateľovi ponúknuť doplňujúce informácie o téme.

Zdroj

Pokiaľ nie je nejaký zdroj citovaný v referenciách, je možné vložiť ho sem. Do tejto sekcie sa tiež vkladá prekladová šablóna pri prekladoch z iných jazykových verzií Wikipédie. Návod na použitie nájdete v jej dokumentácii.


Ďalšie tipy