Wikipédia:Wikipediáni

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wikipediáni sú ľudia, ktorí píšu a upravujú články pre Wikipédiu. Niekto by mohol namietnuť, že Wikipedista by bolo oveľa lepšie označenie, tak ako encyklopedista označuje človeka, ktorý prispieva do encyklopédie. Koncovka v slove Wikipedián na druhej strane označuje niekoho, kto je súčasťou skupiny alebo komunity. Takže v tomto zmysle sú Wikipediáni ľudia utvárajúci komunitu Wikipédie. Diskusie o komunite Wikipédie nájdete napr. na Meta site (en) [1] a en:Wikipedia:Kto, prečo? (en).

Počet Wikipediánov narástol a v súčasnosti (20. apríl 2019) máme 172 008 redaktorských účtov, a tiež nemalé množstvo neregistrovaných prispievateľov. Detailnejšie štatistické informácie o Wikipédii nájdete na Wikipédia:Štatistika alebo na Wikipedia:Statistics (en).

Niektoré informácie o jednotlivých registrovaných Wikipediánoch môžete nájsť na ich redaktorských stránkach. Redaktori nie su povinní tieto stránky ani vytvárať ani na nich zverejňovať informácie.

Táto stránka obsahuje zoznam Wikipediánov podľa štátnej príslušnosti ale aj ďalšie zoznamy. Rôzne kategórie boli vytvorené kvôli dopytu. Wikipediáni si môžu pridať sami požadovaný zoznam. Odporúčame zapísať svoje meno na abecedný zoznam ak ste sa zároveň zapísali na nejaký špeciálny zoznam.

Abecedný zoznam[upraviť zdroj]

Zoznam podľa štátu / Listing by country[upraviť zdroj]

Prosím, zapíšte sa do príslušných zoznamov podľa krajiny, z ktorej pochádzate aj krajiny, kde žijete! Napríklad Jano sa presťahoval zo Slovenska do Čiech. Ak chce, môže sa zapísať do obidvoch zoznamov.

Ak ste nenašli vašu krajinu, pridajte ju! / If your country isn't listed above, add it!

Iné zoznamy[upraviť zdroj]

Všetky zoznamy sú prísne dobrovoľné. Odporúčame Vám, aby ste strávili svoj čas radšej kategorizovaním encyklopedického obsahu, ako kategorizovaním seba!

Zoznamy na Meta-Wiki[upraviť zdroj]

Asociácie Wikipediánov[upraviť zdroj]

Niektorí Wikipediáni vytvorili dobrovoľné asociácie na spoluprácu v rôznych aktivitách na Wikipédii.

Pozri aj[upraviť zdroj]