Preskočiť na obsah

Portál:Videohry

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
S portálom je prepojených 359 článkov.
Portál Index WikiProjekt Diskusia
Vitajte na portáli videohier!upraviť

Počítačová hra je interaktívny softvér komunikujúci s používateľom pomocou 2D alebo 3D grafiky a zvukov na účely zábavy alebo vzdelávania, prevádzkovaný na nejakom počítači, dnes obvykle PC alebo Apple Macintosh, prípadne na špecializovanom počítači zvanom herná konzola, ktorý je vyvinutý takmer výlučne na hranie hier a multimediálnu zábavu. Najpoužívanejšie herné konzoly v súčasnosti sú napríklad Sony PlayStation, Xbox alebo Nintendo Switch.

Odporúčaný článokupraviť

StarCraft je strategická počítačová hra vyvinutá a vydaná spoločnosťou Blizzard Entertainment v roku 1998. Je to jedna z momentálne najrozšírenejších hier, keďže sa uchytila na rôznych turnajoch po celom svete. Mimoriadne populárna je v Južnej Kórei. V čase svojho vydania sa okamžite stala najpredávanejšou hrou roka a v súčasnosti je to druhá najpredávanejšia hra na svete vôbec. Po ohlásení pokračovania, Starcraft II, sa v máji 2007 pôvodný Starcraft vyšplhal až na šieste miesto v predajnosti PC titulov v Amerike

Príbeh opisuje konflikt troch vesmírnych druhov: potomkov ľudí zo Zeme Terranov, hmyzoidných Zergov a technologicky vyspelých Protossov. Hra je zasadená do budúcnosti, keď Ľudia nadviažu kontakt s inými civilizáciami vo vesmíre a stanú sa účastníkmi boja Protossov a Zergov.


Vedeli ste, že...upraviť

Vedeli ste, že:


Príbuzné portályupraviť
Správcovia portáluupraviť