Rockstar Games

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Rockstar Games, Inc.
Rockstar Games Logo.svg

OdvetvieVývoj hier
Založená1998
SídloNew York City, USA
VedenieSam Houser (President)
Dan Houser (Vice President)
ProdukciaGrand Theft Auto, Midnight Club, Manhunt, Max Payne, Bully, Red Dead
Webová stránkawww.rockstargames.com

Rockstar Games, známy tiež ako Rockstar Games NYC, je americký herný vývojár a vydavateľ vlastnený firmou Take-Two Interactive. Rockstar Games sa stalo známe predovšetkým vďaka hrám ako Grand Theft Auto, Max Payne, Midnight Club a Red Dead Redemption. Centrála Rockstar Games je na Broadwayi v meste New York City ako súčasť budovy Take-Two Interactive.

Rockstar Games bolo založené v meste New York City v roku 1998 anglickým producentom video hier Samom Houserom, Danom Houserom, Terrym Donovanom, Jamiem Kingom a Garym Foremanom.

Technológia[upraviť | upraviť zdroj]

RAGE[upraviť | upraviť zdroj]

Rockstar Games si vyvinuli svoj vlastný herný engine s názvom Rockstar Advanced Game Engine (RAGE) s cieľom uľahčiť vývoj hier pre PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows a Wii systémy.

Social Club[upraviť | upraviť zdroj]

Rockstar Games Social Club je komunitná internetová stránka, vytvorená Rockstarom pre svoje najnovšie hry.

Štúdiá[upraviť | upraviť zdroj]

Logo Názov Aktívne
(ako Rockstar štúdio)
Poznámky
Rockstar Leeds Logo.svg Rockstar Leeds 2004 - súčasnosť Predtým známe ako Mobius Entertainment. Podieľali sa na vývoji série Grand Theft Auto pre konzole PSP Taktiež spolupracovali na LA Noire.
Rockstar Lincoln Logo.svg Rockstar Lincoln 1999 - súčasnosť Štúdio, ktoré sa stará hlavne o zabezpečovanie kvality a lokalizácie. Predtým známe ako Tarantula Studios.
Rockstar London Logo.svg Rockstar London 2005 - súčasnosť Založené v novembri 2005. Prevzali vývoj na Manhunt 2 po uzavretí Rockstar Vienna štúdia.
Rockstar New England Logo.svg Rockstar New England 2008 - súčasnosť Získané 4. apríla 2008 je to štúdio so sídlom v Andover, Massachusetts. Predtým známe ako Mad Doc Software. Pracovali na porte hry Bully pre Wii, Xbox 360 a PC.
Rockstar North Logo.svg Rockstar North 2002 - súčasnosť Spoločnosť bola založená v roku 1988 ako DMA Design. Od roku 2002 ako Rockstar North. Známi sú najmä vďaka sérií Grand Theft Auto a Manhunt.
Rockstar San Diego Logo.svg Rockstar San Diego 2002 - súčasnosť Predtým známe ako Angel Studios. Podielali sa na tvorbe hier Red Dead Revolver, Red Dead Redemption a sérií Smuggler's Run, prvých dvoch dieloch hry Midtown Madness a na hre Midnight Club. V roku 2006 vyvinuli herný engin Rockstar Advanced Game Engine (RAGE)ktorý má uľahčiť vývoj hier na Microsoft Windows , spolu s PlayStation 3 , Wii a Xbox 360.
Rockstar Toronto Logo.svg Rockstar Toronto 1999 - súčasnosť Predtým známy ako Rockstar Canada. Ich najznámejšie dielo je hra The Warriors taktiež pracovali na porte Grand Theft Auto IV a Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City pre PC.

Bývalé Štúdiá[upraviť | upraviť zdroj]

Logo Názov Aktívne
(ako Rockstar štúdio)
Poznámky
Rockstar Vancouver Logo.svg Rockstar Vancouver 2002 - 2012 Predtým známy ako Barking Dog Studios, oni vytvorili PlayStation 2 hry Bully Max Payne, a Max Payne 3 pre Xbox 360, Playstation3 a PC. Nakoniec sa štúdio spojilo s Rockstar Toronte v roku 2012.
Rockstar Vienna Logo.svg Rockstar Vienna 2003 - 2006 Predtým známe ako Neo Software, bolo uzatvorené dňa 11. mája 2006. Konvertovali séria Max Payne na Xbox a Playstation 2, a vytvoril väčšinu hry Manhunt 2 predtým, než sa štúdio zrušilo.

Filmy[upraviť | upraviť zdroj]

Filmy1 Rok vydania Žáner
The Football Factory 2004 Dráma
Sunday Driver 2005 Dokumentárny film
Poznámky
  1. Rockstar Games sú v tomto prípade ako výkonní producenti.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiá

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Rockstar Games na anglickej Wikipédii.