Portál:Informačné technológie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Gnome-system.png Portál informačných technológií
Osobný počítač
Informačné a komunikačné technológie (Information and Communication Technologies, ICT) je integrovaný súbor informačných a komunikačných technológií používaných nielen na prípravu a spracovanie dát, ale taktiež na manažovanie informácií a procesov na dosiahnutie viac účinnejších a efektívnejších výsledkov optimizovaním manažmentu zdrojov a distribúcie informácií a know-how.
Index informačných technológií (22. február - 2069 článkov)
? ! 0 1 3 4 6 7 8 A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U Ú V W X Y Z Ž
Odporúčaný článokupraviť
počítač Apple I

Apple I bol jeden z prvých osobných počítačov a úplne prvý, ktorého súčasťou bolo prepojenie klávesnice, mikroprocesora a výstupu na monitor.

Počítač Apple I bol vyrobený Stevom Wozniakom, pôvodne pre osobnú potrebu. Wozniakov kamarát Steve Jobs prišiel s myšlienkou počítač predať. Podarilo sa mu zabezpečiť odbyt 200 kusov a tak sa Apple I stal prvým výrobkom spoločnosti Apple Computer v apríli 1976. Cena počítača bola stanovená na 666,66 dolárov. Na rozdiel od počítačov iných nadšencov tej doby, ktoré sa zvykli predávať ako stavebnica, Apple I sa predával zmontovaný v celku s matičnou doskou obsahujúcou asi 30 čipov. Užívateľ si však každopádne musel zadovážiť ešte počítačovú skrinku, zdroj napájania, klávesnicu a monitor, aby bol počítač funkčný. Neskôr sa za 75 dolárov predával aj kazetový magnetofón ako pamäťové médium.

Charakteristickou vlastnosťou Apple I bola práve možnosť použitia klávesnice a monitora. Konkurenčné výrobky ako Altair 8800 mali zvyčajne na prednom paneli prepínače a používali LED diódy pre výstup.


Správcovia portáluupraviť
  • Portál Informačné technológie založil 15. apríla 2007 - Bači
Vedeli ste, že...upraviť
Obrázokupraviť

Originálne ZX Spectrum z roku 1982

Sinclair ZX Spectrum 8-bitový domáci počítač vyrábaný v Spojenom kráľovstve od roku 1982 spoločnosťou Sinclair Research.


Správyupraviť

Najnovšie článkyupraviť

Muhammad Sex Simulator 2015 · Mortal Kombat II · Behové prostredie · Android Runtime · Dalvik (softvér) · AAA (herný priemysel) · Ceylon (programovací jazyk) · Qualcomm Snapdragon · MicroATX · Adreno · Zoznamovací portál · HTTP cookie · Magnetooptický disk · CompactFlash · Magnetická páska · Videokazeta · Phongovo tieňovanie · Aproximácia · B-spline krivka · Renderovanie · Monitor (obrazovka) · Počítačová 2D grafika · 3D počítačová grafika · Text602 · Telefónna ústredňa · Telefónia · Server Message Block · Broadcast · Podsieť · Brána (prvok počítačovej siete) · Opakovač · Sieťové zariadenie · Alfa kanál · Farebná hĺbka · Prerušenie · 4-bit · SIMD · Super Extended Graphics Array Plus · SXGA · Quarter Video Graphics Array

Potrebujeme aj Tvoju pomoc pri tvorbe a úprave nasledujúcich článkovupraviť
Ostatné portály

Prírodné a technické vedy, veda a technika

SaintPierre1.JPG Architektúra · Saturday.PNG Astronómia · Polyploidization.svg Biológia · Zeichen 330.svg Cesty · Schematicky atom.png Fyzika · Gnome-globe.svg Geografia · Chemistrylogo.png Chémia · Nuvola apps display.png Informatika
Shuttle.svg Kozmonautika · Avion silhouette.svg Letectvo · F of x.svg Matematika · Star of life3.svg Medicína · Pawprint.png Pes · Celestia.png Slnečná sústava · Jordens inre.svg Vedy o Zemi


Humanitné a spoločenské vedy, život a spoločnosť

P culture.png Divadlo · Nuvola apps kaboodle.svg Film ·  Hourglass drawing-full.svg História · Eighth notes and rest.png Hudba · Globe of letters.svg Jazyk · Open bible 01 01.svg Literatúra · Nuvola apps kdmconfig.png Ľudia · Society.svg Politika · Sports icon.png Šport (Tennis ball.svg Tenis)


Krajiny a regióny