Portál:Informačné technológie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gnome-system.png Portál informačných technológií
Osobný počítač
Informačné a komunikačné technológie (Information and Communication Technologies, ICT) je integrovaný súbor informačných a komunikačných technológií používaných nielen na prípravu a spracovanie dát, ale taktiež na manažovanie informácií a procesov na dosiahnutie viac účinnejších a efektívnejších výsledkov optimizovaním manažmentu zdrojov a distribúcie informácií a know-how.
Index informačných technológií (22. jún - 2326 článkov)
? ! 0 1 3 4 6 7 8 A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U Ú V W X Y Z Ž
Odporúčaný článokupraviť
Amiga 500

Amiga je druh domácich osobných počítačov, pôvodne vyvinutý spoločnosťou Amiga Corporation ako zábavná a pracovná stanica. Vývoj Amigy začal v roku 1982 hardvérový dizajnér Jay Miner (1932-1994). V roku 1985 kúpila firma Commodore International spoločnosť Amiga Corporation a priniesla počítač na trh. Amiga obsahovala vlastnú čipovú sadu s rozšírenými grafickými a zvukovými možnosťami, operačný systém s preemptívnym multitaskingom (dnes známy ako AmigaOS). Výroba bola ukončená v roku 1996.

Bola založená na 16 a 32-bitových procesoroch Motorola 68k, priniesla výrazné zlepšenie výkonu oproti 8-bitovým počítačom (Commodore 64, ZX Spectrum...) a tak jej rozšírenosť medzi počítačovými nadšencami rýchlo narastala, predovšetkým v Európe. Našla uplatnenie aj vo filmovom priemysle.

Vďaka multimediálnym a multitaskingovým schpnostiam, bola Amiga označovaná ako lacnejšia alternatíva k Apple Macintosh.


Správcovia portáluupraviť
  • Portál Informačné technológie založil 15. apríla 2007 - Bači
Vedeli ste, že...upraviť
Obrázokupraviť
Správyupraviť

Potrebujeme aj Tvoju pomoc pri tvorbe a úprave nasledujúcich článkovupraviť
Ostatné portály

Prírodné a technické vedy, veda a technika

SaintPierre1.JPG Architektúra · Saturday.PNG Astronómia (The Sun by the Atmospheric Imaging Assembly of NASA's Solar Dynamics Observatory - 20100819.jpg Hviezda · Celestia.png Slnečná sústava) · Polyploidization.svg Biológia · Zeichen 330 - Autobahn, StVO 1992.svg Cesty · Schematicky atom.png Fyzika · Gnome-globe.svg Geografia · Chemistrylogo.png Chémia · Nuvola apps display.png Informatika
Shuttle.svg Kozmonautika · Airplane template.png Letectvo · F of x.svg Matematika · Star of life3.svg Medicína · Pawprint.png Pes · Jordens inre.svg Vedy o Zemi


Humanitné a spoločenské vedy, život a spoločnosť

P culture.png Divadlo · Nuvola apps kaboodle.svg Film ·  Hourglass drawing-full.svg História · Eighth notes and rest.png Hudba · Globe of letters.svg Jazyk · Open bible 01 01.svg Literatúra · Nuvola apps kdmconfig.png Ľudia · Society.svg Politika · Sports icon.png Šport (Tennis ball.svg TenisChessSet.jpg Šach)


Krajiny a regióny