Wikipédia:Revízia najlepších článkov/Michelangelo Buonarroti

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Michelangelo Buonarroti[upraviť | upraviť zdroj]

Článek nesplňuje kritéria pro nejlepší článek, natož pro dobrý článek.

V článku je hodně nesmyslných tučných odkazů, článek je bez jakýchkoliv zdrojů, zároveň se nejlepším článkem stal bez hlasování. Zároveň je na diskusní stránce napsáno, že část obsahu bylo převzato od nějakého anonyma, přičemž podle mého názoru to může být v rozporu s autorským právem. --Ján Kepler (diskusia) 06:45, 1. máj 2020 (UTC)

No bolo to v roku 2005, vtedy boli iné kritéria, dnes už to samozrejme najlepší článok nie je. --2A02:AB04:27BD:D900:75BC:6147:E4F1:B616 08:03, 1. máj 2020 (UTC)

@Ján Kepler: Osobně mi už přijde po Wikipédia:Revízia najlepších článkov/Mačka domáca absolutně zbytné brát to takto po jednom. Je to jenom ztráta času. Článkům bez zdrojů bych odebral hvězdu rovnou. Je třeba to řešit hromadně. ---OJJ 15:40, 1. máj 2020 (UTC)

@OJJ: Asi jo. Jak se dívám, tak jich na odebrání hvězdy vidím po letmém prohlédnutí hned několik. Nejsem si úplně jist, zda by bylo dobré to dát do jedné diskuse.--Ján Kepler (diskusia) 16:10, 1. máj 2020 (UTC)

Prispejem svojou troškou - áno, nie je to na NČ. Hoci som tá posledná, ktorá by niekoho terorizovala vyžadovaním pridávania zdrojov, hneď námatkovo po prezretí sekcie o milostnom živote by som ich vyžadovala, a tiež doplnenie tejto sekcie. Nie je to moja téma, ale náhodou práve čítam životopisné dielo o tomto pánovi a podľa neho bol jednoznačne heterosexuál, mužské telo obdivoval len z umeleckého hľadiska. Je mi jedno, akú mal v skutočnosti orientáciu, len je pre mňa ako bežného čitateľa divné nájsť v Najlepšom článku len jediné a ešte k tomu neozdrojované (a pre kde-koho iste aj kontroverzné) stanovisko, keď evidentne jestvovala aj opačná teória.--Eryn Blaireová (diskusia) 21:04, 1. máj 2020 (UTC)

Ano, chtělo by to vícero knih, tady v tomto článku je to zřejmě jen z jednoho zdroje. Tak můžeme počkat, zda se někdo nepokusí o ozdrojování z jiných wiki.Ján Kepler (diskusia) 05:11, 2. máj 2020 (UTC)