Diskusia s redaktorom:Jetam2

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archív do 2011 · Archív 2012 · Archív 2013 · Archív 2014 · Archív 2015 · Archív 2016 · Archív 2017 · Archív 2018

Doublestar Bet[upraviť zdroj]

Viete sa prosím pozrieť na upravený článok? Nikto mi na úpravy relevantne neodpovedal ak keď som ich urobil podľa požiadaviek --88ZeitGeist (diskusia) 16:20, 15. október 2018 (UTC)

No, spoločnosť mi nepríde dosť významná. Má jednu zmienku v regionálnom denníku, sponzorské linky, info z obchodného registra a referenciu na samu seba. Chcelo by to niečo významnejšie.--Jetam2 (diskusia) 19:35, 15. október 2018 (UTC)
V čom je stránka bez významná je taká istá ako:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Fortuna_(st%C3%A1vkov%C3%A1_kancel%C3%A1ria) https://sk.wikipedia.org/wiki/Nik%C3%A9_(st%C3%A1vkov%C3%A1_kancel%C3%A1ria) https://sk.wikipedia.org/wiki/Tipos Stránka bola publikovaná 9.10.2018 a bola zmenená, upravená a doplnená niekoľko krát a teda počas 14 dní bola snaha o úpravu a doplnenie niekoľkých významných zdrojov. Tvrdenie, že spoločnosť neexistuje desiatky rokov ako ostatné v danom segmente je neobjektívne, tak povediac porušujúce morálne právo byť na Wikipédii. Prečo nemajú mať novo vzniknuté značky so celoštátnym dosahom rovnaké právo ako staršie značky? Zdroje boli doplnené a obsah rozšírený ako na podobných stránkach, ktoré sú uvedené vyššie v diskusii. Verím, že ak sú nejaké výhrady vieme to spoločnými silami upraviť ale nesúhlasím, že značka nemá právo byť na Wikipédii, keďže ide o licencovanú značku s právoplatným povolením z Ministerstva Financií SR, niekoľkými prevádzkami a ako hlavným sponzorom VI., VII. a VIII. futbalovej ligy pre dospelých, ktoré ostávajú inak bez povšimnutia a zabúda sa na športovcov, ktorých futbal motivuje a baví. Žiaden administrátor nedal šancu alebo priamo pripomienku, čo je potrebné upraviť a v čom je odlišná od ostatných aj keď obsahuje niekoľko násobne viac odkazujúcich zdrojov. (diskusia) 16:24, 23. október 2018 (UTC)

Neviem či je dobrá stratégia vypisovať každému na diskusiu. Z mojej strany sa názor veľmi nezmenil. V článku nie je dokázaná vyznamnosť. Licencová značka, to je dobré, ale takých je viacero.--Jetam2 (diskusia) 14:42, 23. október 2018 (UTC)

odstránenie šablóny[upraviť zdroj]

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o odstránenie šablóny zo stránky https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Glatz . Redaktor Vasiľ ignoruje moje úpravy. Na stránke sú len fakty ktoré vo všetkom dokazujú referencie pod článkom a článok má formu encyklopedického textu. O stránku sa budem do budúcnosti starať, sledovať jej úpravy a v prípade encyklopedických zdrojov stránku aj rozšírim. Ďakujem--Marek Pafčuga (diskusia) 14:27, 26. október 2018‎ sa nepodpísal(a)

Dobrý deň. Nevidím to veľmi pozitívne. Viac než polovica obsahu článku nie je odreferencovaná.--Jetam2 (diskusia) 17:03, 26. október 2018 (UTC)

Všetky súradnice[upraviť zdroj]

Ahoj, ďakujem za úpravu ketrgórií, len som sa chcel opýtať, čo robí tie šablóny commonscat a všetky súradnice, aby som to rovno dával do kategórií ak budem robiť náhodou ďalšie. Prípadne prelinkovanie na interwiki treba asi robiť cez Wikidata, či? --KasciJ 13:18, 4. november 2018 (UTC)

Ahoj. Stačí vložiť {{Commonscat}} a {{Všetky súradnice}}. Prelinkovanie interwiki sa robí cez Wikidáta, ano. Cez Wikidáta idú potom aj linky na Commons, preto už netreba dávať deliacu čiaru a názov kategórie na Commons, napríklad: {{Commonscat|Churches in Slovakia}}. Stačí len tú šablónu. Držím palce!--Jetam2 (diskusia) 13:21, 4. november 2018 (UTC)
@KasciJ: ... ešte jedna vec. Ak kategória nie je na Commons, môžeš ju tam vytvoriť. ;)--Jetam2 (diskusia) 13:27, 4. november 2018 (UTC)
Hej, to mi nenapadlo. Som sa zľakol, že tam nie je, tak som zmazal ... ok budem vytvárať --KasciJ 13:39, 4. november 2018 (UTC)

Sitenotice pre Ázijský mesiac Wikipédie 2018[upraviť zdroj]

Ahoj, po diskusii v Krčme/Novinky a doriešení registrácie slovenskej Wikipédie + nájdení miestneho organizátora sme dospeli k stavu, kedy je súťaž spustená a beží. Chcel by som Ťa preto poprosiť, či by si mohol spustiť propagačný banner (Sitenotice). Banner je pripravený tu. Vďaka za pomoc, --Luky001 (diskusia) 22:00, 5. november 2018 (UTC)

@Luky001: Yes check.svg Hotovo!--Jetam2 (diskusia) 22:54, 5. november 2018 (UTC)

Vandalism[upraviť zdroj]

Hello! I noticed this edit, which looks like vandalism or disruptive editing. As I'm not fluent in Slovak, I'm not certain on whether it is or not. Thanks, Vermont (diskusia) 11:06, 6. november 2018 (UTC)

@Vermont: Hello, Vermont. Not a productive edit. Thank you for noticing. It has been reverted.--Jetam2 (diskusia) 15:12, 6. november 2018 (UTC)

Growth team updates #3[upraviť zdroj]

Welcome to the third newsletter for the new Growth team!  

The Growth team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects.

Two Growth team projects to be deployed in next two weeks

We will be deploying the "Understanding first day" and "Personalized first day" projects on Czech and Korean Wikipedias in the coming weeks. See the new project pages below for full details on the projects, and our project updates page for their progress.

 • Understanding first day: learn about the actions new editors take right after creating their accounts. We will be careful with user privacy, and we hope to share initial results in December.
 • Personalized first day: learn about new editors' objectives by adding some optional questions to the new editor’s registration process, and personalizing their onboarding. We hope to share initial results in December.

Third Growth team project begins

 • Focus on help desk: direct newcomers to the local help desks where they can ask questions to help them make their first edits. We hope to have an initial experiment running in December.

Best practices for helping newcomers

We are going to direct newcomers to help desks. But what's the best way to reply to a newcomer there? We have gathered some best practices for successful interactions, based on community experiences and some external documentation. The page has also been reviewed by some experienced community members who suggested some changes. That page is now open for translations. Comments and suggestions are still welcome!

We are still looking for volunteers

Do you want to participate to our experiments? We are looking for new communities to work with us (especially a new mid-size wiki), and people to become ambassadors to help us to communicate with the different communities. Discover how you can involve yourself or your community.

Also, please share this update with your community and interested people!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project page for detailed updates on the projects we'll work on.

Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by bot, 13:30, 7. november 2018 (UTC) • Give feedbackSubscribe or unsubscribe.

O pohár firmy Dansk[upraviť zdroj]

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, prečo bol z Wikipédie vymazaný príspevok o šachovom turnaji "O pohár firmy Dansk"? Tento rok sa uskutočnil piaty ročník za účasti 170 hráčov, čo bola historicky druhá najvyššia účasť na turnaji v Bratislavskom kraji. Turnaja sa zúčastnili zástupcovia 10 federácií, rozhodne nemožno súhlasiť s názorom, že sa jednalo o lokálny turnaj a heslo je teda encyklopedicky nevýznamné.

Ďakujem za obnovenie článku.

Martin Sklár, podpredseda ŠK Doprastav Bratislava

@SK Doprastav: Dobrý deň. Ako sami vravíte, "v Bratislavskom kraji". Existujú o udalosti aj nezávislé zdroje nadlokálneho významu?--Jetam2 (diskusia) 20:09, 29. november 2018 (UTC)

Dobrý deň, 1./ Výsledky turnaja boli zaznamenané Medzinárodnou šachovou federáciou a počítal sa z nich rating. Prikladám link na stánku FIDE: https://ratings.fide.com/tournament_details.phtml?event=193665

2./ Pri pohľade na výsledkovú listinu konštatujem, že okrem hráčov zo Slovenska štartovali aj hráči z 10 ďalších zahraničných federácií (ČR, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Grécko, Argentína, Bermudy, Kanada, Srbsko, Bielorusko). 19 hráčov bolo držiteľmi medzinárodných šachových titulov, z nich 3 hráči absolútne najvyššieho - GM (grandmaster) Výsledková listina: http://chess-results.com/tnr366863.aspx?lan=5&zeilen=99999

3./ Pre porovnanie - na Majstrovstvách Slovenska v zrýchlenom šachu štartovalo 143 hráčov. Na tomto turnaji štartoval vyšší počet - 170 hráčov.

Priznávam, že informácie o turnaji na Wikipédii boli príliš stručné (to podstatné bolo až v článkoch, na ktoré viedli hypertextové odkazy). Takéto spracovanie mohlo oprávnene budiť dojem, že sa jednalo len o lokálny, nevýznamný turnaj. Pokiaľ by bol odkaz vrátený, rozšíril by som ho o tieto relevantné informácie.

S pozdravom, Martin Sklár

@SK Doprastav: Vďaka za ozrejmenie. Treba to hlavne doložiť nezávislými zdrojmi. Článok presuniem na Vaše pieskovisko (link vpravo hore).--Jetam2 (diskusia) 20:56, 1. december 2018 (UTC)

Growth team updates #4[upraviť zdroj]

Welcome to the fourth newsletter for the new Growth team!  

The Growth team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects.

We need your feedback!

We have two requests for community members:

 1. Now that data is coming in for the welcome survey, we are planning how to use that data to personalize the newcomer's first day. See our current thoughts here, and join the conversation here.
 2. Try out the help panel's interactive prototype, and read about how we're planning to roll it out, and post any thoughts or reactions here.

Two Growth team projects have been deployed (detailed updates here)

 • Personalized first day (welcome survey) was deployed on November 20 on both Czech and Korean Wikipedias.
  • The survey is now being shown to half of new users (A/B test). Responses are being recorded in the database. We'll report on initial results during December.
  • We are planning to test a second version of the survey, called "Variation C", which we think will maximize the number of users who complete the survey and stay on the wiki.
  • The original objective of this project was to give newcomers the materials they need to achieve their goals, and so now we are currently planning how we will use the information collected in the welcome survey to personalize the newcomer's experience. We hope community members will read our current thinking and join the conversation here. Some of the plans we are considering include:
   • Making it easy for newcomers to see editing activity around the topic areas in which they indicated that they're interested.
   • Connecting interested newcomers to experienced editors.
   • Surfacing the help content most relevant to the reason for which the newcomers created their accounts.
 • Understanding first day (EditorJourney) was deployed on November 15 on both Czech and Korean Wikipedias. It has been done after a longer security review and final testing than expected. Data is now being recorded for all new users on those wikis, and we've been auditing the data and preparing to make initial reports during December. Stay tuned for the next newsletter!

Help panel is under construction

 • Focus on help desk (help panel) is planned to be deployed during the week of January 7 on both Czech and Korean Wikipedias.
 • This interactive prototype is the best way to see the design and wording in the feature.
 • We ran live user tests on the prototype, with results posted here.
 • In addition to giving the ability to ask a question, the help panel will also contain a set of links to existing help content. Our ambassadors on Czech and Korean Wikipedias are determining the right initial set of most helpful links in this task.
 • We encourage community members to try out the prototype and read about the rules for who will get the feature, and add any thoughts to this discussion.

We are still looking for volunteers

Do you want to participate to our experiments? We are looking for new communities to work with us (especially a new mid-size wiki), and people to become ambassadors to help us to communicate with the different communities. Discover how you can involve yourself or your community.

Also, please share this update with your community and interested people!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project updates page for detailed updates on the projects we work on.

Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by bot, 09:31, 7. december 2018 (UTC) • Give feedbackSubscribe or unsubscribe.

Šablóna:Infobox Letecká spoločnosť[upraviť zdroj]

Zdravím, zmenil som vzhľad šablóny letecká spoločnosť čiastočne podľa anglickej verzie. Problém však nastal s kódom, ktorý má v infoboxe zobraziť medzinárodné označenia leteckej spoločnosti. Viď riadok "dada 1 =", pričom na anglickej wiki majú ten istý parameter definovaný trochu iným spôsobom ("data 1 ="), ktorý mi na našej nefungoval. Ide o to, že pri terajšom stave je text v infoboxe zarovnávaný podľa poslednej bunky "volací znak", pozri na výsledný infobox príklady použitia, a chcem vedieť prosím ťa, či je možné s tým kódom niečo spraviť, aby bol text v infoboxe zarovnávaný ako na angl. verzii a aj našej v infoboxe spoločnosť. Zatiaľ ďakujem.--Andrej-airliner (diskusia) 15:25, 7. december 2018 (UTC)

@Andrej-airliner: Tá implementácia nie je momentálne v poriadku. V prvom rade, keď IB vyplúvaš pomocou š. {{Infobox}}, patrí do hodnôt dataN už len samotný obsah položiek, bez wrapovania v <td>...</td> (to treba komplet vyhádzať). Druhá vec, tá vnorená tabuľka (IATA/ICAO/Volací znak) tam musí byť vložená celá (či už vo wiki alebo HTML syntaxi), nie len ako riadok <tr>...</tr>, pretože takto to skončí ako riadok hlavnej IB tabuľky, od ktorej layoutu ale má byť táto vnorená nezávislá.
Vo všeobecnosti je lepšie si takéto rozsiahlejšie prerábky odladiť na pieskovisku a až potom nasadzovať do ostrej š. Okrem toho, že sa prípadné prechodné anomálie nedotknú podoby v článkoch, je to vhodnejšie aj z hľadiska šetrenia zdrojov na serveroch, pretože ukladania zmien v š., volanej z veľkého počtu čl. opakovane invalidujú keš náhľadov všetkých tých čl. --Teslaton (diskusia) 15:56, 7. december 2018 (UTC)
Vďaka za odpoveď.--Jetam2 (diskusia) 16:08, 7. december 2018 (UTC)
Ďakujem, rozumiem... wrapovanie v <td>...</td> preč... len nie je mi jasné, akým spôsobom vložiť celú tabulku (IATA/ICAO/Volací znak).--Andrej-airliner (diskusia) 16:19, 7. december 2018 (UTC)
Buď vo wiki syntaxi s tým, že pipe znak ('|') v značkách tej vnorenej tabuľky treba vyplúvať šablónou {{!}} – takto to majú v tej implementácii na enwiki, malo by sa to dať odtiaľ prevziať. Alebo v HTML syntaxi, ako to máš, no vrátane table elementu (data1 = <table style="width: 100%; ..."><tr><td>...</td><td>...</td><td>...</td></tr></table>). --Teslaton (diskusia) 16:29, 7. december 2018 (UTC)
Ďakujem pekne, už som to vyriešil.--Andrej-airliner (diskusia) 17:38, 7. december 2018 (UTC)

Odstráň bold, nenormálne to bije do oči. Je to ešte hrubším písmom ako samotný názov, a pre väčšinu bežných čitateľov sú to len nič nehovoriace skratky. --2a02:ab04:53f:2f00:f110:9d08:55f9:171b (diskusia) sa nepodpísal(a)

Neviem nakoľko Andrej, no osobne by som nemal chuť počúvať/debatovať s niekým, kto má predstavu, že sem bude chodiť strielať rozkazy – anonymne, bez oslovenia a bez aspoň toho úplného minima v podobe štandardného wikipodpisu (aby čítajúci videl, príspevok z akého času a od koho číta; aby videl, kde končí; aby sa to neplietlo s príspevkami iných, atď.). Predpokladám ale, že ťa to takto asi hodne baví. --Teslaton (diskusia) 19:10, 7. december 2018 (UTC)
Nemáš chuť tak nedebatuj, načo bol potom dobrý tento tvoj príspevok. --2a02:ab04:53f:2f00:f110:9d08:55f9:171b (diskusia) sa nepodpísal(a)
Na starú mater, evidentne. --Teslaton (diskusia) 23:58, 7. december 2018 (UTC)

WAM 2018[upraviť zdroj]

Ahoj, jak se dívám, tak na Tvé diskusi nemáš zprávy ohledně WAM 2018. Pokud máš čas, je vhodné aby's články zkontroloval v toolu také (protože Lišiak je "jenom" člověk a mohl udělat chybu). Mám Tě přidat do seznamu těch, kterým mají chodit organizátorské informace ohledně Ázijského mesiaca? Kdyžtak pingni --Patriccck 20:47, 7. december 2018 (UTC)

@Patriccck: Ahoj. Díky za upozrnění. Proberu to ještě s Lišiakom. Ale přidej, budu rád. Díky.--Jetam2 (diskusia) 20:50, 7. december 2018 (UTC)
Jsi tam. --Patriccck 21:00, 7. december 2018 (UTC)

Weighing in Growth team work[upraviť zdroj]

@Jetam2: : thank you for weighing in when the Growth team was discussing ideas on what we would build. Your thoughts on the new editor experience were helpful. We've made a lot of progress in the last few months, and I'm hoping you could take a look at some of our current work and post any thoughts you have. We're working on a "help panel" (comments can go here), and on the next steps for the "Personalized first day" project (comments can go here). And maybe in the new year, we can talk about whether things that we're building could be a good fit for Slovak Wikipedia at some point. Thank you for any time you can give! -- MMiller (WMF) (diskusia) 22:13, 7. december 2018 (UTC)