Wikipédia:Žiadosť o premenovanie redaktora

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na tejto stránke môžu wikipediáni podávať žiadosti o zmenu svojho používateľského mena. Právo premenovať redaktora majú používatelia s oprávnením stevard ako aj používatelia s oprávnením globálny premenovávač. Obe oprávnenie sú takzvane „globálne“ – spoločné pre všetky projekty Nadácie Wikimedia. V súčasnosti nemá oprávnenia žiaden Slovák a na slovenskú Wikipédiu ani na túto stránku cudzojazyční používatelia s oprávneniami zvyčajne nechodia – ak chcete, aby si Vašu žiadosť niekto oprávnený čo najskôr všimol, a neprekáža Vám angličtina, môžete požiadať na stránke Steward requests/Username changes, ktorú pravidelne kontroluje mnoho držiteľov potrebných oprávnení, ktorí môžu premenovanie realizovať.

Túto stránku sleduje správca slovenskej Wikipédie, globálny premenovávač Tchoř hovoriaci po česky (a tunajší byrokrat a ďalší ochotní redaktori, ktorí síce nemôžu priamo premenovávať, ale môžu poradiť alebo sprostredkovať premenovanie).

Zvyčajne možno premenovať používateľa len na ešte neobsadené meno; mená bez úprav, či účty s malým počtom úprav a od založenia väčšinou neaktívne, možno niekedy uzurpovať, avšak túto akciu môžu uskutočniť len stevardi, globálni premenovávači na tento druh akcie nemajú oprávnenie.


  1. Musíte byť prihlásení.
  2. Na konci sekcie Žiadosti použite nasledujúcu šablónu:
{{subst:Premenovanie redaktora|AKTUÁLNE MENO|NOVÉ MENO|Dôvod na premenovanie}} ~~~~

Aktuálne žiadosti[upraviť zdroj]

rozcestnik.sk → Oliver sk[upraviť zdroj]

oliver (diskusia) 20:30, 10. január 2015 (UTC)

Romain → Romain6[upraviť zdroj]

Romain (diskusia) 01:48, 22. január 2015 (UTC)


Lukáš Perný → Perny L.[upraviť zdroj]

Perny L. (diskusia) 15:43, 9. február 2016 (UTC)

Michal62606 → safranekmichal[upraviť zdroj]


Trtko456 → Riciardes[upraviť zdroj]

Trtko456 (diskusia) 15:21, 31. júl 2018 (UTC)


Matúš Tremko → Remzo[upraviť zdroj]

Remzo (diskusia) 19:53, 14. august 2018 (UTC)
@Matúš Tremko: V súčasnosti nemá oprávnenia žiaden Slovák a na slovenskú Wikipédiu ani na túto stránku cudzojazyční používatelia s oprávneniami zvyčajne nechodia – ak chcete, aby si Vašu žiadosť niekto oprávnený čo najskôr všimol, a neprekáža Vám angličtina, môžete požiadať na stránke Steward requests/Username changes, ktorú pravidelne kontroluje mnoho držiteľov potrebných oprávnení, ktorí môžu premenovanie realizovať --–Bubamaradisk. 21:05, 14. august 2018 (UTC)
@Bubamara: Ďakujem :) --Remzo (diskusia) 21:21, 14. august 2018 (UTC)