Diskusia s redaktorom:OJJ

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Než mi napíšeš...

Bugz archive icon.png

Pokud jsi na nic nenašel odpověď, přidej sekci vyplněním spodního pole a založením, nebo kliknutím na nápis Pridať tému nad stránkou. Odepíšu Ti tady a přijde k Tobě zmínka. Preferuji tykání a také slušné chování.speváčik rajský[upraviť zdroj]

Zdravím. K článku speváčik rajský: potom slovenské synonymum je „speváčik najkrajší“ a ďalšie latinské názvy „Psephotus pulcherrimus“, „Psephotellus pulcherrimus“. Podľa KOVALIK, Peter, et al. Slovenské mená vtákov [online]. Bratislava : SOS/BirdLife Slovensko, 2010 (2016), rev. 2018-01-27, [cit. 2018-02-06]. Dostupné online. Vasiľ (diskusia) 07:37, 6. február 2018 (UTC)

@Vasiľ: Ok, díky, ještě to dávno nezveřejňuji, se svou slovenštinou si troufám spíš na články kratší, ale i ty se myslím někdy hodí. Zoologie je tu v plenkách. + synonymum je i Platycercus pulcherrimus (SCHODDE, R.. Aves (Columbidae to Coraciidae). [s.l.] : Csiro Publishing, 1997. ISBN 0643060375, 9780643060371. S. 194.); Gould poprvé popsal jako Platycercus pulcherrimus, poté přeřadil na Psephotus pulcherrimus, v r. 2014 Psephotellus pulcherrimus (IUCN). ---OJJ 07:55, 6. február 2018 (UTC)
Istotne aj ďalšie latinské názvy sa hodia. Vasiľ (diskusia) 08:00, 6. február 2018 (UTC)

Talk page[upraviť zdroj]

Hello, I am Cyrus, from the Philippines, thanks for welcoming me! --Cyrus noto3at bulaga hovorte so mnou 10:19, 10. apríl 2018 (UTC)

Io[upraviť zdroj]

Ahoj! Prosím ťa pomôž mi, vymaž stránku Io, lebo chcem vytvoriť jej rozlišovaciu stránku. Ďakujem!--Luppus (diskusia) 09:44, 17. apríl 2018 (UTC)

@Luppus: Správce jsem jenom na české Wiki, tady nemůžu sloužit. ---OJJ 09:46, 17. apríl 2018 (UTC)
Jestli chceš nicméně stránku Io přepsat, můžeš. ---OJJ 09:48, 17. apríl 2018 (UTC)
Rozumiem, už je to ale v poriadku Vasiľ mi pomohol. Aj tak ti chcem poďakovať aspoň za ochotu.--Luppus (diskusia) 09:55, 17. apríl 2018 (UTC)

https://sk.wikipedia.org/wiki/Masayoshi_Son[upraviť zdroj]

Ďakujem veľmi pekne za pomoc so stránkou o Biznismenovi Masayoshi Son. ( /* https://sk.wikipedia.org/wiki/Masayoshi_Son */ ) Chcel by som sa opýtať a poprosiť prípadne o pomoc, fotka v infopanely je posunutá trochu doprava. Je to jej veľkosťou alebo sa to dá nejakým dodatočným príkazom posunúť na stred ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.--Marek Pafčuga (diskusia) sa nepodpísal(a)

Yes check.svg Hotovo! --Pe3kZA 19:17, 20. máj 2018 (UTC)

WikiEdit Slovenská ľudová kultúra[upraviť zdroj]

Ahoj,

chcem Ťa pozvať na WikiEditː Slovenská ľudová kultúra. Uskutoční sa 9. a 10. júna v Bratislave. Na udalosti budú aj skúsení etnológovia a špecialisti na tému folklór. Napadlo ma, že by Ťa táto téma mohla zaujímať a radi Ťa tam uvidíme. Info o tomto našom projekte nájdeš tuː https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:WikiEdit_Slovensk%C3%A1_%C4%BEudov%C3%A1_kult%C3%BAra#Z%C3%A1kladn%C3%A9_v%C3%BDchodisk%C3%A1_projektu. Na udalosť sa stačí zaregistrovať a WMSK preplatí cestovné náklady a strava na udalosti bude zabezpečená. Budeme radi, ak sa rozhodneš prísť ː). V prípade akýkoľvek otázok, mi pokojne napíš.

Akdar (diskusia) 10:06, 31. máj 2018 (UTC)

@Akdar: Díky za milé pozvání! Uvidíme, jak to vyjde, přeci jen nežiju ani na Slovensku, takže to úplně blízko nemám. :) Ale min. jako Vasil mohu online podporu slíbit, jen napiš podrobnosti. Zdravím. -OJJ 12:38, 31. máj 2018 (UTC)
Ahoj! Děkuji ti za plodnou činnost v spojení s editathonem.--Jetam2 (diskusia) 19:40, 10. jún 2018 (UTC)
@Jetam2: Však se podařilo, hej? :-) ---OJJ 06:25, 11. jún 2018 (UTC)

České meno[upraviť zdroj]

Všimol som si, že v českej verzii článku nemáš české meno, ale ono zdá sa existuje: šatovník laysanský: http://www.zoo-ostrava.cz/soubory_texty/51_9.pdf. Je to tam síce ako poddruh, ale to je v češtine v tomto prípade jedno, lebo to je dvojslovný názov. Bije sa to síce s názvom Telespiza cantans, ale možno by to stálo aspoň za zmienku v článku 2A02:AB04:3C0:6D00:20E5:8029:C5FB:33A3 08:44, 6. jún 2018 (UTC)

Možnost to zmínit je, díky. Obyčejně čerpám z databáze Avibase, která to jméno doposud neuvádí (on byl taky tenhle pták povýšen na druh nedávno). Výhledově tu dodělám víc vyhynulých ptáků. -OJJ 09:11, 6. jún 2018 (UTC)

Európa (mesiac)[upraviť zdroj]

Vymazal som to lebo som nevedel čo som mal zle a vždy mi vypisovalo že niečo tam nieje dobre --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Očakávám, že myslíš šablónu {{Na úpravu}}. Na článku je nutné ešte pracovať. Nie som rodený Slovák, ale aj napriek tomu tam vidím chyby. Pozerám sa, že je to preklad z en.wikipedia. Bylo by fajn to uviesť pomocou {{preklad}}. Odporúčam kontaktovať redaktorku @Eryn Blaireová: , aj ja môžem pomôcť. Maj sa. -OJJ 04:44, 2. august 2018 (UTC)

Potrebujem pomoc s prekladom --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)

@Insomniac199: Ahoj. Nemám veľa času, odchádzam na dovolenku mimo internetu. Ale rámcovo. Na tom preklade vidno, že je strojový, a niektoré formulácie boli vyslovene chybné. Príklady:
  • Galileove mesiace - toto je správny tvar daného slovného spojenia. Nie Galileovčania a pod.
  • kozmická sonda Galileo, nie "kozmická loď Galileo" ani "galileovská sonda". Rovnako Voyager je kozmická sonda, nie loď.
  • názov mesiaca Európa sa musí písať totožne s názvom stránky, čiže s dĺžňom (nie "Europa")
  • Jupiter a iné kozmické telesá sú neživotné, čiže skloňovať po spôsobe "obrátený k Jupiteru" nie "obrátený k Jupiterovi"
  • formulácie typu "uzamknutý na Jupiter" sa prekladajú ako "viazaná rotácia"
  • mnohé ďalšie pojmy sú tiež preložené zle, napr. "vykurovanie" - vykurovanie je činnosť ľudského pôvodu, mesiac sa môže iba ak zahrievať.
  • iné slová sú zase zle vyskloňované, napr. "kvôli svojej malej, ale nie nenulovej sklone" - "sklon je rodu mužského.
  • pozor aj na ďalšie relikty po preklade - čísla referencií, zabudnuté nedokončené zátvorky a pod.
  • nezdrojujeme cez referaty.sk, to je veľmi nedôveryhodný zdroj, ktorý, naopak, často kradne texty od nás.
Prosím, poopravuj tieto veci v celom článku. Súhlasím s redaktorom OJJ, že by si si mal text najprv pripraviť na svojom pieskovisku. Nepublikujeme len bezchybné texty, no nesmie to byť ani chyba na chybe. Tiež navrhujem, pozri si v danom článku pôvodný, mnou písaný text (OJJ ho revertol), aby si videl, ako sa používajú a skloňujú základné pojmy v tomto článku a na ktoré sa dávajú wikilinky. --Eryn Blaireová (diskusia) 12:39, 2. august 2018 (UTC)

Už to je lepšie? https://sk.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%B3pa_(mesiac)

@Insomniac199: Ahoj, opravdu zatím ne, minimálně je nutné poslovenštit citační šablony atd. Přesunul jsem Ti to na vlastní redaktorskou podstránku. Tam to dopiluj a pak vlož do hlavního prostoru. ---OJJ 08:22, 2. august 2018 (UTC)

Už nevidím žiadne chyby https://sk.wikipedia.org/wiki/Redaktor:Insomniac199/pieskovisko --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)

@Insomniac199: Nateraz je to v stave, aký bol pred tvojim prvým zásahom... Nečuduj sa, že nevidíš chyby :D --Pe3kZA 19:26, 2. august 2018 (UTC)
@Pe3kZA:Predpokadám, že dotyčný myslí verziu, ktorú má na piesku [1], tam by bolo treba prejsť a doladiť citačné š. po preklade z CZ. --Teslaton (diskusia) 19:30, 2. august 2018 (UTC)
@Teslaton: Pri pohľade na jeho stav a konštatovanie „nevidím“, som na tú verziu ani nepomyslel! Tie veľké červené upozornenia by videl aj krt! ;) Navyše, tú verziu ani raz neupravoval...--Pe3kZA 19:35, 2. august 2018 (UTC)
Chcelo by to hlavne najprv doladiť ten preklad, aby bol štylisticky a vecne v poriadku, aby tam neboli terminologické absurdity (aké spomína napr. Eryn Blaireová vyššie). Bez toho nie je jasné, či má nejaký zmysel venovať sa tam náležitostiam citácií. --Teslaton (diskusia) 19:59, 2. august 2018 (UTC)
@Teslaton: OK, ale potrebujem pomoc pri citácii, zatial nie som profík, ešte potrebujem veľa praxe a pomoci od vás. :) --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)
@Insomniac199: Ako som uviedol, najprv treba do akceptovateľného stavu dotiahnuť ten preklad. Potom má zmysel ev. investovať energiu do riešenia technikálií (inak sa môže ľahko stať, že niečia robota vyjde na zmar). --Teslaton (diskusia) 21:25, 2. august 2018 (UTC)

Urobte to vy! Ja snažím, ale nič z toho, je už neviem čo stým mam robiť. Ja v tom preklade nevidím nič zle. Chcem len dobre pre ľudí, ale nie všetko vyjde.--Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)

@Insomniac199: Páčilo by sa Ti, keby si v encyklopédii natrafil na nedorobok s preklepmi, nepodloženými info a pod.? Prečo sa vzdávaš?! Nie „urobte to vy“, wiki tak nefunguje, nie sú tu platení redaktori, nikto nie je povinný niečo dorábať... Určí sa čas na úpravu a ak sa chyby nenapravia, článok sa zmaže. Uvedom si, že každý sa to učil a po malých krokoch získal zručnosť editovať, preto si vyhrň rukávy a pusť sa do práce. Pozri, koľkí ľudia ti tu chcú pomôcť! Stačí komunikovať, poradíme! Pe3kZA 20:36, 2. august 2018 (UTC)
@Pe3kZA: Prepáčte za správanie. Praveže sa nevzdávam, len už neviem čo stým. Strávim stým min. 2 hodiny aj s úpravami, ale nemôžem stráviť celý čas, tým že sa budem zapodievať stým článkom, mam aj inú robotu. A chyby, čítal som ten článom už viac ako 10-krát a našiel som zopár chýb, ktoré som aj upravil, ale iné som nevidel. Prepačte, že som na vás tak vyskočil, ja mi to ľúto. Budem sa viac snažiť. --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)
@Insomniac199: Prejdi si toto vlákno a zameraj sa na tie pripomienky, ktoré sú tu uvedené. Dobrou pomôckou je pozrieť si tematicky príbuzný článok a ten svoj upravovať podľa neho. Keď si ho rozklikneš cez „upraviť zdroj“, budeš vidieť aj formátovanie. Zmeny si overuj cez ten náhľad, kde uvidíš, či si neurobil chybu, resp. ako sa zmena prejaví. Pe3kZA 21:30, 2. august 2018 (UTC)
@Insomniac199: Myslím si, že si si zobral príliš veľké sústo. Písala som Ti do diskusie, upravovala som Tvoje články o futbalistoch, treba sa z toho aj iných článkov poučiť. A v prípade potreby sa postupne sa radiť, radi pomôžeme, ale naraz je toho priveľa.--Lalina (diskusia) 21:33, 2. august 2018 (UTC)
@Lalina: Áno, máte pravdu, radšej budem upravovať nedostatky mojich článkov a budem vytvárať jednoduché články, aby som nabral skúsenosti.Potom môžem urobiť taký článok ako je Európe.Ale potrebujem a Vašu pomoc. ☺
@Insomniac199: Súhlasím s Lalinou a tým priveľkým sústom. Aké sústo je vhodné? Neviem o vás nič a možno vám krivdím, ale vo všeobecnosti treba mať pri preklade aspoň aké-také znalosti o danej téme. Mať o nej načítané aj z iných zdrojov a optimálne v oboch jazykoch, v zdrojovom aj vo výslednom. Tak prekladateľ ľahšie pochopí, čo tým chcel básnik (autor pôvodného článku) povedať, a bude vedieť, aké slová má pri preklade použiť.--Eryn Blaireová (diskusia) 13:49, 10. august 2018 (UTC)

WIKI LINK[upraviť zdroj]

Niekto mi vie poradiť, ako sa vytvárajú wikiliky, potrebujem to pri úpravu stranky Európa (mesiac). --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Pri takejto otázke úprimne neviem, či si tu z ľudí robíš prdel, alebo to myslíš skutočne vážne. Ako sa robia wikilinky musíš vidieť pri editácii ľubovoľného existúceho článku. V prakticky každom ich je neúrekom. Ak ale metóda „pozriem a vidím“ nestačí, tak viď Pomoc:Odkazy. --Teslaton (diskusia) 21:25, 2. august 2018 (UTC)
Prečo by som mal? Každý nejak začal, ja mám účet len pár týždňov, tak asi toho veľa neviem. Chcete mi pomôcť ale robíte si zo mňa len srandu. Pochopte že ešte potrebujem veľa praxe a pomoc od vás, lebo potom budem robiť tie isté chyby. :) --Insomniac199 (diskusia) sa nepodpísal(a)
V poriadku, participácia na tomto projekte ale vyžaduje aj určitú úroveň samostatnosti, tzn. nedá sa pýtať rad za radom na úplné elementarity. Treba si prečítať návody, pozerať zdrojáky iných článkov – ako sú značkované, formátované, štylizované, aká je v nich terminológia a skúšať si najprv veci na pieskovisku.
(plus začať podpisovať svoje príspevky v diskusiách, ako sa podpis vkladá som už na inom mieste vysvetľoval). --Teslaton (diskusia) 22:01, 2. august 2018 (UTC)

Upravil som stránku[upraviť zdroj]

https://sk.wikipedia.org/wiki/Yerry_Mina Ešte som tam niečo doplnil a upravil som nejaké chyby. Keby bolo ešte niečo zle, tak mi napíšte. :)

Nové čl. portálov[upraviť zdroj]

Zdravím. Ad [2]: tie zoznamy roboticky udržiavané sú [3] (ak teda správne dekódujem zmysel otázky) --Teslaton (diskusia) 17:15, 7. august 2018 (UTC)

@Teslaton: Takhle jsem to nezkoumal, jen jsem viděl, že některé články tam nebyly, tak jsem očekával, že se to dělá ručně. -OJJ 17:46, 7. august 2018 (UTC)