Diskusia s redaktorom:Vasiľ

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledáváníZnak A-30.svg Predtým, než mi napíšete..

Odstránil som Vami vložený odkaz? Prečítajte si prosím: externé odkazy, konflikt záujmov a čo Wikipédia nie je.
Odstránil som Vami vložené informácie? Prečítajte si Významnost, Nestranný uhol pohľadu.
Ušetríte tým prácu sebe i mne. Vďaka za pochopenie.


Danko Jones[upraviť zdroj]

Ahoj, jen dotaz. Myslíš, že je potřebné většinu nově vytvořených článku mazat? Ono už neplatí, že něco jde taky upravit, zvláště překlad / sloh, když jsem rodilý mluvčí a že články tady se postupně vylepšují? Jako podívej se, kolik nových článků a od koho je tu napsáno a kolik redaktorů je aktivních. V těch jménech moc velká rozmanitost není. Je nutné spíše získat si nové redaktory a pomoci jim naučit se dostat články na standardní úroveň, Vasiĺ, Pe3kZA ani OJJ totiž věčně Wiki editovat nebudou. -OJJ 08:32, 11. január 2019 (UTC)

Tak to potom oprav. Tento článok nemá so slovenčinou nič spoločné. Veď to je neupraviteľný strojový preklad. Neviem či ste slepý, alebo vám to nevadí. Vysvetlí mi niekto napríklad vetu: Kým v zahraničí zožal úspech, domáce relácie s vydavateľstvom Universal Canada boli znepokojujúce a skupina ukončila priebeh v strede albumu. A takých viet je tam kopa. Autor nevie po anglicky, prekladá strojovo a nemá ani šajnu o čom píše. Takýto „shit“ má byť okamžite zmazaný.
Veta pokračuje: Vyjadrenie vydavateľstva bolo vágne, ale skupina sa oddelila po tom, ako sa Jones objavil v CBS Sunday vo februári 2004, kde sa Jones objavil ako profesionálny zavádzač naproti prezidentovi CRIA, Brianovi Robertsonovi.
Nechápem kto toto môže obhajovať a považovať za článok. Veď je to na smiech.--2A02:AB04:53F:2F00:A414:9F20:FA7E:1A14 10:06, 11. január 2019 (UTC)
Redaktora jsem požádal o kontakt na mail. Já to neobhajuji, ale pokud ze začátku okamžitě článek ohodnotíme jako Takýto „shit“ má byť okamžite zmazaný, tak tím automaticky nového redaktora vlastně vyženeme. Ze začátku jsem taky psal shity a vlastně první sk příspěvek byl taky stroják a teď je to docela obstojné. Pravdou je, že tenhle redaktor celkem nekomunikuje, to jsem prve neviděl. Spíš mi vadí, že styl Takýto „shit“ má byť okamžite zmazaný se aplikuje skoro na všechno bez nějaké snahy pomoci, zatímco nadace Wikimedia dělá nějaké studie/rozhovory s nováčky , kolikrát editovali, proč přestali, co nepochopili, čeho se polekali :) (ač si o tom taky myslím svoje). -OJJ 10:36, 11. január 2019 (UTC)
Ahoj. Takto slabé články, ktoré sú vytvorené translátorom proste nie sú písané v slovenčine. Ak mám pochybnosti (keď to už autor nedokáže preložiť) o spoľahlivosti akýchkoľvek údajov v ňom uvedených. Preto je to pre mňa jasné {{ZL}}. Tých chýb je tam príliš veľa, v takejto kombinácii je to pre mňa neakceptovateľné. Vasiľ (diskusia) 10:38, 11. január 2019 (UTC)
Nie je to jeho prvý článok, takých tu už pridal a všetky boli na zmazanie. A všetky čo tu ostali sú stále na úpravu, aj keď nie sú označené šablónou. Ale toto čo tu stvára to už je neupraviteľné. A keď chce takto pokračovať, tak to radšej nech neprispieva vôbec, lebo aj keď redaktori chýbajú, tak takýto určite nie. --2A02:AB04:53F:2F00:A414:9F20:FA7E:1A14 10:43, 11. január 2019 (UTC)

Vzhledem k tomu, že autor podobných článků napsal dost, hlasoval jsem za. Tím ale netvrdím, že někdy nelze využít i vstřícnější přístup. Na druhou stranu tu pak nezůstává [1]. -OJJ 11:15, 11. január 2019 (UTC)

Formulácia na rozlišovačkách[upraviť zdroj]

Zdar Vasiľ! Prosím ťa, čo je na tejto formulácii správne? Zvlášť keď rovno v ďalšom bode je formulácia bez "pod" a tej si sa ani nedotkol. Z mojej skúsenosti sa "pod" prakticky nepoužíva. Pri rýchlom prehľadaní viacerých rozlišovačiek som ho našiel akurát v Aachenský kongres, aj to iba v 1 bode z 3. --KuboF Hromoslav (diskusia) 20:52, 26. január 2019 (UTC)

Ahoj. Ak by sa z RS odkazovalo v prvom prípade na článok odkazom „koučovanie (šport)“, tak by to bolo bez „pod“. Takto je to použité vo viacerých RS, rozhodne to nie je také zriedkavé. Vasiľ (diskusia) 11:50, 27. január 2019 (UTC)

Please support the Sustainability Initiative![upraviť zdroj]

Please support the Sustainability Initiative!

Hello Vasiľ, I saw that you are one of the authors of the Greta Thunbergová article. Because I am looking for ways to reduce the environmental impact of Wikipedia itself, I wanted to ask you to check out the Sustainability Initiative and to add your name to the list of supporters so that I can show that many community members are behind this effort. Thanks! --Gnom (diskusia) 11:00, 4. február 2019 (UTC)

Airplay[upraviť zdroj]

Ahoj, vedel by si o nejakom vhodnom slovenskom zdroji, kde by sa dalo overiť či existuje slovenský ekvivalent pre termín airplay? Čo som pátral, narába sa so slovom „hranosť“ (slovníková definícia zo SSSJ by na to aj sedela), napr. na webe radia.sk, popri tom sa používa aj airplay, ale ide skôr o publicistické zdroje.--Lišiak(diskusia) 12:54, 12. február 2019 (UTC)

Skúsim pozrieť. Vasiľ (diskusia) 13:13, 12. február 2019 (UTC)

Preveri som: bohužiaľ, neuspel som. Vasiľ (diskusia) 11:26, 18. február 2019 (UTC)

Vďaka za čas a ochotu.--Lišiak(diskusia) 12:39, 18. február 2019 (UTC)

Porad prosim[upraviť zdroj]

Ahoj Vasil, ako to mam upravit? Vies mi poradit? Robil som to uz, ale bolo to davno.

Dakujem Rembrant3 (diskusia) 07:24, 9. máj 2019 (UTC)

Zdravím. Treba do článku Samuel Thessedik doplniť zdroj (to v prvom rade). Medziiným určite aj kvôli tomu, lebo podoba mena vyzerá byť skôr podľa starších zvyklostí, než tých terajších (od druhej polovice osemdesiatych rokov 20. storočia). Potom formátovanie, tak ako je napr. v článku o jeho synovi. Kategórie doplním pokojne aj ja. Vasiľ (diskusia) 07:41, 9. máj 2019 (UTC)