Wikipédia:Stránky na zmazanie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Návod

Zoznam Stránky na zmazanie je miesto, kde sa diskutuje o stránkach, ktoré boli navrhnuté na zmazanie, ak nespĺňajú podmienky na zaradenie do Wikipédie. O každom návrhu sa diskutuje aspoň 5 dní (ak článok neporušuje zjavne princípy wiki) a konsenzus wikipediánov rozhodne o tom, či sa má stránka

  • ponechať,
  • zmazať,
  • spojiť s iným článkom a presmerovať na jeho stránku.

Každý návrh na zmazanie alebo hlas musí byť doplnený dôvodom, prečo by mala byť stránka zmazaná, ponechaná alebo spojená a presmerovaná. Články je možné v priebehu nominácie vylepšovať, čo musí správca zohľadniť pri zhodnotení diskusie pred samotným zmazaním. Tiež je potrebné skontrolovať Odkazy na túto stránku a upraviť existujúce odkazy tak, aby žiaden článok neodkazoval na vymazávanú stránku.

Staré návrhy sú archivované po uplynutí doby aspoň 5 dní (kvôli možnosti „odvolacieho konania“) od realizácie zmazania alebo rozhodnutia o nezmazaní.

Archívy: 200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018

Vaprio[upraviť zdroj]

Vypukla revertovacia vojna, preto využívam možnosť vyjadrenia komunity.--Pe3kZA 12:08, 25. október 2018 (UTC)

Hlasovanie[upraviť zdroj]

Za[upraviť zdroj]

  1. Symbol support vote.svg Za Významnosť neveľká, zdroje ako tak. Promočný nádych.--Jetam2 (diskusia) 15:59, 25. október 2018 (UTC)
  2. Symbol support vote.svg Za --Exestosik (diskusia) 15:02, 25. október 2018 (UTC)
  3. Symbol support vote.svg Za-OJJ 15:51, 25. október 2018 (UTC)
  4. Symbol support vote.svg Za Nevýznamné. Pre mňa je to jasná reklama. Významnosť by bola, keby existovali aspoň zdroje, ako zmienka v biznis médiach HN, Trend. Daevid (diskusia) 18:46, 25. október 2018 (UTC)
  5. Symbol support vote.svg Za --Wizzard (diskusia) 06:31, 26. október 2018 (UTC)
  6. Symbol support vote.svg Za Zmenil som názor, teraz som mal viac času a nevyzerá to dobre, preto som to zmenil na Za --ARychlik (diskusia) 08:26, 28. október 2018 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

Symbol oppose vote.svg Proti --Peter Grznár (diskusia) sa nepodpísal(a)

Zdržal sa[upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť zdroj]

@Jetam2, Exestosik, ARychlik: Dobrým zvykom bývalo aj objasniť, prečo za/proti. --peko (diskusia) 15:10, 25. október 2018 (UTC)

Doplnil som. Vyjadril som sa už v diskusii, ale doplnil som hore.--Jetam2 (diskusia) 15:59, 25. október 2018 (UTC)

(Presun z diskusie k článku) Dobry den, vychadzal som podla vzoru zalozenej karty pre obchod Alza s tym, ze aj pre znacku Vaprio sa jedna len o zakladny popis, ktory sa bude casom doplnat a rozsirovat. Nie je problem pokial treba dolozit informacie s ktorych sa cerpal obsah pre zalozenie tejto karty. Dakujem

@Peter_Grznár: Hlavným problémom nie je rozsah článku ale významnosť a zdroje. Naštuduj si wikipedickú významnosť. Je nutné splniť dané kritéria na významnosť (téma je významná, ak bola predmetom aspoň jednej monotematickej, alebo viacerých netriviálnych uverejnených prác od zdrojov, ktoré sú spoľahlivé a nezávislé od témy alebo navzájom), inak bude článok zmazaný. --Exestosik (diskusia) 14:21, 24. október 2018 (UTC)

Významnosť[upraviť zdroj]

Nakoľko tu prepukla revertovacia vojna, navrhujem dať hlasovať o zmazaní. Nateraz je článok zamknutý.--Pe3kZA 12:05, 25. október 2018 (UTC)

Toto je jasná reklama daného podniku a nemá to nič s významnosťou: existuje od mája 2017 (teda 17 mesiacov) a má 15 zamestnancov. Jasné zmazanie, hlasovanie nie je potrebné. Vasiľ (diskusia) 12:07, 25. október 2018 (UTC)

Reklama - smazat. ---OJJ 12:09, 25. október 2018 (UTC)

Tento clanok nie je ziadna reklama a Redaktor:OJJ si ho pravdepodobne ani neprecital. Spolocnost ma celkovo viac ako 200 zamestnancov a zaznam je len pre Slovensku cast. Nerozumiem co tu pisete, ze nema vyznam ked je vo svojej kategorii uplne jedinecny. Pokial existuje nova kategoria ako moze mat encyklopedicku vyznamnost? Pre tuto spolocnost je podla mna urcite na zvazenie ponechat zaznam z dovodu, ze je prva, ktora zacala podnikanie a vybudovala siet predajni v tomto segmente na Slovensku a v Cesku.

PS: toto ma aku vyznamnost? https://cs.wikipedia.org/wiki/Nike https://sk.wikipedia.org/wiki/Billa https://sk.wikipedia.org/wiki/Hornbach https://sk.wikipedia.org/wiki/Tesco

Tiež som za zmazanie. (Článok som prečítal).--Jetam2 (diskusia) 12:51, 25. október 2018 (UTC)

Tak ja som za zmazanie vsetkych zaznamov kde je firma inak nerozumiem aka je logika - Redaktor:Peter Grznár

Ja som hneď označil článok na rýchle zmazanie, potom som ale ustúpil a dal som šancu dokázať významnosť... čo sa doposiaľ nepodarilo, preto som tiež za zmazanie. --Exestosik (diskusia) 13:18, 25. október 2018 (UTC)

Úpravy redaktora Elektronická cigareta, E-liquid = Pridané odkazy na svoje stránky a Vaprio. Podľa týchto úprav je zrejmé že autor má záujem o reklamu zadarmo, nič viac.

Tak pokial vies napisat lepsie clanok o naplniach tak nie je problem. Ja sa tomu venujem uz viac ako 10 rokov. Pri zazname o elektronicka cigareta bolo asi 5 odkazov len na predajcov a nic co ma spolocne s clankom. Nerozumiem ako sa da chapat toto ako reklama pokial je zaznam na firmu? To je potom aj reklama pokial je firma uvedena v obchodnom registri? Na zaznam Vaprio na SK wikipedii nebol ziadny zaznam tak nechapem ako to teraz mozete chapat ako reklamu (pre koho?). Prepacte pokial som nieco zle pochopil, ale vyznamnost podla mna nie je len o tom ci su na internete clanky o danej znacke, ale podla mna je aj tym cim sa dana znacka zaobera.

Zle ste pochopili účel tejto stránky. Toto je encyklopédia nie zoznam firiem.

Preto som napisal, ze nech sa zmazu aj Billa, Hornbach a podobne. Potom poviem,ze mate absolutnu pravdu. Inak to je trochu nespravodlive. Dakujem a skutocne pokial to chcete zmazat tak to zmazte. Mam respekt k wikipedii a k tomu, ze to robite a nechcem sa hadat.

Porovnávať kolosy ako Billa, Hornbach ... s vašim článkom? Založené v rokoch 1953 a 1877 s tisíckami predajní v celej Európe. To nebolo najlepšie prirovnanie.

Ako som pisal nechajme to tak a kludne to zmazte. Tych zaznamov je viac a pravdepodobne je problem niekde inde. https://sk.wikipedia.org/wiki/Nay

Výsledok hlasovania[upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.