Wikipédia:Stránky na zmazanie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Návod

Zoznam Stránky na zmazanie je miesto, kde sa diskutuje o stránkach, ktoré boli navrhnuté na zmazanie, ak nespĺňajú podmienky na zaradenie do Wikipédie. O každom návrhu sa diskutuje aspoň 5 dní (ak článok neporušuje zjavne princípy wiki) a konsenzus wikipediánov rozhodne o tom, či sa má stránka

 • ponechať,
 • zmazať,
 • spojiť s iným článkom a presmerovať na jeho stránku.

Každý návrh na zmazanie alebo hlas musí byť doplnený dôvodom, prečo by mala byť stránka zmazaná, ponechaná alebo spojená a presmerovaná. Články je možné v priebehu nominácie vylepšovať, čo musí správca zohľadniť pri zhodnotení diskusie pred samotným zmazaním. Tiež je potrebné skontrolovať Odkazy na túto stránku a upraviť existujúce odkazy tak, aby žiaden článok neodkazoval na vymazávanú stránku.

Staré návrhy sú archivované po uplynutí doby aspoň 5 dní (kvôli možnosti „odvolacieho konania“) od realizácie zmazania alebo rozhodnutia o nezmazaní.

Archívy: 2004200520062007200820092010201120122013

Igor Riečanský[upraviť | upraviť zdroj]

Článok je tu už takmer rok bez úprav. Autorom je redaktor Nora, pričom článok je jej/jeho jediným príspevkom, čo vzbudzuje podozrenie zo selfproma. Osoba v článku je síce vedecký pracovník SAV, no t.č. bez titulov Prof. či DrSc., nie je autorom žiadnej monografie. Vedúci laboratória takisto nie je nič mimoriadne. Na druhej strane obdržal viacero ocenení, ku ktorým však treba dodať, že hlavne čo sa týka slovenských, tak tomuto druhu výskumu sa na Slovensku venuje tak asi 5 ľudí, takže nemajú iný ako regionálny význam. Keďže nemáme pravidlá významnosti, tak to nechávam na rozhodnutie komunity.--Saskardin sa nepodpísal(a)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za nemá monografie, nenapísal knihu, nie je mi jasné či je vedúcou osobnosťou v tom čo robí na Slovensku.--Pelex (diskusia) 16:35, 13. október 2013 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za Tiež sa zatiaľ prikláňam skôr k zmazaniu pre nedostatočnú významnosť. --Saskardin diskusia 17:16, 15. október 2013 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti --Wizzard (diskusia) 10:32, 14. október 2013 (UTC)

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

Samuel Grün a Filip Wolfshoffer[upraviť | upraviť zdroj]

Znovu som náhodne zabehol do OSUD-u a dávam hlasovať o zmazaní hneď dvoch článkov o mäsiaroch, o ktorých význame ťažko môže byť reč. Samozrejme klasický prípad, keď chýbajú najzákladnejšie biografické údaje. Po obsahovej stránke nemožno hovoriť ani ako o „článkoch“. --BT 23:47, 16. október 2013 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za --BT 23:47, 16. október 2013 (UTC)

Za[upraviť | upraviť zdroj]

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

Fincentrum[upraviť | upraviť zdroj]

Článok má spornú významnosť, navyše sa zjavne jedná o selfpromo. Osobne si myslím, že články o podobných firmách vo wikipédii miesto nemajú.--Saskardin diskusia 18:28, 29. október 2013 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Viz vyššie.
 2. Symbol support vote.svg Za--Wookie (diskusia) 18:38, 29. október 2013 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za----Nelliette (diskusia) 18:43, 29. október 2013 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za Selfpromo, nevýznamné. Vasiľ (diskusia) 01:04, 30. október 2013 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za v súčasnej podobe tu nemá čo hľadať.--Pelex (diskusia) 09:37, 30. október 2013 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg Za--Pe3kZA (diskusia) 09:54, 30. október 2013 (UTC)
 7. Symbol support vote.svg Za--Human 20:09, 30. október 2013 (UTC)
 8. Symbol support vote.svg Za --BT 20:31, 30. október 2013 (UTC)
 9. Symbol support vote.svg Za --Gepetito (diskusia) 16:03, 31. október 2013 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Dobrý den, jedná se o překlad článku z české wikipedie(https://cs.wikipedia.org/wiki/Fincentrum), opravil jsem zařezení článku do kategorie Kategória:Podniky v Česku, jedná se o velkou společnost s mezinárodním polem působnosti, společnost mne požádal o zajištění překladu zejmén z důvodu zobrazení českého článku ve výsledcích vyhledávání per slovenský vyhledávač google.sk. Rád článek upravím, aktuálně obsahuje totéž co na české wikipedii tzn. zejména historii vzniku společnosti. Studuji jak vypadají články v kategoriích Kategória:Podniky v Česku, a nemohu nalézt žádný rozdíl, pokud se domníváte že mám článek zařadit do jiné kategorie prosím o Vaše vyjádření. Hezký den a s pozdravem autor článku --Martin.maly.fincentrum sa nepodpísal(a)

@Martin.maly.fincentrum: Pri písaní akéhokoľvek článku je potrebné si uvedomiť, že Wikipédia je encyklopédia, nie priestor zabezpečujúci „zobrazení českého článku ve výsledcích vyhledávání per slovenský vyhledávač google.sk“. Rozumiem, že ste článok prebrali z cs.wiki, to však žiaľ neznamená, že neobsahuje chyby (štylistické, obsahové a pod.). S pozdravom, --Amonet 21:28, 1. november 2013 (UTC)
V článku chýbajú základné inofrmácie, napr. koľko zamestnancov má firma, kde sídli a pod. Ak bude článok zostručnený na skutočne encyklopedické informácie uvažoval by som nad ponechaním.--Pelex (diskusia) 11:05, 30. október 2013 (UTC)
Problém nie je s kategorizáciou, problém je v tom, že sa jedná o firmu bez dostatočnej encyklopedickej významnosti. Rozhodne to nie je žiadna veľká spoločnosť, veľká spoločnosť je US Steel alebo Shell. Medzinárodné pole pôsobnosti už dnes má i malá pekáreň a Wikipédia nie je miesto na zvyšovanie Google ranku a robenie si reklamy. Osobne sa dosť čudujem, že českým Wikipedistom nevadí. Opakujem sa, ale v encyklopédii takáto firma nemá čo robiť. --Saskardin diskusia 16:35, 30. október 2013 (UTC)
Ahojte, čo sa týka tej významnosti článku, tak v tomto prípade to nie je podľa môjho názoru dôvod na zmazanie. Naozaj ide o firmu, ktorá má medzinárodné pôsobenie a v oblasti financií je známa [1] (na cs.wiki majú aj ďalšie podobné články, našla som napr. cs: OVB Allfinanz). Avšak súhlasím, že v súčasnej podobe (reklama, selfpromo, atď.) to tu proste nepatrí. Ale ak by sa článok upravil/prepísal do encyklopedickej a vecnej podoby, mohol by tu byť. --Amonet 21:23, 1. november 2013 (UTC)

Děkuji za zpětnou vazbu, aktuálně pracuji na shromáždění dostatečných encyklopedických informaci, všechny údaje, které navrhujete jsem již doplnil další doplním průběžně. Další encyklopedické informace resp. základní strukturu článku bych s vaším souhlasem rozšířil o strukturu nadpisů, které jsem v dané kategorii wikipedie nalezl u jiných firem, aktuálně:

Již rozšířené: - počet zaměstnanců firmy - sídlo firmy

Plán rozšíření: - Vybrané realizácie - Vlastnícka a manažerská štruktúra - Satelity - Obchodná a marketingová stratégia

Odkazy: Odkazy z článku historie vedou pouze do různých sekcí wikipedie. Ohledně seznamu odkazů v referencích a externích odkazů prosím o Vaše vyjádření, zda je mám odstranit, eventuálně které považujete za nevhodné.

Předem děkuji za Vaše vyjádření, hezký den a s pozdravem autor článku --Martin.maly.fincentrum sa nepodpísal(a)

Mrzí ma to, dali ste si s tým mnoho práce, ale článok bude určite zmazaný, počet zamestnancov nie je dostatočný, čo bolo zjavné už na začiatku, preto sa mal zmazať ako hneď ako reklama, a nie až po tom, čo ste venovali dosť času jeho úpravám. Ospravedlňujem sa Vám a želám firme Fincentrum mnoho úspechov. --Kelovy (diskusia) 16:04, 31. október 2013 (UTC)

Dobrý den, prosím o ztrpení jelikož jsem v článku zatím neuvedl externí počet zaměstanců pracující v systému Franšízing (https://cs.wikipedia.org/wiki/Fran%C5%A1%C3%ADzing), resp. ještě přesně nevím zda je to systém Franšízing, nebo vázaný zástupce, ale nechtěl jsem uvádět informaci, ke které nemám zcela jednoznačný a citovatelný věrohodný zdroj, ale počet "spolupracujících" by udajně měl být cca 3500 osob. Což by určitě změnilo Váš názor.

Hezký den a s pozdravem autor článku --Martin.maly.fincentrum sa nepodpísal(a)


Dobrý den, děkuji za Vaši trpělivost, právě jsem aktualizoval v článku položku statistická data o informace, cituji:

 • sieť externých finnančních poradcov aktuálne cca 2500 v Českej republike a 1500 vo Slovenské republike
 • základní kapitál - 526.700.000 Kč (20.717.432 EUR) - viac tu
 • výnosy firmy v roku 2012 - 1.241.000.000 Kč (48.814.000 EUR)

Věřím, že Vás tato statistická data přesvědčí o velikosti firmy.

Dále prosím Vaše vyjádření ohledně seznamu odkazů v referencích a externích odkazů, resp. zda mám zajistit jejich odstranění, eventuálně které považujete za nevhodné.

Hezký den a s pozdravem autor článku --93.90.164.214 sa nepodpísal(a)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

Rudolf Rabatin[upraviť | upraviť zdroj]

Vážená komunita, ohľadom tohto článku mám isté pochybnosti, nakoľko sa autor z väčšej časti vytvoril sám. Píše sám o sebe a ani v referenciách sa mi nepodarilo (až na nejaké menšie regionálne výstavy) nájsť nejaký dôvod na to, prečo by mal tento učiteľ ľudovej školy umenia, byť na Wikipédii. Skôr mi to príde ako vlastná propaganda diel, niečo ako nejaká exponovaná vizitka, výstava diel a galéria. Argument, že možno v budúcnosti bude významný sa mi momentálne javí ako bezpredmetný. Nakoľko v diskusii o článku Neliette už na tento problém upozornila predo mnou a ja som si to potom nezávisle od jej námietok tiež všimol, poprosím teda o odovzdanie vašich hlasov. Rudko (diskusia) 04:25, 5. november 2013 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Rudko (diskusia) 06:15, 5. november 2013 (UTC), ako navrhovateľ
 2. Symbol support vote.svg Za Wookie (diskusia) 06:35, 5. november 2013 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti, dôvody doplním neskôr. --BT 08:26, 5. november 2013 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg Proti rovnako ako BT--Kelovy (diskusia) 23:15, 5. november 2013 (UTC)
 3. Symbol oppose vote.svg Proti--Zajano (diskusia) 21:23, 20. november 2013 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg Proti, v súčasnej podobe štandardný článok na wiki. --–Bubamaradisk. 21:39, 20. november 2013 (UTC)

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Ja si nemyslím že článok je nevýznamný. Je to predsa maliar a pedagóg, ktorý pôsobil ako riaditeľ Tatranskej galérie... Pravdou je, že v danom stave článok pôsobí ako selfpromo, no to sa dá upraviť, nezávislé zdroje sa tiež dajú doplniť, takže ja nevidím dôvod na zmazanie.

Článkov, ktoré z väčšej časti vytvorili autori sami o sebe je tu viac napríklad článok Jozef Piaček (filozof), stačí pozrieť históriu úprav[2]. Taktiež sú tu články o osobnostiach zo šoubiznisu, ktoré vytvárajú a/alebo dopĺňajú ich manažéri, to tiež automaticky nie je dôvod na zmazanie. --BT 20:43, 5. november 2013 (UTC)

 • Maliar a pedagóg , riaditeľ Tatranskej galérie, galériu si v dnešnej dobe môže otvoriť každý súkromník, mne sa to pre Wikipédiu zdá nevýznamné. Tiež tu nevedieme všetkých učiteľov slovenčiny len kvôli tomu že napísali 10 esejí... Rudko (diskusia) 06:44, 10. november 2013 (UTC)
pozri o histórii Tatranskej galérie --Kelovy (diskusia) 07:58, 10. november 2013 (UTC)
Nie že by mi nejak zvlášť záležalo na existencii spomínaného článku, no keď je Rudolf Rabatin podľa teba nevýznamný, tak čo potom napr. Martin Levin ?
Takýchto a podobných článkov sa tu určite nájde viac. --BT 19:27, 10. november 2013 (UTC)
Do článku sa minulý rok /5. februára 2012/ dostal skopírovaný text. Ten som odstránila, vložila doň šablónu {{copyvio}}, keďže ešte v lete redaktor tento článok upravoval. --–Bubamaradisk. 21:42, 10. november 2013 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

PONECHANÉ / PREROBENÉ.

Zoznam slovenských raperov[upraviť | upraviť zdroj]

Ďalší zbytočný zoznam, ktorý iba kopíruje príslušnú kategóriu a je principiálne horšie udržiavateľný. Zbytočná stránka. --Saskardin diskusia 13:38, 8. december 2013 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za--Saskardin diskusia 13:38, 8. december 2013 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za Pe3kZA (diskusia) 13:51, 8. december 2013 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za je to neúplný zoznam.--Pelex (diskusia) 18:57, 8. december 2013 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za - stačí kategória --Gepetito (diskusia) 19:47, 8. december 2013 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za --Human 20:09, 9. december 2013 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg Za --Lalina (diskusia) 21:02, 9. december 2013 (UTC)
 7. Symbol support vote.svg Za --Wizzard (diskusia) 09:41, 19. december 2013 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

Jozef Konkoly[upraviť | upraviť zdroj]

ako starosta obce nevýznamný. --Gepetito (diskusia) 13:44, 27. december 2013 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

 1. --Lalina (diskusia) 15:51, 27. december 2013 (UTC)
 2. -- Tu som skôr proti, významný je však pre Kechnec, nie ako verejný činiteľ. A ak dobre vidím, tak tam sú i nejaké nezávislé ref. Saskardin diskusia 12:54, 28. december 2013 (UTC)
 3. --Pe3kZA (diskusia) 13:18, 28. december 2013 (UTC)
 4. Symbol oppose vote.svg Proti --Sudo77 21:41, 29. december 2013 (UTC)
 5. Symbol oppose vote.svg Proti --Zajano (diskusia) 11:27, 3. január 2014 (UTC) - viď diskusia

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

 1. --Gepetito (diskusia) 13:44, 27. december 2013 (UTC)

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Ako poslanec VÚC by bol na rýchle zmazanie, ale ako starosta má význam. Pamätám si, keď vznikol ten priemyselný park. Bola to jeho robota a zásluha. --Lalina (diskusia) 15:51, 27. december 2013 (UTC)

Myslím, že v minulosti tu už o starostoch debata bola a skončila nejak tak, že do wiki by mali patriť tí, ktorí starostujú minimálne 2 volebné obdobia a zároveň sú o nich nezávislé referencie.--Saskardin diskusia 12:54, 28. december 2013 (UTC)

tak s tým nemožem súhlasiť, starostovia len tí ktorý sú významný aj niečím iným nie len starostovaním. --Gepetito (diskusia) 13:00, 28. december 2013 (UTC)

Podľa môjho názoru tento článok jednoznačne spĺňa kritéria Wikipédia:Wikipedická významnosť.

V tejto súvislosti si neodpustím jednu poznámku. Som na wikipédii iba krátko, od mája minulého roka. Aj za tento krátky čas som však vo veci stanovovania významnosti, či nevýznamnosti článkov zaregistroval významný posun. Kým ešte pred niekoľkými mesiacmi sa viedli na tejto stránke rozsiahle a zaujímavé diskusie redaktorov o významnosti konkrétnych článkov, posledných pár mesiacov sa zaviedla prax, že sa mažú stovky článkov iba na základe názoru dvoch redaktorov, že konkrétny článok je encyklopedicky nevýznamný. Prvý redaktor označí článok na rýchle zmazanie kvôli nevýznamnosti a spravidla o niekoľko hodín ho admin zmaže. Prevažná väčšina redaktorov si ani nestihne všimnúť, čo sa stalo. Ja pritom neobviňujem nikoho zo zlého úmyslu, som presvedčený že aj dotyčný redaktor aj dotyčný admin konajú v súlade so svojim presvedčením. Problém je, že vždy ide o subjektívny názor spomínaných dvoch ľudí, ktorý nemusí vždy odrážať názor komunity. Upozorňujem aj na nasledujúcu citáciu z článku Wikipédia:Wikipedická významnosť: "Významnosť neurčujú priamo redaktori Wikipédie. Zahrnutie témy do Wikipédie je odrazom toho, či o téme hovoria spoľahlivé uverejnené práce. Iní autori, odborníci alebo novinári museli rozhodnúť, či sa téme budú venovať, a museli preskúmať a overiť uvádzané informácie. Takže primárne kritérium významnosti je spôsob, akým určíme, či svet rozhodol, že téma je významná. Nemá to žiaden súvis s tým, či sa redaktor Wikipédie osobne rozhodol, že bude považovať tému za významnú alebo povšimnutiahodnú."

Mám obavu, že v poslednom čase bolo zmazaných niekoľko článkov, ktoré spĺňali takto definované kritérium významnosti. O tom, že je ťažké pozerať sa na kritérium významnosti objektívne, svedčí aj protichodné stanovisko dvoch redaktorov, ktorí sa najviac angažujú v označovaní článkov za nevýznamné v dvoch konkrétnych prípadoch. Jeden z nich je práve tento o ktorom sa hlasuje. Redaktor:Gepetito ho označuje za nevýznamný a žiadal jeho rýchle zmazanie. Redaktor:Lalina má na ten istý článok práve opačný názor. Na druhej strane článok Miloš Rehák považuje redaktor:Lalina za nevýznamný a zrelý na rýchle zmazanie, kým v tomto prípade redaktor:Gepetito s ňou výrazne nesúhlasí, dokonca jej vyčíta odkedy ona určuje významnosť?.

Aby som bol správne pochopený. Bol by som nerád, ak by redaktor:Lalina a redaktor:Gepetito brali toto moje vyjadrenie ako môj osobný útok voči nim. Obaja vykonávajú pre wikipédiu úžasnú prácu, pred ktorou sa skláňam. Chcel som iba poukázať na to, že niekedy je lepšie dvakrát merať a raz strihať, že niekedy je lepšie chvíľu počkať aj na názor ostatných a až potom článok zmazať, že niekedy aj ten najlepší úmysel konkrétneho redaktora nemusí byť na prospech spoločného diela.--Zajano (diskusia) 11:27, 3. január 2014 (UTC)

každého jedného overujem či nie je ešte niečo viac ako len regionálny politik, neoznačujem to na zmazanie len tak z brucha, možno mi niekedy niečo ujde, ale taký článok v ktorom nie je spomenutá aj iná významnosť, len to že je krajským poslancom je tiež na urgent a na výmaz. --Gepetito (diskusia) 12:25, 3. január 2014 (UTC)
Súhlasím s tebou. Len je rozdiel, keď ho označíš na rýchle zmazanie a o chvíľu zmizne, alebo ako urgent, ktorého sa môže v priebehu 14 dní niekto ujať.--Zajano (diskusia) 14:12, 3. január 2014 (UTC)
Boli tu dosť dlho na to aby sa ich niekto ujal, vačšinou však ide o nevýznamné osobnosti, tak to tu bolo zbytočne dlhšie nechávať.--Gepetito (diskusia) 14:19, 3. január 2014 (UTC)
Zajano, v žiadnom prípade neberiem ničí, slušne vyjadrený, názor ako osobný útok. Ten článok čo uvádzaš bol v tom pôvodnom stave jednoznačne na zmazanie, bez ohľadu na významnosť. Významnosť športovcov je ale vždy problematická. Nemyslím si, že reprezentácia je automaticky dôvod na článok. Poniektorí majú iní názor. Takisto sa ale môže stať, že môže byť napr. kráľom ligových strelcov a v reprezentácii sa pritom ani nemusí objaviť. Najlepšie riešenie by bolo pravidlo. Ale každé pravidlo má svoje výnimky a to nechcú dogmatici akceptovať. Vyše 7 rokov o ten článok v podstate nikto nezakopol. Keď som zistila v akom stave sú tie najstaršie články, tak ich teraz tak priebežne pozerám, preto tie články na zmazanie. Mnohé sú bez zdroja, dosť ich je v stave, ktorý by dnes neprešiel. To nehovorím ako kritiku, vtedy boli iné kritéria a pravidlá, ale teraz s tým treba niečo robiť.
Ako napísal Gepetito - ak ten článok dlhodobo nikto neriešil, tak tá významnosť asi nebude veľká. --Lalina (diskusia) 14:38, 3. január 2014 (UTC)
To, že článok dlhodobo nik neriešil nemá nič spoločné s jeho významnosťou. Ja beriem ako fakt, že platí Wikipédia:Wikipedická významnosť. Ja nespochybňujem, ak redaktor označí článok ako urgent kvôli jeho nekvalite. Ja len nepovažujem za správne označiť článok na rýchle zmazanie kvôli subjektívnemu názoru redaktora, že článok je nevýznamný. Konkrétne článok o ktorom práve teraz hlasujeme Jozef Konkoly označil Gepetito na rýchle zmazanie kvôli jeho nevýznamnosti. Ja som jeho úpravu revertoval a preto tu teraz hlasujeme. Zatiaľ sa zdá, že Gepetito je v svojom názore na nevýznamnosť tohto článku osamotený. Preto si myslím, že pri označovaní článkov na rýchle zmazanie kvôli nevýznamnosti by sme mali byť opatrní.--Zajano (diskusia) 15:00, 3. január 2014 (UTC)
v článku nebola zjavná významnosť, až po doplnení jednej vety tam určitá významnosť je, preto mením aj svoj hlas. --Gepetito (diskusia) 15:25, 3. január 2014 (UTC)
Keď dokončím týchto regionálnych politikov, chcem postupne dávať všetky články ktoré sú označené šablónou významnosť na hlasovanie o zmazaní, keď článok prejde a nebude vymazaný odstránim z neho šablónu významnosť, tak bol by som rád aby ste sa zúčastnili hlasovaní aby články neboli zbytočne vymazané. --Gepetito (diskusia) 15:32, 3. január 2014 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

PONECHANÉ / PREROBENÉ.

CeCe Frey[upraviť | upraviť zdroj]

Okrajová postava hudobnej scény, vystupujúca v nejakej americkej relácii typu superstar. Nemá žiadny album. Nie je významná, rozhodne nie pre slovenskú wikipédiu.--Pelex (diskusia) 11:42, 2. január 2014 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za argumenty uvedené vyššie.--Pelex (diskusia) 11:42, 2. január 2014 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za v nejakom spoločnom článku ako na en wiki možno, ale ako samostatný článok, nevýznamný. --Gepetito (diskusia) 12:01, 2. január 2014 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za Bez debaty, už aj tak je tu kopa encyklopedicky značne pochybných indivíduí zábavného priemyslu. --Saskardin diskusia 10:59, 4. január 2014 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za súhlasím s Gepetitom --JanoB (diskusia) 14:46, 5. január 2014 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za ako hovorí Saskardin, a nielen zo zábavného priemyslu. --Lalina (diskusia) 14:56, 5. január 2014 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

Irokézska liga[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je úplne zbytočný vzhľadom na to, že to patrí do článku Irokézi. Ono to tam vlastne aj je. Neviem prečo by to tu malo byť dvakrát. Je to úplne zbytočné.

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Hevy (diskusia) 18:28, 5. január 2014 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti Som proti mazaniu článkov iba preto, že sú krátke. Heslo ako také má opodstatnenie. Viac v diskusii--JanoB (diskusia) 18:52, 5. január 2014 (UTC)

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Som proti, nakoľko nejde o totožné heslá. Opodstatnenie má aj Irokézi aj Irokézska liga. Ked to preženiem, ide o rovnaký princíp, ako heslo Arabi a Arabská liga. Ide o rozdielne koncipované heslá - jedno o národe/skupine národov ako takej a druhý o „politickej“ organizácii/združení. Preto som proti zmazaniu. Druhá vec je súčasná podoba článku, ktorá je veľmi chabá. Rád by som s tým pomohol, no žiaľ nie je to moja oblasť záujmu, veľa o tejto oblasti neviem.--JanoB (diskusia) 19:04, 5. január 2014 (UTC)

V pohode, ako sa hovorí sto ľudí sto názorov. Nenavrhol som to na zmazanie preto,že je článok krátky, ale preto, že túto ligu založili Irokézke kmene, čiže Irokézi a preto to patrí do článku Irokézi. To, že je aj ten článok zatial krátky to je už o inom. Hevy (diskusia) 19:15, 5. január 2014 (UTC)

Už som to vyriešil. Principiálne by to mohlo byť oddelené, ale v tomto prípade je určite lepšie to spojiť, pretože tá liga je obsahovo úplne totožná s Irokézmi (v užšom zmysle) od 16. storočia, takže všetko čo by bolo v jednom článku by muselo byť aj v druhom. Arabi a Arabská liga nie sú takýto jasný prípad. Bronto (diskusia) 20:34, 5. január 2014 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

Silometal[upraviť | upraviť zdroj]

Vzhľadom na Vasiľov (podľa mňa) urýchlený zákrok (podľa mňa O7 nie je explicitne naplnené) som nahradil šablónu {{Na rýchle zmazanie}} šablónou {{Významnosť}} a miesto ponechania kategorizácie rýchleho zmazania zakladám toto hlasovanie. Vasiľove argumenty pre zmazanie sú diskusii k článku. Pozn.: Nepovažujte za zmazanie na žiadosť autora, ide mi o postup v súlade s tunajšími zvyklosťami. --Dr Labrador (diskusia) 22:25, 15. marec 2014 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Nevýznamná firma, žiadne zmienky v publikáciách (okrem toho, že existuje). Vasiľ (diskusia) 10:22, 16. marec 2014 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti, viď diskusiu. --Magy357 16:18, 16. marec 2014 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg Proti --–Bubamaradisk. 19:46, 16. marec 2014 (UTC)

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Článok možno nespĺňa explicitne podmienky významnosti, ale aj to je na diskusiu, pretože je to len nový názov a nový majiteľ závodu celoslovenskej firmy Strojstav z roku 1966. Každopádne jeho bezchybné spracovanie (ktoré mu kopec iných článkov môže závidieť), obsah a predmet, ktorý popisuje, svoju váhu a významnosť má. Rozhodne je to článok omnoho vhodnejší a pre encyklopédiu (a jej čitateľov) prospešnejší, ako rozsiahly článok o fiktívnych kúzlach z kníh o Potterovi, kde mimochodom tá šablóna o významnosti visí už viac ako rok. --Magy357 16:18, 16. marec 2014 (UTC)

Spracovanie, teda formálna stránka článku s významnosťou nič spoločné nemá. Žiaden zdroj (okrem samotnej stránky fimy) sa spoločnosťou nezaoberá podrobnejšie než na úrovni triviálnej zmienky. To sa umiestnenie vo wikipédii nestačí - treba dačo podrobnejšie. Vasiľ (diskusia) 19:38, 16. marec 2014 (UTC)

rokovania.skNajvýznamnejšie podniky v Košickom samosprávnom kraji, Trebišov --–Bubamaradisk. 19:46, 16. marec 2014 (UTC)
Аk má byť toto argument, tak potom to rovnako platí pre všetky ostatné firmy, ktoré daný zoznam vymenúva. Tým pádom tu môže vzniknúť množstvo článkov o takýchto firmách. Čo v čase, keď sa diskutuje o meta:Terms of use/Paid contributions amendment mi príde ako kontraproduktívne. Vasiľ (diskusia) 20:03, 16. marec 2014 (UTC)
Vyjadrenie názoru Vasiľ. Kontraproduktívne? Tvoj názor. --–Bubamaradisk. 20:09, 16. marec 2014 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

Šablóna:Wikitravel[upraviť | upraviť zdroj]

Nepoužitá šablóna, externý odkaz na webovú stranku ktorá je podobná ako stranku Wikimedie Wikivoyage--Adehertogh speak with me 07:09, 28. marec 2014 (UTC)

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Za[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za --Adehertogh speak with me 07:09, 28. marec 2014 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za --Jetam2 (diskusia) 20:32, 3. apríl 2014 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za --Human 23:46, 5. apríl 2014 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za --Gepetito (diskusia) 08:05, 6. apríl 2014 (UTC)

Proti[upraviť | upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť | upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť | upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť | upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.