Wikipédia:Stránky na zmazanie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Návod

Zoznam Stránky na zmazanie je miesto, kde sa diskutuje o stránkach, ktoré boli navrhnuté na zmazanie, ak nespĺňajú podmienky na zaradenie do Wikipédie. O každom návrhu sa diskutuje aspoň 5 dní (ak článok neporušuje zjavne princípy wiki) a konsenzus wikipediánov rozhodne o tom, či sa má stránka

 • ponechať,
 • zmazať,
 • spojiť s iným článkom a presmerovať na jeho stránku.

Každý návrh na zmazanie alebo hlas musí byť doplnený dôvodom, prečo by mala byť stránka zmazaná, ponechaná alebo spojená a presmerovaná. Články je možné v priebehu nominácie vylepšovať, čo musí správca zohľadniť pri zhodnotení diskusie pred samotným zmazaním. Tiež je potrebné skontrolovať Odkazy na túto stránku a upraviť existujúce odkazy tak, aby žiaden článok neodkazoval na vymazávanú stránku.

Staré návrhy sú archivované po uplynutí doby aspoň 5 dní (kvôli možnosti „odvolacieho konania“) od realizácie zmazania alebo rozhodnutia o nezmazaní.

Archívy: 20042005200620072008200920102011201220132014201520162017

Martin Spano[upraviť zdroj]

Softvérový vývojár, vytvoril jeden vyhľadavač, ktorý podľa môjho názoru je rovnako pre wiki nevýznamný. V článku síce sú nezávislé zdroje, ale polovica z nich je o samotnom vyhľadávači a druhá polovica rozhovor o jeho živote v Rakúsku. Podľa môjho názoru vytvorením jedného vyhľadaváča nespĺňa podmienky na encyklopedický článok. --Gepetito (diskusia) 20:46, 27. október 2017 (UTC)

Martin Spano vytvoril celosvetovo unikátny vyhľadávač na Facebooku, o čom dosvedčujú 3 nezávislé mienkotvorné slovenské stránky. Ako som sa dozvedel vyhľadávač má aj rakúsku a nemeckú verziu. Ďalšiu legitimitu jeho umiestnenia na wikipédii podáva rozhovor pre Rádio Slovensko pre reláciu "Naši a svetoví", z ktorej už z názvu vyplýva jeho svetovosť. Zároveň v súčasnosti produkuje kvalitný Slovenský podcast Pekný večer so zaujímavý hosťami. Pokiaľ by bol záujem o skutočnú diskusiu a objektívnosť zistím od neho návštevnosť tohto vyhľadávača, prípadne sledovanosť jeho podcastu. --Adam Bielik 07:33, 28. október 2017 (UTC)

Pracujem v oblasti IT už niekoľko rokov. Facebook vyhľadávač nevyzerá nijak výnimočne, avšak za zistenie všetkých tých volaní funkcii do Facebooku bolo treba okrem nápadu aj kopec práce a kúsok šťastia pri odhalovaní jednotlivých skrytých volaní. Sám ho často používam pri hľadaní nových pracovných kontaktov. Však vyskúšajte a uvidíte. Čo sa týka podcastu vyzerá to sľubne, prvý diel bol fajn, sú tam nejaké detské nedostatky ale keď bude ďalej pokračovať a pozývať takých zaujímavých hostí môže to byť kvalitou a obsadením ako Večer pod lampou, môj obľúbený podcast. Navrhol by som článok nemazať ale upraviť, zmazať z neho jeho detstvo, lebo to nikoho nezaujíma, ale nechať zmienku a vyhľadávači a podcaste. --Pavol Peter Veres 07:50, 28. október 2017 (UTC)

Hlasovanie[upraviť zdroj]

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za--Gepetito (diskusia) 20:46, 27. október 2017 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za--Wizzard (diskusia) 20:48, 27. október 2017 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za--Lalina (diskusia) 23:35, 27. október 2017 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za--Jetam2 (diskusia) 08:43, 28. október 2017 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za Vehementní trvání na článku mi také voní propagací. -OJJ 18:41, 29. október 2017 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

 1. Adam.Bielik (neplatný hlas)

Zdržal sa[upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť zdroj]

Rozhodnutie o vymazaní sa mi javí ako závisť. Ten vyhľadávač je unikát o čom dosvedčujú aj nezávislé zdroje. --Adam Bielik 20:50, 27. október 2017 (UTC)
Ešte by ma zaujímala návštevnosť takého vyhľadávača, keď už máme zavidieť, nech je aj čo. --Gepetito (diskusia) 21:04, 27. október 2017 (UTC)
O návštevnosti bohužial ja povedať neviem, keď tak sa spýtajte priamo jeho. Zároveň vyjadrujem pohoršenie nad tým, že ste zmazali môj hlas, i keď som tu nový, takto sa demokracia nerobí. --Adam Bielik 07:22, 28. október 2017 (UTC)
Navrhoval by som nechať hlasovať aj ľudí mimo Wikipediu, lebo takto je hlasovanie jednostranné a nečestné, keď majú možnosť hlasovať iba súčasní členovia, nie každý má čas prispievať dennodenne na Wikipédiu --Pavol Peter Veres 07:56, 28. október 2017 (UTC)
My netvoríme demokratickú ústavu, my tvoríme wikipédiu s jasnými pravidlami a kritériami pre všetkých. O významnosti nerozhodujeme my, ale doložené referencie a zdroje a tu článok veľkú oporu nemá...--Pe3kZA 07:47, 28. október 2017 (UTC)
Navrhol by som článok nemazať ale upraviť, zmazať z neho jeho detstvo, lebo to nikoho nezaujíma, ale nechať zmienku a vyhľadávači a podcaste, lebo to môže ľudom pomôcť a o tom predsa vo wikippédii ide, nie? Pavol Peter Veres 08:02, 28. október 2017 (UTC)
Článok možno z encyklopedického hľadiska je na hranici splnenia významnosti, ale informácie v ňom sú užitočné, preto upraviť určite (doplniť že je "známy v úzkom okruhu IT odborníkov a IT odbornej verejnosti", všeobecne známy nie je, i keď tou reláciou sa to môže zmeniť), zmazať skôr nie, možno by som počkal mesiac ako sa veci vyvinú, zatiaľ iba upraviť). --zdlnlnkv 09:29, 28. október 2017 (UTC)
Ešte koľko nových účtov] založíš, aby si tu „podložil“ významnosť nevýznamného?!--Pe3kZA 07:47, 28. október 2017 (UTC)
Už aj ja sa prikláňam k názoru počkať mesiac-dva, medzičasom možno skontaktovať Martina Spana, či vôbec chce byť na wikipédii a či sú informácie o ňom napísané vôbec pravdivé, prípadne sa spýtať na obľúbenosť toho vyhľadávača či podcastu Pavol Peter Veres 09:41, 28. október 2017 (UTC)

Z môjho pohľadu nie je článok nevýznamný. Významnosť je však zle dokázaná. Sú referencie na články, ale nie je z nich citované nič. ("O jeho živote v Rakúsku porozprával v Denníku N" - čo povedal?) Nevieme koľko ľudí vyhľadávač využíva. Celá sekcia o mladosti je bez zdroja. Relácia Pekný večer by tiež potrebovala nezávislé zdroje. V súčasnom stave sa prikláňam k zmazaniu.--Jetam2 (diskusia) 08:43, 28. október 2017 (UTC)

Dobre skúsim článok upraviť a doplniť, i keď problém je že napríklad článok v Denníku N je uzamknutý a nechce sa mi kvôli tomu kupovať predplatné. Prípadne sa môžem pokúsiť na Martina Spano nakontaktovať. Dovtedy prosím o pozdržanie vymazania článku. Ďakujem. --Adam Bielik 11:02, 28. október 2017 (UTC)
myslím že aj po úprave a doplnení ostane článok rovnako nevýznamný, preto že už tam nie je čo doplniť. jeden vyhľadávač, jedna relácia, a že žije v Rakúsku, a to je asi tak vetko. a to nestačí. --Gepetito (diskusia) 09:28, 28. október 2017 (UTC)
Vidím že tu panuje zaujatosť zo strany editora Gepetito kedže sú mu názory ostatných ľahostajné, zmažte ten článok, mne už na tom nezáleží. --Adam Bielik 11:58, 28. október 2017 (UTC)
nie je to zaujatosť, ale keď raz niekto nespĺňa podmienky na článok v encyklopédii, tak ich jednoducho nespĺňa. nájdem vám aj 100 takých ľudí, o ktorých je článok v novinách, ale do encyklopédie nepatria ani náhodou. --Gepetito (diskusia) 10:10, 28. október 2017 (UTC)
ok ja som encyklopédiu bral z hľadiska získania skoncentrovaných, nezávislých a nestranných informácii o subjekte --Adam Bielik 15:10, 28. október 2017 (UTC)
Tak som si predplatil digitálnu verziu Denníka N, aby som mohol dočítať ten článok do konca, je tam rozhovor aj o vyhľadávači a je tam udaná návštevnosť 500 návštev denne. --Adam Bielik 21:10, 28. október 2017 (UTC)
Inak aké sú podmienky na prijatie článku do slovenskej encyklopédie? Tri nezávislé mienkotvorné zdroje označili jeho dielo za celosvetový unikát nie som ztotožnený s tým že svojvôľa jedného editora na wikipédii je silnejšia ako tri uznávané odborné mienkotvorné médiá --Adam Bielik 21:49, 28. október 2017 (UTC)
nie je to rozhodnutie jedného editora, za zmazanie zahlasovali štyria. podmienkou sú 3 nezávislé zdroje, ale každý článok sa ďalej posudzuje individuálne. --Gepetito (diskusia) 20:38, 28. október 2017 (UTC)
ale ty si ich výrazne ovplynil tým, že si článok hneď navrhol na zmazanie a následne si mi nedovolil pokračovať v researchi o subjekte za účelom získania ďalších informácii. ja chápem, že máš veľké slovo vo wikipédii a zásluhy na wikipédii lebo ju už dlho edituješ ale nie som si istý či si správne posúdil svetovosť subjektu. redaktor Denníka N či šéfredaktor TouchIT prípadne p. Ľubica Hargašová, držiteľka výročnej ceny literárneho fondu, len tak pre nič za nič nenazve niekoho “svetovým” tak mi aspoň dovoľ doplniť článok a uskutočniť nové hlasovanie, pretože spolu až 4 nezávislé mienkotvorné zdroje potvrdzujú svetovosť subjektu. --Adam Bielik 22:49, 28. október 2017
mám tu také slovo ako každý iný redaktor, na tom ako dlho editujem nezáleží. ja som na tento článok už svoj názor vyjadril a poznáš ho. ďalej do toho zasahovať nebudem, nech rozhodne komunita. --Gepetito (diskusia) 21:00, 28. október 2017 (UTC)
ok ale môžem aspoň spraviť research a článok doplniť? na to potrebujem čas. povedzme týždeň. lebo nie že teraz budem niečo robiť a ty ten článok napr. zajtra vymažeš. to nemusím robiť nič --Adam Bielik 23:07, 28. október 2017
robiť na ňom samozrejme môžeš, ale ak neprejde hlasovaním ani po úprave, bude zmazaný. mám pocit že úprava mu na významnosti nepridá. ty musíš zvážiť či sa ti oplatí venovať článku čas, keď aj napriek tomu može byť zmazaný. --Gepetito (diskusia) 21:22, 28. október 2017 (UTC)
Keď je niečo svetový unikát, tak by som čakal, že o tom bude aj nejaká zmienka v svetových zdrojoch. To že slovenské média niečo označia za svetový unikát sa mi nezdá ako dostatočný dôkaz. Keď o tom vydá niečo BBC, Washington Post, alebo aspoň nejaké rakúske médiá, tak to bude istý náznak toho, že sa jedná o unikát o ktorom rozpráva svet.--LacoR (diskusia) 10:54, 29. október 2017 (UTC)

Výsledok hlasovania[upraviť zdroj]

ZMAZANÉ.

DataVard[upraviť zdroj]

Dobrý deň,

Neviem, či je táto firma dosť významná, aby o nej bol článok.

Hlasovanie[upraviť zdroj]

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za--Jetam2 (diskusia) 21:18, 9. november 2017 (UTC) Nevýznamné, slabé zdroje.
 2. Symbol support vote.svg Za nedokázaná významnosť --Gepetito (diskusia) 15:48, 19. november 2017 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť zdroj]

PVC potrubie[upraviť zdroj]

Článok bol zmazaný po uplynutí 14 dňovom urgente. Obnovený.

Hlasovanie[upraviť zdroj]

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za Bez zdrojov, nevýznamný.--Jetam2 (diskusia) 15:43, 16. november 2017 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za keď už článok, tak plastové potrubie a tam to začleniť --Gepetito (diskusia) 15:58, 16. november 2017 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

Zdržal sa[upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť zdroj]

Výsledok hlasovania[upraviť zdroj]