Diskusia s redaktorom:Belisarius~skwiki

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Belisarius~skwiki. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 409 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor Izmaelt


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

fhpwih[upraviť zdroj]

  • Ahoj Belisarius, chcem ťa poprosiť, aby si do okienka, ktoré slúži na zhrnutie úprav nepísal v ingušsko-fínsko-maďarsko-laponskom jazyku, ale rasdšej tak po našsky :-). Vďaka a veľa zdaru na wiki. --–Bubamara 17:48, 24. september 2008 (UTC)

Letiská[upraviť zdroj]

Ahoj Belarius, chcel by som ťa poprosiť, keby si do článkov o letiskách popridával aj šablónu {{Infobox Letisko}}. Údaje môžeš zohnať na anglickej wiki (alebo inej) alebo na oficiálnych stránkach daných letísk. Díky. --wwOOterdp 16:37, 30. december 2008 (UTC)

Jakobínarína[upraviť zdroj]

Ďakujem Vám za informácie v článku Jakobínarína. Bohužiaľ jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokúste sa prosím text článku upraviť alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme sa zaňho ako encyklopédia nemuseli hanbiť. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Vaše dielo vzhľadom k snahe o udržanie kvality z Wikipédie odstránené. Ďakujem za pochopenie. --Pelex 17:19, 11. jún 2009 (UTC)

Ďakujem za upozornenie, hádam to takto stačí.

Zdroj do článku Gao[upraviť zdroj]

Ahoj. Doplň, prosím, zdroj do článku Gao. Vasiľ (diskusia) 12:02, 1. september 2012 (UTC)

Zdroje[upraviť zdroj]

Ahoj. Vďaka za článok Henrieta Farkašová. Chýbajú mu však zdroje. Ďakujem za doplnenie.--Jetam2 (diskusia) 12:56, 9. marec 2014 (UTC)

Your account will be renamed[upraviť zdroj]

08:14, 20. marec 2015 (UTC)

Renamed[upraviť zdroj]

11:03, 19. apríl 2015 (UTC)

Infobox festival[upraviť zdroj]

Ahoj Belisarius, reagujem na Tvoj príspevok tu. Nejaké infoboxy sú už vytvorené, pozri: Šablóna:Infobox Filmový festival a Šablóna:Infobox Folklórny festival. Dúfam, že Ti to pomôže :-). --Amonet 18:46, 29. jún 2015 (UTC)

Formálna stránka úprav[upraviť zdroj]

Nazdar. Na margo úpravy [1]:

  • číselné rozsahy sa uvádzajú s pomlčkou, ideálne pomocou šablóny {{--}} (2016{{--}}2020, čo sa zobrazí ako "2016 – 2020", nie "2016-2020" ani "2016 - 2020")
  • dátumy v článkoch sa uvádzajú so slovným názvom mesiaca a s wikilinkami, nie "4.5.2016", ale "4. mája 2016"
  • referencie sa uvádzajú formou citácie, nie ako prosté URL. Ak sa ti to nechce vypĺňať ručne, môžeš pre webové zdroje použiť nástroj, ktorý ti ju z URL vygeneruje automaticky
  • bulvárne zdroje (zo slovenských typicky Čas, Topky, Pluska, Bleskovky) sa ako zdroje z princípu nepoužívajú, viď Wikipédia:Spoľahlivé zdroje

--Teslaton (diskusia) 09:51, 5. máj 2016 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[upraviť zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[upraviť zdroj]

(Sorry to write in English)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Belisarius~skwiki!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Doslovne prevzatý text[upraviť zdroj]

Zdravím. Ad [2]: ide tu o to, že citovanie (autorsky chráneného) zdroja ťa ešte neoprávňuje doslovne z neho copy&paste spôsobom preberať fragmenty obsahu nad rámec toho, čo umožňuje autorský zákon v § 25 Citácia diela [3]. V tomto prípade si, keď zbežne pozerám, prevzal minimálne nasledovný fragment:

Už vtedy sa venoval aj publikačnej činnosti. V roku 1966 mu ponúkol Anton Pastírik, vtedajší riaditeľ Kultúrneho a spoločenského strediska, členstvo v redakčnej rade mesačníka, ktorý do roku 2015 vychádzal pod názvom Revue Piešťany. V redakčnej rade pracoval bezmála štvrťstoročie, v rokoch 1986 – 1990 ako zodpovedný redaktor. Počas tohto obdobia napísal nespočetné množstvo príspevkov o živote v Piešťanoch v minulosti (história, balneohistória), o významných osobnostiach, ktoré tu žili a tvorili, alebo mali vzťah k nášmu mestu, o ľudovom umení regiónu a o aktuálnych aktivitách. Neskôr sa stal šéfredaktorom reprezentačného časopisu Revue Piešťany a za jeho vedenia toto periodikum získalo viacero významných celoštátnych ocenení. V celonárodných periodikách pravidelne monitoroval hudobný život v meste, najmä v súvislosti s podujatiami Piešťanského festivalu. Vďaka jeho iniciatíve bola v Piešťanoch odhalená pamätná busta hudobného skladateľa Eugena Suchoňa. Kornel Duffek sa dlhoročne podieľal na organizovaní Piešťanského hudobného festivalu. Bol tajomníkom Kruhu priateľov hudby a predsedom Klubu priateľov výtvarného umenia. Ako kurátor pripravil niekoľko výstav obrazov v našom meste. V rokoch 1986 – 1990 zastával funkciu riaditeľa Mestského kultúrneho strediska.

Čo už bez reformulácie vlastnými slovami (samozrejme tiež s citovaním zdroja informácie) nie je moc v poriadku... --Teslaton (diskusia) 20:24, 30. január 2018 (UTC)

Ok vďaka, takže riešením je to viac preformulovať? --Belisarius~skwiki (diskusia) 20:26, 30. január 2018 (UTC)
No buď by musel skutočný autor toho textu poslať povolenie (viď OTRS), ktoré sa následne umiestni do diskusie k tomu čl. a umožní obsah doslovne prevziať, alebo to treba naformulovať komplet vlastnými slovami a využiť čisto len informácie, ktoré sú v tom texte obsiahnuté. --Teslaton (diskusia) 20:29, 30. január 2018 (UTC)

Zbytočná šablóna[upraviť zdroj]

Ahoj. Načo bolo dobré založenie tejto šablóny? --Maajo25 (diskusia) 22:13, 24. september 2018 (UTC)

Voľba prezidenta[upraviť zdroj]

Nazdar. Pozrieš pls. #Kampaň, máš tam momentálne odvolávku na už neúčinný zákon, pokiaľ tie ustanovenia nie sú prenesené niekde ine, tak tým v čl. trochu zavádzame. --Teslaton (diskusia) 20:55, 10. február 2019 (UTC)

Šablóny[upraviť zdroj]

@Belisarius~skwiki: Všimol som si tvoj príspevok v krčme o šablóne o atómových el. Kedže som sa šablóny učil dávnejšie robiť, tak ti môžem poslať návod en:Help:Template. Vyzerá to ako komplikovaná mágia, ale samotný princíp je vlastne veľmi jednoduchý a keď ten pochopíš, tak zrazu dáva všetko zmysel. Nájdi si kód nejakého jednoduchého infoboxu (napr. Infobox Spoločnosť) a skús pochopiť, čo znamenajú jednotlivé veci. Úplny základ je, pochopiť vyhodnocovanie parametrov {{{parameter|hodnota_bez_parametru}}}, ktorá vypíše parameter, ak je zadaný, inak vypíše práve tú hodnotu_bez_parametru. To sa často používa ako {{{x|}}}, čo vypíše ak je zadané x, alebo nič. To sa práve používa v infoboxoch, aby vypísal len položky, ktoré sa uviedli. EŠte sa oplatí vedieť použiť {{#if: {{{param|}}} | Hooray...! | Darn...! }}, čo vlastne testuje či je zadané niečo, alebo nič a podľa toho vypíše prvú, alebo druhú časť. No a Šablóna konkrétneho infoboxo sa vytvára použitím šablóny Infobox. Daevid (diskusia) 18:09, 18. máj 2019 (UTC)