Brněnský tramvajový diametr

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Brněnský tramvajový diametr alebo Severojižní tramvajový diametr (skratka SJTD) je dopravná koncepcia, predpokladajúca zavedenie podpovrchovej električky v Brne v severojužnom smere.

Historický vývoj[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 1974 bola v Prahe spustená prevádzka na prvom úseku metra. Potom, čo sa ukázalo, že podzemná dráha spoľahlivo funguje, začali sa objavovať hlasy na vybudovanie podobného systému aj v Brne. Ukázalo sa však, že je príliš kopcovité a zatiaľ miestne dopravné problémy nie sú tak závažné ako boli v Prahe v 60. rokoch. Pôvodný plán bol prepracovaný a vznikla zhruba súčasná koncepcia podpovrchovej električky v smere VeveříMoravské náměstíHlavní nádražíZvonařka. Posledný návrh pochádza z roku 1998, z dokumentu Dopravní politika města Brna. Počíta sa s výstavbou v centre podpovrchových, plytko založených tratí so stanicami s bočnými nástupišťami, na okrajových úsekoch majú viesť trate oddelené od ostatnej dopravy a na povrchu. Plán vstúpil do niekoľkých fáz svojej realizácie, od roku 2002 príprava nepokračuje, pretože nie je spracované technicko-ekonomické zadanie projektu). S plánom niektorí ľudia súhlasia, niektorí ho odmietajú ako mamutí a nepotrebný projekt.

Technické parametre[upraviť | upraviť zdroj]

Systém je navrhnutý ako dvojkoľajová trať s pravostrannou prevádzkou, rozchod koľají má byť klasický, 1435 mm. Tunely boli navrhnuté ako jednokoľajové s celkovou minimálnou šírkou 8 m a celkovou minimálnou výškou 4,6 m. Cestovná rýchlosť je navrhnutá na 30 km/h, traťová 70 km/h a minimálny interval v špičke 120 s. Prepravná kapacita v jednom smere bude 5880 osôb za hodinu. Zaťaženie električkových tratí v centre mesta má klesnúť na menej ako polovicu.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]