Niagara Falls (Ontário)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Verzia z 14:58, 8. marec 2013, ktorú vytvoril Addbot (diskusia | príspevky) (Bot: Odstránenie 29 odkazov interwiki, ktoré sú teraz dostupné na Wikiúdajoch (d:q274120))
Niagara Falls, Ontario (v pozadí Skylon Tower)

Niagara Falls je kanadské mesto v provincii Ontário, ležiace na brehu rieky Niagara, priamo pri Niagarských vodopádoch. V roku 2001 malo 78 815 obyvateľov.

Oblasť okolo vodopádov bola osídlená od 17. storočia, najskôr Irokézmi a neskôr Európanmi, ktorých priťahovali mohutné vodopády. Turistika sa začala rozvíjať už začiatkom 19. storočia a postupne sa stala hlavným zdrojom príjmov pre mesto. Ročne prichádzajú do mesta hlavne kvôli Niagarským vodopádom stovky tisíc turistov. Prispôsobila sa tomu aj infraštruktúra mesta, ktorá ponúka obrovské množstvo ubytovacích možností a zároveň veľké množstvo zábavných zariadení vrátane kasín. Niekedy je preto označované aj ako Las Vegas Kanady. Mesto je aj veľmi populárnym miestom na trávenie svadobných ciest a jeho obyvatelia mu dali titul hlavné mesto svadobných ciest na svete.

Mesto je spojené so sesterským americkým mestom Niagara Falls rozprestierajúcim sa na druhom brehu rieky Niagara dvomi mostami. Hlavnou spojnicou je Dúhový most, ktorý preklenul rieku len niekoľko metrov pod vodopádmi. Dostal tento názov kvôli nádhernej dúhe, ktorú zapríčiňuje vodná triešť unikajúca do vzduchu z padajúcich vodných más. Ďalším mostom je Whirlpool Rapids Bridge.

Iné projekty

Externé odkazy