Android: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Bez shrnutí editace
štylistika
Riadok 1: Riadok 1:
'''Android''' je umelá bytosť, na rozdiel od robota vytvorená biologicky. Android je vždy [[stroj]], ktorého účelom je správať sa, pracovať, poprípade myslieť ako [[človek]].
'''Android''' je [[literatúra|literárne]] označenie umelo vytvorenej [[bytosť|bytosti]], na rozdiel od [[robot]]a vytvorenej biologicky. Android je biologický [[stroj]], ktorého účelom je správať sa, pracovať, poprípade myslieť ako [[človek]].


Názov „Android“ pochádza z [[gréčtina|gréckych]] výrazov ''andros'' (muž, človek) a -''eides'' (rovnakého druhu, podobný).
V literatúre, TV a filme sa táto definícia nedodržuje. Prvý roboti vôbec, výrobky firmy [[R.U.R.]] zo rovnomenného románu [[Karla Čapka]], boli androidi. Android [[Dat]] zo seriálu [[Star Trek]] bol robot. [[Robocop]] bol kyborg. Terminátor bol android. Okrem týchto existujú prípady, keď je ťažké rozhodnúť bez umelých kvót.

V literatúre, TV a filme sa táto definícia nedodržiava. Prví roboti vôbec, výrobky firmy [[R.U.R.]] zo rovnomenného románu [[Karla Čapka]], boli androidi. Android [[Dat]] zo seriálu [[Star Trek]] bol robot. [[Robocop]] bol kyborg. Terminátor bol android. Okrem týchto existujú prípady, keď je ťažké rozhodnúť bez umelých kvót.


== Pozri aj ==
== Pozri aj ==

Verzia z 08:05, 26. marec 2008

Android je literárne označenie umelo vytvorenej bytosti, na rozdiel od robota vytvorenej biologicky. Android je biologický stroj, ktorého účelom je správať sa, pracovať, poprípade myslieť ako človek.

Názov „Android“ pochádza z gréckych výrazov andros (muž, človek) a -eides (rovnakého druhu, podobný).

V literatúre, TV a filme sa táto definícia nedodržiava. Prví roboti vôbec, výrobky firmy R.U.R. zo rovnomenného románu Karla Čapka, boli androidi. Android Dat zo seriálu Star Trek bol robot. Robocop bol kyborg. Terminátor bol android. Okrem týchto existujú prípady, keď je ťažké rozhodnúť bez umelých kvót.

Pozri aj