Skepticizmus: Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Riadok 2: Riadok 2:
Ak ste hľadali „filozofický skepticizmus“, čo je smer a tendencia vo filozofii, tak pozri [[skepticizmus (filozofia)]].
Ak ste hľadali „filozofický skepticizmus“, čo je smer a tendencia vo filozofii, tak pozri [[skepticizmus (filozofia)]].


===Skeptik===
V súčasnej definície slova „skeptik“, to je človek ktory sa pýta otázky o skutočnosti a dôveryhodnosti informácií, ktoré nie sú podložené vedeckými faktami (t.j. overené používaním vedeckej metódy-pozri [[vedecká metóda]])
Zo súčasnej definície slova „skeptik“, je človek ktorý používa nástroje skepticizmu (napr. kritické myslenie, [[Logický klam|logické klami]]) a fakty alebo teórie ktoré sú vedecky dokázané (t.j. overene s procesom [[Vedecká metóda|vedeckej metódy]]) na odhalenie falošných informácii. Skeptik zvažuje vždy dôveryhodnosť informácií pred tým ako by ich prijal ako fakt.


== Iné projekty ==
== Iné projekty ==

Verzia z 01:49, 27. október 2013

Táto stránka opisuje význam slova „skepticizmus“ z vedeckého a praktického postoja. Ak ste hľadali „filozofický skepticizmus“, čo je smer a tendencia vo filozofii, tak pozri skepticizmus (filozofia).

Skeptik

Zo súčasnej definície slova „skeptik“, je človek ktorý používa nástroje skepticizmu (napr. kritické myslenie, logické klami) a fakty alebo teórie ktoré sú vedecky dokázané (t.j. overene s procesom vedeckej metódy) na odhalenie falošných informácii. Skeptik zvažuje vždy dôveryhodnosť informácií pred tým ako by ich prijal ako fakt.

Iné projekty