Čašník

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Čašník

Čašník, respektíve servírka je zamestnanec, obsluhujúci hostí v gastronomickom zariadení.[1] Gastronomické zariadenia predstavujú reštaurácie, vinárne, hostince, kaviarne a iné. Väčšinou pracuje na zmeny. Často sa vyžaduje znalosť aspoň jedného svetového jazyka. Čašníci sú obvykle jediné osoby reštaurácií, ktoré prichádzajú do priameho styku s hosťami, preto sú pre zariadenia veľmi dôležití. Zodpovedajú za spokojnosť zákazníkov. Je dôležité, aby boli čestní, dodržiavali osobnú hygienu, mali kultivované spoločenské správanie a vedeli rýchlo a zručne obsluhovať.

O profesii[upraviť | upraviť zdroj]

Na povolanie čašníka pripravujú študentov hotelové akadémie, kde po 3-ročnom štúdiu majú možnosť získať výučný list v odbore čašník-kuchár. Okrem toho existuje množstvo kurzov, po absolvovaní ktorých účastníci získavajú potrebné vedomosti na vykonávanie tejto profesie. Profesionálny, priateľský a zdvorilý čašník či servírka sú obvykle znakom prvotriednych služieb.

Práca čašníka zahŕňa viacero činností. Začína sa pri prijímaní a usádzaní hostí. Ďalšou úlohou je prijatieobjednávky, pričom musí byť schopný hosťom poradiť pri výbere pokrmov a nápojov. V ich náplni práce je nielen servírovanie a vydávanie pokrmov, ale v prípade potreby aj dokončenie prípravy jedál pri stole ([[flambovanie], porciovanie a podobne). Následne má na starosti aj účtovanie tržieb hosťom, kedy často prijíma šeky alebo úverové karty a teda má dohľad nad vedením pokladne. Prípadné reklamácie sú taktiež odovzdávané prostredníctvom neho. Jednou z najdôležitejších vlastností čašníka je komunikatívnosť.

Čašník má na starosti nielen činnosti, ktoré vykonáva v styku s hosťami. Spolupracuje pri zostavovaní jedálneho lístka. Obsluhuje a udržuje výčapné zariadenie, ošetruje a nalieva nápoje. Pokiaľ v reštaurácií nemajú barmana, ktorého úlohou je výroba miešaných nápojov podľa receptúr, čašník preberá aj túto prácu a nápoje následne servíruje. Občas je jeho úlohou aj pripravovať minútky, šaláty a múčniky. Zúčastňuje sa aj na aranžovaní miestností a tabúľ. Zahŕňa to prestieranie príborov, tanierov, pohárov. Musí poznať etiketu pri slávnostných akciách, keďže je ich súčasťou.

Výzor[upraviť | upraviť zdroj]

Najčastejšou uniformou pre čašníkov a servírky sú čierne topánky, čierne nohavice, sukňa a biela košeľa alebo blúzka.

Plat[upraviť | upraviť zdroj]

Podľa agentúry Merces (profesional salary monitor) bol priemerný plat čašníkov na Slovensku v roku 2010 488€.[2] Nezahŕňa to však ostatné finančné odmeny, na ktorých je plat čašníka vo väčšine prípadoch založený, predovšetkým prepitné. To je pre čašníkov istý druh motivácie, pretože je priamo úmerné prístupu ku zákazníkom.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Čašník- servírka. [online] 2010. Dostupné online.
  2. Priemerný plat pre pozíciu. [online] 2010. Dostupné online.