Erdoğan Atalay

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Erdoğan Atalay
Narodenie 22. september 1966 (47 rokov)
Hannover, Nemecko
Povolanie herec
Roky pôsobenia 1984-súčasnosť
Manželka Astrid Ann Maria Pollmann (2004-2010)
Deti 1 dcéra

Erdoğan Atalay (* 22. september 1966; Hannover, Nemecko[1]) je nemecký herec.[2] Jeho matka je Nemka a otec Turek. Známy je vďaka seriálu Kobra 11, v ktorom stvárnil rolu komisára Semira Gerkhana.

Herecká kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Prvýkrát sa k herectvu dostal cez hru Môžem s Vami pracovať?. Jeho skutočné prvá herecká rola bolo stvárnenie vedľajšej postavy (ducha kúzelnej lampy) v predstavení Aladin und die Wunderlampe v Staatstheater Hannover. Túto rolu obdržal v 18 rokoch, pretože má turecké rysy. V roku 1987 začal študovať herectvo na Hochschule für Musik und Theater Hamburg v Hamburgu. V priebehu štúdia a po jeho skončení sa dostal k ďalším menším rolám v divadelných predstaveniach ako Einsatz für Lobeck, Doppelter Einsatz, Die Wache a Der Clown.[3]

V roku 1996 preňho nastal zásadný zlom v jeho kariére a to získaním roli komisára Semira Gerkhana v seriáli Kobra 11.[4] Jeho seriálovými kolegami boli postupne Johannes Brandrup ako komisár Frank Stolte, Mark Keller ako komisár André Fux, René Steinke ako komisár Tom Kranich, Christian Oliver ako komisár Jan Richter a Gedeon Burkhard ako komisár Chris Ritter, ktorý svoje účinkovanie v seriáli Kobra 11 ukončil a namiesto neho ako nový kolega Semira Gerkhana vystupuje Tom Beck ako komisár Ben Jäger. V súčasnosti je Erdoğan Atalay najdlhšie hrajúcim hercom v seriáli Kobra 11 (hrá v ňom od 3. dielu 1. série).

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]