Ústav molekulárnej biomedicíny

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ústav molekulárnej biomedicíny je vedecko-výskumný ústav Lekárskej fakulty UK v Bratislave.[1] Ústav sa venuje najmä výskumu účinku testosterónu na mozog, pre ktorého účely sleduje ľudí, ale aj experimentálne zvieratá vo vzťahu k fyziologickému vývoju kognitívnych schopností, endokrinných cyklov, ale aj k intelektovému nadaniu, resp. k patogenéze autizmu.[2]

Ústav vznikol v roku 2009.[3] Odvtedy v ňom bolo publikovaných mnoho odborných publikácií. Jeho pracovníci okrem vedeckej práce učia na Lekárskej i Prírodovedeckej fakulte UK, venujú sa však najmä školeniu doktorandov. S ústavom spolupracujú viaceré zahraničné pracoviská vrátane RWTH Aachen, Karolinskej a Harvardu.[4]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Institute of Molecular Biomedicine, Medical Faculty, Comenius University [online]. www.fmed.uniba.sk, [cit. 2019-11-27]. Dostupné online. (po anglicky)
  2. UHEROVÁ, Lenka. Ústav molekulárnej biomedicíny LF UK [online]. science.sk, [cit. 2019-11-27]. Dostupné online.
  3. Výročné správy a dokumenty – Ústav molekulárnej biomedicíny [online]. www.imbm.sk, [cit. 2019-11-27]. Dostupné online.
  4. Streda s molekulárnou biomedicínou > Týždeň vedy a techniky [online]. www.tyzdenvedy.sk, [cit. 2019-11-27]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • www.imbm.sk – webová stránka Ústavu molekulárnej biomedicíny