Oracle Corporation: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobrané 2 bajty ,  pred 14 rokmi
(nedokončené)
===Cenová politika===
 
Oracle Corporation ponúka časovú licenciu pre všetky svoje produkty. Základom je cenový zoznam pre časové licencie na špecifických percentuálônychpercentuálnych sadzbách z trvalej licencie.<ref>See the published [http://www.oracle.com/corporate/pricing/technology-price-list.pdf price list].</ref> Enterprise edícia [[As of 2006|z marca 2006]] je jedna z najprepracovanejších databáz od Oraclu. Štandartná edícia je lacnejšia: beží na viac ako 4 procesoroch ale zahŕňa menšie možnosti ako Enterprise edícia - postráda vlastné paralelizácie atď. ale stále zostáva celkom vhodnou pre pre stredne zložité aplikácie. Štandartná ONE edícia sa predáva ešte lacnejšie, ale je limitovaná dvomi procesormi. Štandartná edícia ONE sa predáva v základe s minimálne piatimi užívateľmi. Firma Oracle obvykle predáva licencie s 22% navýšením za podporu a uprgrady ( prístup na MetaLink - oficiálna stránka na podporu produktov Oracle ) ktoré zákazník potrebuje na obnovu.
Oracle Express edícia ( Oracle XE ), dodatok k rodine databázových produktov od Oracle ( beta verzia zrealizovaná v roku 2005 , produkčná ( predajná ) verzia zrealizovaná vo februári 2006 ), ponáka free verziu Oracle RDBMS, ale jedna je obmedzená na 4GB užívateľských dát a 1GB RAM. XE nebude používať viac ako jeden CPU a nedostatok internej [[Java virtual machine|JVM]].
Keďže počítače pod ktorými chodí Oracle často majú 8 a viac procesorov, cena softwareu sa môže vyšplhať na viac státisíce dolárov. [[Celková cena]] to však môže presiahnuť, pretože databázy Oraclu obvykle vyžadujú skúsených a trénovaných databázových administrátorov pre vhodné spravovanie. Kvôli veľkému inštalačnému základu produktov a dostupných tréningových kurzov, je špecialistov na oracle viac ako odborníkov na menej používané databázy. Oracle frekventovane poskytuje špeciálne tréningy pre databázových administrátorov.
Anonymný používateľ

Navigačné menu