Jerguš Ferko: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobraných 84 bajtov ,  pred 11 rokmi
Čo vás to tak ťahá k tej politike, už aj tak to tu vypadá ako v Blesku, alebo v Pravde. Držte sa faktov! (nie špekulácii) (+ viď. rok starý príspevok v diskusii od niekoho + žiaden zdroj, citát).
(Čo vás to tak ťahá k tej politike, už aj tak to tu vypadá ako v Blesku, alebo v Pravde. Držte sa faktov! (nie špekulácii) (+ viď. rok starý príspevok v diskusii od niekoho + žiaden zdroj, citát).)
Narodil sa 21. septembra 1956 v Bratislave. V roku 1980 absolvoval Vysokú školu ekonomickú, odbor ekonomika a riadenie priemyslu. V roku 1986 ukončil dvojročné postgraduálne štúdium žurnalistiky. Pracoval ako redaktor vnútropolitického oddelenia denníka Práca.
 
Po novembri 1989 sa angažoval na strane síl, ktoré doviedli Slovensko k vyhláseniu samostatnosti. V tomto období pôsobil ako člen Výboru [[Matica slovesnká|Matice Slovenskej]]. Spoluzakladal spolky Združenie slovesnkej inteligencie "Korene", Klub za pravdivý obraz Slovenska, Združenie slovesnkých novinárov, Iniciatíva za zvrchované Slovesnko, Kongres slovesnkej inteligencie, ktoré mali budiť zdanie širokej spoločesnkej podpory slovenskému nacionalizmu. Bol spoluautorom Vyhlásenia Kongresu slovenskej inteligencie na Donovaloch v r. 1992.
 
Z redakcie denníka Práca odišiel koncom r. 1991. Založil a viedol denník Koridor, ktorý vychadzal od marca 1992 do januára 1993. Neskôr pôsobil v ďalších novinách Republika/Slovenská republika, ktoré vychádzali od apríla 1994 do septembra 1996. V rokoch 1994-98 bol podpredsedom Rady Slovenskej televízie, neskôr pôsobil v Národnom divadelnom centre a externe prednášal investigatívnu žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave.
Anonymný používateľ

Navigačné menu