Přeskočit na obsah

3GPP: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 71 bajtov ,  pred 12 rokmi
chýba zhrnutie úprav
d (štylistika)
Bez shrnutí editace
'''3GPP''' je skratka anglického názvu ''The 3rd Generation Partnership Project''. 3GPP je projektová spolupráca medzi skupinami telekomunikačných asociácii v záujme vytvoriť globálne aplikovateľnú špecifikáciu tretej generácie (3G) mobilných telefónnych systémov v rámci projektu International Mobile Telecommunications 2000 [[Medzinárodná telekomunikačná únia|Medzinárodnej telekomunikačnej únie]] (ITU). 3GPP špecifikácie sú založené na vyvynutých Global System for Mobile Communications (GSM) špecifikáciach. 3GPP štandardizácia zahŕňa rádio, sieťové jadro a servisnú architektúru<ref name="ref01">[http://www.3gpp.org/About-3GPP About The Third Generation Partnership Project (3GPP)]</ref>.
 
Skupinami sú European Telecommunications Standards Institute, Association of Radio Industries a Businesses/Telecommunication Technology Committee (ARIB/TTC) (Japonsko), China Communications Standards Association <ref name="ref02">[http://www.ccsa.org.cn/english/ CCSA Homepage]</ref>, Alliance for Telecommunications Industry Solutions (Severná Amerika) a Telecommunications Technology Association (Južná Kórea)<ref name="ref01" />.
Projekt bol založený v decembri 1998. 3GPP by sa nemal zamieňať s 3. Generation Partnership Project 2 (3GPP2), ktorý špecifikuje štandardy pre iné 3G technológie založené na IS-95 (CDMA), všeobecne známom ako CDMA2000.
 
== Referencie ==
<references />
 
[[Kategória:Mobilné telefóny]]
 
[[en:3GPP]]
113 817

úprav