Charakter (výrazné vlastnosti): Rozdiel medzi revíziami

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Obsah stránky nahradený textom „ja sem pam ktory ma velky dick 22 cm baby ktore maju male pice volajte <br /> Kategória:Psychológia
Značky: náhrada možný vandalizmus vizuálny editor
d Verzia používateľa 84.245.80.82 (diskusia) bola vrátená, bola obnovená verzia od 87.197.82.38
Značka: rollback
 
Riadok 1: Riadok 1:
'''Charakter''' je súhrn stálych psychických vlastností človeka, ktoré závisia od jeho genetických osobitostí a realizujú sa v spojení a pod vplyvom životných podmienok. Keď poznáme charakter človeka, môžeme predvídať, ako si bude počínať v tých či oných [[okolnosť|okolnostiach]], a teda aj predpokladať jeho [[konanie]]. Charakter sa prejavuje vo vzťahu človeka k sebe a k iným ľuďom, k všetkým živým tvorom, k práci, ktorú človek vykonáva, k veciam a dalo by sa povedať, že miera charakteru je mierou úcty k okoliu a entitám v ňom.
ja sem pam ktory ma velky dick 22 cm
Najúplnejšie sa prejavuje v spoločensko-praktickej činnosti.


==Charakter podľa Ricœura==
baby ktore maju male pice volajte
Podľa [[Paul Ricœur|Ricœura]] je charakter súhrn určujúcich znakov, ktoré umožňujú znovuidentifikovať ľudskú bytosť ako totožnú. Charakter je celok trvalých sklonov, podľa ktorých rozpoznávame osobnosti; k týmto trvalým sklonom, ktoré plynú z nadobudnutých zvyklostí, by sme mali pripojiť súhrn identifikácií, ktoré boli taktiež nadobudnuté, s hodnotami, normami, ideálmi, modelmi, hrdinami atď., v ktorých sa osobnosť (alebo pospolitosť) sama rozpoznáva.


== Iné projekty ==
<br />
{{projekt|q=Charakter}}

== Externé odkazy ==
* {{filit|fvch/charakter.html}}
[[Kategória:Psychológia]]
[[Kategória:Psychológia]]

Aktuálna revízia z 12:40, 28. február 2020

Charakter je súhrn stálych psychických vlastností človeka, ktoré závisia od jeho genetických osobitostí a realizujú sa v spojení a pod vplyvom životných podmienok. Keď poznáme charakter človeka, môžeme predvídať, ako si bude počínať v tých či oných okolnostiach, a teda aj predpokladať jeho konanie. Charakter sa prejavuje vo vzťahu človeka k sebe a k iným ľuďom, k všetkým živým tvorom, k práci, ktorú človek vykonáva, k veciam a dalo by sa povedať, že miera charakteru je mierou úcty k okoliu a entitám v ňom. Najúplnejšie sa prejavuje v spoločensko-praktickej činnosti.

Charakter podľa Ricœura[upraviť | upraviť zdroj]

Podľa Ricœura je charakter súhrn určujúcich znakov, ktoré umožňujú znovuidentifikovať ľudskú bytosť ako totožnú. Charakter je celok trvalých sklonov, podľa ktorých rozpoznávame osobnosti; k týmto trvalým sklonom, ktoré plynú z nadobudnutých zvyklostí, by sme mali pripojiť súhrn identifikácií, ktoré boli taktiež nadobudnuté, s hodnotami, normami, ideálmi, modelmi, hrdinami atď., v ktorých sa osobnosť (alebo pospolitosť) sama rozpoznáva.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  • FILIT – zdroj, z ktorého pôvodne čerpal tento článok.