Ženská štvorhra na MPS Group Championships 2009

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Ženská štvorhra
MPS Group Championships 2009
Víťazky Taiwan (olympijská) Čuang Ťia-žung
India Sania Mirzová
Finalistky Česko Květa Peschkeová
USA Lisa Raymondová
Výsledok 6-3 4-6 10-7
Kategórie
dvojhra štvorhra

Ženská štvohra na MPS Group Championships 2009 sa hrala ako súčasť MPS Group Championships 2009 od 6. do 12. apríla 2009. Titul získali Taiwančanka Čuang Ťia-žung a Indka Sania Mirzová, ktoré vo finále porazili česko-americký pár Květa Peschkeová, Lisa Raymondová 6-3 4-6 10-7. Pre Ť. Čuangovú to bol 11. a pre S. Mirzovú ôsmy titul vo štvorhre na okruhu WTA.

Nasadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Č.
Tenistky
Rebríček WTA
1 Česko Květa Peschkeová
USA Lisa Raymondová
14
2 Čína Pcheng Šuaj
Čína Jen C’
56
3 Ukrajina Aľona Bondarenková
Ukrajina Kateryna Bondarenková
68
4 USA Bethanie Sandsová
Rusko Nadežda Petrovová
69

Odmeny a body do rebríčka[upraviť | upraviť zdroj]

Kolo Body ATP Výhra
Víťazky 280 11 000 USD
Finalistky 200 5 750 USD
Semifinalistky 130 3 100 USD
Štvrťfinalistky 70 1 650 USD
1. kolo 1 860 USD

Výsledky[upraviť | upraviť zdroj]

1. kolo   Štvrťfinále   Semifinále   Finále
1 Česko K. Peschkeová
 USA L. Raymondová
5 6 10  
  USA R. Kopsová-Jonesová
 USA A. Spearsová
7 4 2     1 Česko K. Peschkeová
 USA L. Raymondová
6 7    
  Taiwan (olympijská) C. Chanová
 USA C. Gullicksonová
63 6 10     Taiwan (olympijská) C. Chanová
 USA C. Gullicksonová
0 5    
  Uzbekistan A. Amanmuradovová
 Ukrajina O. Savčuková
7 2 7       1 Česko K. Peschkeová
 USA L. Raymondová
4 7 15  
3 Ukrajina A. Bondarenková
 Ukrajina K. Bondarenková
6 7           Dánsko C. Wozniacka
 Česko B. Strýcová
6 5 13  
  Ukrajina M. Korytcevová
 Rusko A. Kudriavcevová
1 64       3 Ukrajina A. Bondarenková
 Ukrajina K. Bondarenková
     
  Dánsko C. Wozniacka
 Česko B. Strýcová
6 1 10     Dánsko C. Wozniacka
 Česko B. Strýcová
wo      
  USA J. Craybasová
 USA M. Washingtonová
2 6 7       1 Česko K. Peschkeová
 USA L. Raymondová
3 6 7
  Maďarsko M. Czinková
 USA L. Osterlohová
0 6 5         Taiwan (olympijská) Čuang Ťia-žung
 India S. Mirzová
6 4 10
  Taiwan (olympijská) Čuang Ťia-žung
 India S. Mirzová
6 3 10       Taiwan (olympijská) Čuang Ťia-žung
 India S. Mirzová
6 7    
  Rusko A. Rodionovová
 Kazachstan G. Voskobojevová
4 5     4 USA B. Sandsová
 Rusko N. Petrovová
4 5    
4 USA B. Sandsová
 Rusko N. Petrovová
6 7           Taiwan (olympijská) Čuang Ťia-žung
 India S. Mirzová
6 6  
WC USA C. Fusanová
 USA A. Glatchová
6 4 4         Lotyšsko L. Dekmeijereová
 USA A. Haynesová
4 3    
  Lotyšsko L. Dekmeijereová
 USA A. Haynesová
1 6 10       Lotyšsko L. Dekmeijereová
 USA A. Haynesová
7 6  
  Rumunsko E. Gallovitsová
 Bielorusko O. Govorcovová
6 2 3   2 Čína Pcheng Šuaj
 Čína Jen C’
63 4    
2 Čína Pcheng Šuaj
 Čína Jen C’
4 6 10  

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]