Acer (počítačová firma)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Acer Incorporated
Acer 2011.svg

Právna forma angl. Public company
Založená 1976
Zakladateľ Stan Shih a iní
Sídlo Tchaj-pej, Čína
Priemysel Hardvér
Zamestnancov 5 300 (2006)
Webová stránka www.acer.com

Acer Incorporated je taiwanská spoločnosť, ktorá patrí medzi päť popredných dodávateľov osobných počítačov. Spoločnosť vznikla v roku 1976.

Acer sa zaoberá sa výrobou a vývojom osobných počítačov (notebooky, desktopy), serverov, systémov pre uloženie dát, monitorov, periférnych zariadení, digitálnych zariadení a televízorov s LCD obrazovkou. Ďalším sortimentom je riešenie v oblasti elektronického obchodovania pre podniky, pre štátne a vzdelávacie inštitúcie a pre domácich užívateľov. V roku 1998 vznikla pobočka spoločnosti Acer tiež na českom trhu so sídlom v Prahe. Niektoré výrobky spoločnosti získali rôzne ocenenia, napríklad notebook Acer TravelMate 3000 získal jedno z celosvetovo najvyhľadávanejších ocenení za design, cenu Red Dot, ktorá sa udeľuje za kvalitný design a úroveň inovácie. Monitor Acer LCD AL2032 W získal ocenenie za design iF Design Award 2005.

V súčasnosti je Acer tretím najväčším dodávateľom PC (desktopov) a druhým najväčším dodávateľom notebookov. Firma zamestnáva viac ako 5000 ľudí po celom svete. Tržby v roku 2007 dosiahli 14,07 miliárd USD.[chýba zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]