Arnold Rimmer

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Arnold Rimmer (celým menom Arnold Judas Rimmer ) je jednou z hlavných postáv britského sitcomu Červený trpaslík (Red Dwarf). Arnolda Rimmera hrá v seriáli britský herec Chris Barrie. Je ľahko identifikovateľný vďaka písmenu H na jeho čele, ktoré označuje hologram. Podľa Rimmera to znamená aj hidiot a hovädo.

Charakteristika postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Rimmer je neschopný opravár automatov na slepačí vývar na palube vesmírnej lode Jupiterskej ťažiarskej Spoločnost (Jupiter Mining Corporation) Červený Trpaslík. Dôstojníci majú porekadlo: "ak má nejaká práca zmysel, má zmysel urobiť ju dobre, ak zmysel nemá, dajte ju Rimmerovi". Túži po úspechu, no neustále prepadá pri dôstojníckych skúškach (astronavigačné skúšky robil 11-krát), za svoje neúspechy obviňuje rodičov a Davida Listera, ktorý bol Rimmerovým podriadeným a mal zopár svojských zlozvykov (miešanie čaju šrobovákom, trhanie chlpov z nosa kuchyskými kliešťami, hranie na gitaru a pod.) Lister prepašuje na palubu mačku, za čo si dostane 18 mesiacov "stáze" teda niečoho, vďaka čomu pre vás prestane existovať čas. Rimmer zatial nedostatočne opraví tepelný štít, následkom čoho zomrie celá posádka vrátane Rimmera samotného. Ale aj tak nezomreli Lister a jeho kotná mačka. Keď klesne rádioaktivita prepustí palubný počítač Holly Listera zo stáze a aby sa nezbláznil vytvorí mu hologram Rimmera.

V 2. časti 7.série sa stretne so svojim alternatívnym ja, ktorý je považovaný za hrdinu vesmíru - volá sa Eso.Eso umiera a potrebuje nájsť svojho nástupcu, ktorým sa má stať neschopný a bojazlivý Rimmer.

Chris Barrie odišiel zo seriálu a účinkoval v ňom len príležitosne.Na nátlak divákov sa však Rimmer vráti do 8.série. Listerovi sa podarí oživiť celú posátku vrátane Rimmera. Dej 8. série sa odohráva vo väzení.